Jump to content

Nakretki D1 Spec

sasiad
 Share

Recommended Posts

Czy ktos posiada kute nakretki jak z tematu?

Sa lakierowane czy barwione w masie?

Jak z ich wytrzymaloscia ogolna i na zarysowania?

Czy jest sens ich kupna?

Z gory dziekuje za odp

Pozdr

Sasiad

ja posiadam takie http://motoallegro.pl/vermilion-nakretki-aluminiowe-alu-12x1-5-czarne-i1516363388.html

są zrobione z tego samego hartowanego aluminium co d1 spec i pewnie są robione w jednej fabryce tylko inaczej podpisane :D ale ręki nie dam uciąć :twisted:

moje są "barwione w masie" także nie ma mowy o jakim odpryskiwaniu lakieru

jeżeli chodzi o zarysowania to są poprzecierane od klucza pneumatycznego ale to dlatego że nie używam tej nasadki z wkładką plastikowa którą dostałem z nakrętkami, myślę że jak bym używał to by nic z nimi się nie działo

czy jest sens kupna hmm ja kupowałem żeby mi pasowały do czarnych felg i pasują zajebiście , no i znacznie obniżają wagę samochodu :P w porównaniu do normanych nakrętek

ogólnie jestem z nich zadowolony nie narzekam :D

• Upvote 1

grizus, dziekuje za szybka odp.

Rowniez kieruje sie podpasowaniem wizualnym do kolek (oz canova black + czolo dolakierowane).

Reasumujac D1 Spec czy w/w Twoje?

Krotkie spece sa na ebayu za 160 z przesylka ;)

to już musisz sam zdecydować te moje chyba są troszkę dłuższe niż te krótkie d1 spec ale plusem moich przynajmniej dla mnie jest to że nie mają żadnego napisu oprócz tego oznaczenia aluminium a w tych Twoich jest ten napis dosyć widoczny d1 spec hmm czy to jest fajne czy ładne to juz sam ocenisz :D

No wlasnie zależy mi na krotkich, spece maja 45mm. Jesli nakretki nie beda wystawac >10mm nie zobacze raczej bocznych napisów. Otwory w tych felgach sa ciasne, w dodatku plytkie; w/w beda odstawac 5-8 mm.

Sam juz sobie odpowiedzialem ;)

To wszystko zależy jak często przykręca się/odkręca felgi. Jak często, to zdecydowanie odradzam aluminiowe nakrętki, jeżeli raz w sezonie, to można. Jednak aluminium zawsze będzie miększe niż stal.

PZDR

BOdek

alunetik, zmiana kolek kilka razy w roku. Bylem pewien, ze maja conajmniej rowna wytrzymalosc. W zestawie jest nakladka z wypelnieniem z jakiegos plastiku wiec przy mojej ostroznosci chyba nie powinny sie zniszczyc zbyt szybko(?). Niemniej jednak zalezalo mi na barwienie w masie "w razie fakapu".

Wg mnie stalowe są naprawdę ok. Może tylko ten kolor... ale jeżeli chodzi o performance - dużo zniosą. Jeżeli dobrze pamiętam to chyba ARP robi takie kozackie miedziane, ale nie wiem jak z ceną. Tytanowe są fajne, ale 60 pln sztuka trochę odstrasza :)

PZDR

BOdek

Ja pare dni temu kupilem 22 szt. (bo lubie gubic) do Legaca, stalowych przelotowych za niecale 80 PLN. Nie mam przekonania do stopowych srub.

Alunetikowi chodzilo raczej o wycieranie/przeciaganie gwintow, a nie o to jak z zewnatrz beda wygladac. Uwazaj na wulkanizatorow szalejacych z kluczem pneumatycznym!

Powiem więcej - 1x pneumat i jest po alunakrętkach, można je dokręcać praktycznie tylko dynamometrem.

grzywaczewski, Kruk, dzieki za info, sam zmieniam kolka w obawie o zniszczenie felg. Na podelku jest instrukcji, tylko dynamometrycznym o momencie 95-110 Nm, przed montazem uzyc pasty miedziowej.