Skocz do zawartości

Nakretki D1 Spec


sasiad

Rekomendowane odpowiedzi

ja posiadam takie http://motoallegro.pl/vermilion-nakretki-aluminiowe-alu-12x1-5-czarne-i1516363388.html

 

są zrobione z tego samego hartowanego aluminium co d1 spec i pewnie są robione w jednej fabryce tylko inaczej podpisane :D ale ręki nie dam uciąć :twisted:

 

moje są "barwione w masie" także nie ma mowy o jakim odpryskiwaniu lakieru

 

jeżeli chodzi o zarysowania to są poprzecierane od klucza pneumatycznego ale to dlatego że nie używam tej nasadki z wkładką plastikowa którą dostałem z nakrętkami, myślę że jak bym używał to by nic z nimi się nie działo

 

czy jest sens kupna hmm ja kupowałem żeby mi pasowały do czarnych felg i pasują zajebiście , no i znacznie obniżają wagę samochodu :P w porównaniu do normanych nakrętek

 

ogólnie jestem z nich zadowolony nie narzekam :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już musisz sam zdecydować te moje chyba są troszkę dłuższe niż te krótkie d1 spec ale plusem moich przynajmniej dla mnie jest to że nie mają żadnego napisu oprócz tego oznaczenia aluminium a w tych Twoich jest ten napis dosyć widoczny d1 spec hmm czy to jest fajne czy ładne to juz sam ocenisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alunetik, zmiana kolek kilka razy w roku. Bylem pewien, ze maja conajmniej rowna wytrzymalosc. W zestawie jest nakladka z wypelnieniem z jakiegos plastiku wiec przy mojej ostroznosci chyba nie powinny sie zniszczyc zbyt szybko(?). Niemniej jednak zalezalo mi na barwienie w masie "w razie fakapu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie stalowe są naprawdę ok. Może tylko ten kolor... ale jeżeli chodzi o performance - dużo zniosą. Jeżeli dobrze pamiętam to chyba ARP robi takie kozackie miedziane, ale nie wiem jak z ceną. Tytanowe są fajne, ale 60 pln sztuka trochę odstrasza :)

 

PZDR

 

BOdek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pare dni temu kupilem 22 szt. (bo lubie gubic) do Legaca, stalowych przelotowych za niecale 80 PLN. Nie mam przekonania do stopowych srub.

Alunetikowi chodzilo raczej o wycieranie/przeciaganie gwintow, a nie o to jak z zewnatrz beda wygladac. Uwazaj na wulkanizatorow szalejacych z kluczem pneumatycznym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Siemka, postanowiłem odkopać ten temat. Czy ktoś z szanownych koleżanek i kolegów używa oryginałów D1 Spec i mógłby napisać jak się sprawują, wady, zalety, wytrzymałość, stopień zużycia itp.? Słowem, czy warto inwestować w D1 Spec czy nie, czy to tylko ładna kolorowa ozdoba? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2023 o 23:36, smiechu napisał(a):

Siemka, postanowiłem odkopać ten temat. Czy ktoś z szanownych koleżanek i kolegów używa oryginałów D1 Spec i mógłby napisać jak się sprawują, wady, zalety, wytrzymałość, stopień zużycia itp.? Słowem, czy warto inwestować w D1 Spec czy nie, czy to tylko ładna kolorowa ozdoba? 

Przejeżdzilem na HEX około 4 sezonów letnich, ze ściąganiem w trakcie. Szpilki się poddały, one nie. Jedyne co, przy wydostawaniu szpilek z nich uszczerbilem 2 albo 3 nakrętki, więc pewnie kupię kolejny komplet, na 90% też d1 :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2023 o 07:54, Danko napisał(a):

Przejeżdzilem na HEX około 4 sezonów letnich, ze ściąganiem w trakcie. Szpilki się poddały, one nie. Jedyne co, przy wydostawaniu szpilek z nich uszczerbilem 2 albo 3 nakrętki, więc pewnie kupię kolejny komplet, na 90% też d1 :)

Danko, a gdzie kupiłeś te swoje oryginały D1 Spec? Pytam, bo na rynku jest cała masa podróbek i łatwo się pomylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.12.2023 o 00:14, smiechu napisał(a):

Danko nie odpowiada, to może ktoś inny z szanownych forumowiczów poleci mi gdzie kupić oryginały D1 Spec, żeby się nie nadziać na podróbki? 

Podeślę na priv. Albo mi umknęło albo nie daje powiadomień bez oznaczenia przez @

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiedzcie proszę jak to przykręcić bo w komplecie nie dali żadnej przelotki. Otwór w nakrętce D1Spec ma wycięty od wewnątrz sześciokąt, czyli do przykręcenia nakrętki jest potrzebna odwrotność klucza nasadowego, bo ta nakrętka jest jak klucz nasadowy :-D Chyba, że trzeba te nakrętki normalną śrubą metryczną dokręcać? 

 

pol_pl_Kute-nakretki-D1Spec-HEX-Alu-M12X1-25-Niebieskie-105_2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, smiechu napisał(a):

Powiedzcie proszę jak to przykręcić bo w komplecie nie dali żadnej przelotki. Otwór w nakrętce D1Spec ma wycięty od wewnątrz sześciokąt, czyli do przykręcenia nakrętki jest potrzebna odwrotność klucza nasadowego, bo ta nakrętka jest jak klucz nasadowy :-D Chyba, że trzeba te nakrętki normalną śrubą metryczną dokręcać? 

 

pol_pl_Kute-nakretki-D1Spec-HEX-Alu-M12X1-25-Niebieskie-105_2.jpg

 

 

A nie końcówką imbusową? Sześciokątną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...