Skocz do zawartości

Dział Kupię/Sprzedam


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

To postaram sie to wyedytowac bo i mnie oczy bola.

Wracajac do tematu, to zaden z uzytkownikow nie przegina i nie wystawia raz na tydzien aut kolegow, jezeli juz to robi to raz na rok... A jezeli ktos srednio raz na tydzien wystawi auto "kolegi" to chyba jasne, ze nie do konca jest to wychuchane auto kogos z rodziny badz godne polecenia auto kolegi. Tu wystarczy odrobina dobrej woli a nie kolejny punkt w regulaminie. Zreszta nue zauwazylem zeby ktokolwiek tutaj tak robil, procz wspomnianego dedekfr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej twierdze, ze zalezy to jedynie od dobrej woli moderatora (patrzec zyciowo a nie tylko regulaminowo). Gybys np szukal Leona Cupry i kolor bialy bylby ok to bys wczoraj byl u kolegi uzytkownika Machon :) Bo o to mi chodzi, zeby sobie pomagac.

Ale:

13. Forum jest zarządzanie przez zespół moderatorski wyłoniony z grona Forumowiczów (zwany Moderatornią). Jeśli kiedykolwiek odniesiesz subiektywne wrażenie, że Moderatornia się myli... to jest to tylko subiektywne wrażenie.

 

Wiec koncze bo pozno sie zrobilo mimo, ze nie tylko ja uwazam, ze podejscie do niektorych spraw jest conajmniej dziwne. Pzdr

Większości takich ogłoszeń nie zdążyłeś zauważyć.

 

Wiec da sie wylapac handlarzy, jak sie chce. Edytowane przez wiechu100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Hogi, istnieje życie poza K/S ;):P:biglol:

 

Ja jestem za zapisem, że sprzedajemy swoje rzeczy, jesteśmy forumowiczami i handlujmy między sobą, nie róbmy z The forum giełdy.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany autem kolegi i nie będzie chciał jechać 500km, to być może zapyta w zakupie kontrolowanym i forumowicz tam całą historię auta swojego kolegi opisze...co więcej, jeśli forumowicz będzie zainteresowany i zadzwoni do sprzedawcy już wtedy ten może powołać się na znajomego na forum i np. powiedzieć: "wszystkiego o aucie dowiesz się też od znanego forumowicza [you]"

 

Oby tylko moderowanie było sprawiedliwe i skuteczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko skad bedziesz wiedzial, ze to akurat ta jedna Skoda ;) jest ta wychuchana i wycackana, ktorej przeszlosc zna jakichs forumowicz i moze ja smialo polecic? Przeciez na allegro to 90% wychuchane, bezwypadkowe, nie palone itd. ... To kazda trzeba bedzie wrzucic w zakup kontrolowany zeby sie dowiedziec czy to nie aby jakichs kolega kogos stad sprzedaje? A tak, masz wskazowke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@wiechu100, e tam, dla Skód i innych marek tu nie jestem, pewnie większość z nas nie jest? ;) Jakbym chciał kupić alfę to bym się zarejestrował w alfoholikach, jak evę, to w mitsumaniakach i tak dalej, aż do forum Daci(aczkolwiek ono źle wpływa na mózg). Sporadycznie będą się pojawiały oferty nie-subaru od forumowiczów(jak Leonowa Xantia) i IMHO to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Skoda to oczywiscie byl zart (patrz watek skodowy). I wlasnie powiedziales to o czym mowie, nie Subaru pojawia sie sporadycznie a nawet Subaru od ojca tez nie trafia sie czesto a szkoda zeby taki zadbany egzemplarz trafil do kogos spiza forum, jezeli akurat ktos z nas poszukuje. Wiec chyba nie tak trudno odroznic handlarza id "swoich".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze powinno sie dodac taka informacje nad dzialem gieldy, ze w przypadku checi wystawienia pojazdu "rodzinnego" nalezy poprosic o zgode (i tu podac czyja). Ok, jest zapis w regulaminie, ze takie rzeczy moga robic ludzie "upowaznieni", ale szybko zostalo wyjasnione w ktoryms z watkow, ze takimi ludzmi sa partnerzy SIPu a tu chodzi o "zwyklych zjadaczy chleba". ;)

P.S. Pomysl taki (prosba o okazdorqzowq zgode na wystawienie auta "rodzinnego") uwazam za bardzo dobry, tylko ludzie musza wiedziec, ze tak moga i powinni. Wtedy nikt nie bedzie sie staral ominac regulaminu i wszyscy beda zadowoleni.

Edytowane przez wiechu100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli właściciel Forum sobie życzy żeby tak było to tak będzie i to jest jego decyzja. 

Z drugiej strony jest to trochę wylewanie dziecka z kąpielą. Może warto rozważyć podział działu sprzedam samochód na dwa: sprzedam subaru i sprzedam inne. Wtedy cały ten "polecany" szmelc ;) miałby swoje miejsce, kto szuka zadbanego subaru od polskiego dealera nie musiałby nawet tam zaglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli właściciel Forum sobie życzy żeby tak było to tak będzie i to jest jego decyzja. 

Z drugiej strony jest to trochę wylewanie dziecka z kąpielą. Może warto rozważyć podział działu sprzedam samochód na dwa: sprzedam subaru i sprzedam inne. Wtedy cały ten "polecany" szmelc ;) miałby swoje miejsce, kto szuka zadbanego subaru od polskiego dealera nie musiałby nawet tam zaglądać

Nie ma sensu. Marki inne niż subaru lokować w "Inne" i tyle. Tworzenie bytów ponad normę jest pozbawione sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że problem nie był w rozdzieleniu na Subaru / reszta świata, a raczej, mówiąc ogolnie, w temacie osoba sprzedająca / osoba wystawiająca ogłoszenie.

Tak, wiem i regulamin raczej na to też nie pozwala, w sensie umieszczania pojazdów w Sprzedam / Inne, ale tak tylko rzuciłem.

Właściwie, to pod pewnymi względami, Sprzedam / Inne powinno IMHO właśnie służyć do sprzedaży wszystkiego, co nie jest autami i częściami subaru, ale nie ja ustalam reguły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oświadczam, że jeśli przez przypadek, jakimś cudem, wpadnie tu moja żona (w afekcie) z zamiarem sprzedaży mojego auta, to pomimo, że jest jej (nie mamy rozdzielności majątkowej) a w dowodzie jestem wpisany ja (bo cygan jestem i zniżek jej nie chciałem dać) to mojej zgody na sprzedaż nie ma, więc fakt współwłasności nie daje jej prawa do sprzedaży przedmiotu, wobec mojego jednoznacznego i kategorycznego sprzeciwu (art. 36 par. 1 KRO) :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiechu uważasz, że jak wystawisz auto ojca, wpiszesz: "sprzedam forestera" i jak ktoś przyjedzie i sie okaże że nie Ty jesteś w dowodzie to dostaniesz bana tu na forum? :)

No coooomon, zastanówcie sie po co jest ten zapis w regulaminie ;) ;) ;):)

Ja juz nic nie mysle :) Edytowane przez wiechu100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, żeby nie zaśmiecać ;) Oto co mnie boli... w dziale Sprzedam/Części, kiedy ktoś wystawia sporo rzeczy, najczęściej umieszcza je w pojedynczym temacie typu "wyprzedaż garażowa". Niestety nie w przypadku użytkownika Helmut, który radośnie spamuje ten dział już od jakiegoś czasu, aktywnie "UPując" swój towar. Jakby to jeszcze były jakieś perełki, to może bym zrozumiał... Może umieścić w regulaminie zapis zobowiązujący do zakladania "zbiorczych" tematów z częściami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...