Skocz do zawartości

JAKI GEJOSKI LAPTOK KUPIC ?


adamusmax

Rekomendowane odpowiedzi

ze co ze mak zapisze 500 GB danych na 360 GB dysku ? albo da sie w niego wpiac 3 urzadzenia USB w 2 wejscia ktore posiada, nie uzywajac rozgaleziaczy ? albo czestotliwosc procesora 2,4 bedzie tak samo taktowac jak 2,6 czy 2,8 GHz ? czy grafika posiadajaca 256 MB odzwierciedli detale tak jak grafika posiadajaca 1024 MB ? albo czy z ekranu 1600-900 wyciagnie FHD 1920x1080 ?

 

pierdolisz glupoty po prostu danych nie przeskoczysz - a to czy system wydajniejszy o 10% i doplacisz do niego 800% to tez git ? (koszt windy to ok 500 PLN - za macos doplacasz do sprzetu 4klocki, albo i wiecej) nawet niech bedzie wydajniejszy o 50% (a nie jest i nigdy nie bedzie) to i tak nie oplaca sie za niego placic 8 czy 10ciokrotnosci windy

 

ja caly czas mowie, ze nawet jezeli mak ma jakas przewage (ja jej nie widze) to nie jest ona warta doplaty x2 wartosci sprzetu takiej samej klasy jak nie lepszej - to tylko moda i ped za wizualizacja wymyslona wlasnie przez mode na japko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 285
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ze co ze mak zapisze 500 GB danych na 360 GB dysku ? albo da sie w niego wpiac 3 urzadzenia USB w 2 wejscia ktore posiada, nie uzywajac rozgaleziaczy ? albo czestotliwosc procesora 2,4 bedzie tak samo taktowac jak 2,6 czy 2,8 GHz ? czy grafika posiadajaca 256 MB odzwierciedli detale tak jak grafika posiadajaca 1024 MB ? albo czy z ekranu 1600-900 wyciagnie FHD 1920x1080 ?

 

[moderator czuwa] glupoty po prostu danych nie przeskoczysz - a to czy system wydajniejszy o 10% i doplacisz do niego 800% to tez git ? (koszt windy to ok 500 PLN - za macos doplacasz do sprzetu 4klocki, albo i wiecej) nawet niech bedzie wydajniejszy o 50% (a nie jest i nigdy nie bedzie) to i tak nie oplaca sie za niego placic 8 czy 10ciokrotnosci windy

 

ja caly czas mowie, ze nawet jezeli mak ma jakas przewage (ja jej nie widze) to nie jest ona warta doplaty x2 wartosci sprzetu takiej samej klasy jak nie lepszej - to tylko moda i ped za wizualizacja wymyslona wlasnie przez mode na japko

 

Popieram w całości :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze co ze mak zapisze 500 GB danych na 360 GB dysku ? albo da sie w niego wpiac 3 urzadzenia USB w 2 wejscia ktore posiada, nie uzywajac rozgaleziaczy ? albo czestotliwosc procesora 2,4 bedzie tak samo taktowac jak 2,6 czy 2,8 GHz ? czy grafika posiadajaca 256 MB odzwierciedli detale tak jak grafika posiadajaca 1024 MB ? albo czy z ekranu 1600-900 wyciagnie FHD 1920x1080 ?

 

 

Jak poszukasz to zapewniam Cię że znajdziesz kompa innego niż Vaio z jeszcze wieksza iloscia portów , więcej Mhz i ogólnie "wszystko robi a nawet gotuje" :mrgreen: za jeszcze mniejsze pieniądze.

 

Po co przepłacać za to Vaio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze co ze mak zapisze 500 GB danych na 360 GB dysku ? albo da sie w niego wpiac 3 urzadzenia USB w 2 wejscia ktore posiada, nie uzywajac rozgaleziaczy ? albo czestotliwosc procesora 2,4 bedzie tak samo taktowac jak 2,6 czy 2,8 GHz ? czy grafika posiadajaca 256 MB odzwierciedli detale tak jak grafika posiadajaca 1024 MB ? albo czy z ekranu 1600-900 wyciagnie FHD 1920x1080 ?

 

 

Jak poszukasz to zapewniam Cię że znajdziesz kompa innego niż Vaio z jeszcze wieksza iloscia portów , więcej Mhz i ogólnie "wszystko robi a nawet gotuje" :mrgreen: za jeszcze mniejsze pieniądze.

 

Po co przepłacać za to Vaio ?

 

w gre wchodzi tylko vaio, lenovo/ibm badz dell - lenovo w tej konfiguracji jak i dell beda drozsze

 

ACER, ASUS, FUJITSU odpadaja - bo mialem i nie wspominam za dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Lenovo i po tygodniu odpadały od niego klawisze i osłona głośników - trochę po Chińsku złożony.

A co do Apple to też mnie to nie przekonuje, miałem ich super dopracowany iPhone 3G który gubił sieć przy wejściu do samochodu - nie dało się na tym gównie nawet wysłać MMsa ani nagrać filmu.

wracając do tematu... płacić 8k za komputer ze świecącym jabłkiem to lekka przesada tym bardziej że można znaleźć coś alternatywnego w dużo lepszej cenie.

Też bym został przy VAIO albo HP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dawać 6k za laptopa to można szukać jakiegoś ThinkPada, który nie będzie strasznie mocny, ale da radę - poza tym przeżyje spokojnie takiego Soniaka czy Maca. Poza tym jeśli chodzi o stosunek Maca do innego sprzętu w całości popieram Adamusa - szuka laptopa, który ma być tani i w miarę mocny jak na dane pieniądze - a w tym Vaio raczej ma małą konkurencję, a na pewno nie ma w niej Maca. Poza tym mogę jeszcze polecić http://www.x-kom.pl/p/65983-notebook-la ... 7hp64.html i http://www.x-kom.pl/p/65994-notebook-la ... 7hp64.html - może i nie ma takiej matrycy jak Vaio, ale sprzęt jest generalnie bardzo fajny(miałem do czynienia i działa bardzo fajnie, oraz wykonanie jest na w miarę wysokim poziomie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sobie poklikalem na Macu kumpla i jest kilka fajnych rzeczy ktorych nie widzialem u konkurencji (choc tez nie szukalem specjalnie), jak zlacze zasilacza na magnes (dajesz z kopa w kabel a komp nie laduje na ziemi), czy fajny touchpad "multitouch" z tymi tam gestami itp ogolnie Mac to jak ktos pisal gotowy produkt, ale i inni producenci laptopow nie pakuja przeciez jakiegos niekompatybilnego szajsu w jedna obudowe, wiec raczej nie ma problemu. Moj brat by chcial Maca, bo sie zajmuje muzyka, nagrywa, miksuje sobie itp i wychodzi, ze lepiej miec do tego Maca, ale tak poza tym, to ja Maca nie kupie, bo te gadzety, ani moda na iWszystko spod znaku japka, nie sa warte 2x wyzszej ceny, a za taka kase, to juz wole ThinkPada jakiegos porzadnego. A za mniejsza kase wole VAIO :) Brat ma i jest fajny, choc jakosc matrycy niestety moglaby byc lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za taka kase, to juz wole ThinkPada jakiegos porzadnego

 

Dobre Thinkpady są strasznie drogie - droższe od MacBook-a . Jakość już też nie ta dzięki Lenovo. U mnie w firmie już im po mału ludzie dziękują i kierują się na Dell-a (też są wersje wzmocnione) za dużo lepsze pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba wiem, który model wybrał adamus, bo sam taki kupię (lezo kupił w niedzielę).

 

 

http://www.komputronik.pl/product/11789 ... 1E-BQ.html

 

 

Dalej uważasz, że to przepłacanie? :mrgreen:

 

Jeżeli tylko o cenę chodzi to są też tańsze lapki :P

 

Nie można tego Vaio porównywać do MacBook-a Pro czy biznesowych laptopów a'la Thinkpad. Sprawdź ile kosztują biznesowe serie Dell-a czy Lenovo a zobaczysz że to poziom MacBook-ów Pro(najwyższa seria). Nie oznacza to ze one maja więcej wszystkiego niż Vaio który chcesz kupić. Są po prostu o niebo trwalsze , zbudowane z lepszych podzespołów itd. Słono trzeba również płacic za mobilność czyli mniejsze gabaryty , waga.

Jeżeli będziesz sporadycznie przenosił sprzęta który to bardziej będzie robił jako stacjonarny to oczywiście ten Vaio jest OK.

Dla kogoś mobilnego (podróże, lotniska itd) się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Apple jest tylko sprytnym chwytem reklamowym to dlaczego przez tak wiele lat komputery te cenione są u grafików,muzyków

Zastanawia mnie czy nie jest to jest tylko legenda, która pozostała po latach gdy w Apple siedziała Motorola 68K/PPC a w PC nie było nic porównywalnego. Bo patrząc się po tytułach oprogramowania, to raczej dysproporcji nie widać - soft jest na obie platformy. Ale dziwi mnie nieco brak wsparcia dla Blu-Ray, bez tego ciężko jakieś większe treści z mozołem wytworzone rozpowszechniać - przecież nie rozdam wszystkim przenośnych dysków twardych. Z oglądnięcia filmów HD też raczej nici... Chyba, że nazwa Superdrive skrywa coś więcej niż proste DVD+/-RW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwi mnie nieco brak wsparcia dla Blu-Ray

 

Bo wg Apple-a Blu-Ray nie jest przyszłościową technologią i będzie zanikać zwłaszcza w laptopach.

W dobie wszechobecnego internetu i pojemnych pamięci flash przyszłością są małe, lekkie notebook-i (MacBook Air) bez napędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przepłacać za to Vaio ?

 

 

Chyba wiem, który model wybrał adamus, bo sam taki kupię (lezo kupił w niedzielę).

 

 

http://www.komputronik.pl/product/11789 ... 1E-BQ.html

 

 

Dalej uważasz, że to przepłacanie? :mrgreen:

 

dokladnie o tego chodzi - tylko szkoda, ze nie ma bialych

 

pogadaj z +RAFAŁ+ bo ma te lapki jeszcze troche taniej - zawsze zostanie na 2 ltr JD ;) (chociaz ostatnio dzieki koleszce zasmakowal mi bardziej czarny Bushmills)

 

-- 4 kwi 2011, o 19:54 --

 

Ale dziwi mnie nieco brak wsparcia dla Blu-Ray

 

Bo wg Apple-a Blu-Ray nie jest przyszłościową technologią i będzie zanikać zwłaszcza w laptopach.

W dobie wszechobecnego internetu i pojemnych pamięci flash przyszłością są małe, lekkie notebook-i (MacBook Air) bez napędów.

 

no i widzisz kolejne generowanie kosztow dla uzytkownika - tak jak aflinta napisal rozdaj 20 osobom prezentacje, ktora ma powiedzmy 9 GB - rozdaj ja na pendrive'ach i potem policz ile cie to kosztowalo - a potem pomysl ile to kosztuje przy rozdaniu ply BR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no i widzisz kolejne generowanie kosztow dla uzytkownika - tak jak aflinta napisal rozdaj 20 osobom prezentacje, ktora ma powiedzmy 9 GB - rozdaj ja na pendrive'ach i potem policz ile cie to kosztowalo - a potem pomysl ile to kosztuje przy rozdaniu ply BR

 

Powiedz mi czy i jak często przygotowujesz prezentację która w jednym kawałku waży 9GB :wink: Ile osób którym to płytę BluRay chcesz rozdać ma taki napęd w laptopie :?: No chyba że prezentację rozdajesz z zewnętrznym napedem Blu Ray a wtedy koszty jeszcze większe :mrgreen: Bądź choć trochę realistą , please.

 

A'propo pendrive oraz kart np. SD to zwróć uwagę jak w zastraszającym tempie tanieją oraz powiekszają swoją objętość i szybkość. Jeżdżę często na różne targi i wystawy i reklamowych penów z prezentacjami mam multum.Komu teraz się chce z płytami bawić :?: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A przecież dla grafika, szczególnie parającego się animacją HD to żadna wielkość.

 

Grafik używa przede wszystkim do pracy wydajnych stacjonarnych kompów a nie laptopów ,nie bawi się w nagrywanie na płyty tylko na zewnętrzne pamięci które są o niebo szybsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli tylko o cenę chodzi to są też tańsze lapki :P

 

Nie można tego Vaio porównywać do MacBook-a Pro czy biznesowych laptopów a'la Thinkpad. Sprawdź ile kosztują biznesowe serie Dell-a czy Lenovo a zobaczysz że to poziom MacBook-ów Pro(najwyższa seria).

Swojego ThinkPada kupiłem w 2007 roku za... 1500pln- nowego :!:

Mial 120gB dysku, giga ramu (a stały się 3 gigabajtami w zamian za 100pln), c2d t5250 (2x 1.5GHz) i intelem x3100 wyswietlajacym obraz na MATOWYM 1024x768 (wiem, ze mala rozdzialka ale mi starcza).

 

Przez te 3 lata laptop w kazdy dzien roboczy uzywany w mobilu przez 4h dziennie, nastepne 20h służył jako stacja obliczeniowo-serwerowa (około 50GiB trafficu dziennie) z macierza RAID na USB i FireWire. Ani razu sie nie zawiesił.

 

Wylało mi się na niego piwo ze szkła (praktycznie całe noteckie)- koszt naprawy 120pln tytułem kupna nowej klawiatury- nic nie przesiąkło do wnętrza laptopa, przelało się na wylot kanałami odwadniającymi.

Spadł mi z metra na krawędź ekranu- trochę pojękuje przy ruszaniu matrycą.

 

Jak dla mnie laptop nie do zdarcia- rozglądam sie za lepszą matrycą (15" 2048x1536) i procesorem (c2d 2x2.5Ghz). Dysku ma teraz 1tB, baterię 9cell 77Wh i jak sie postarać, to na baterii robi 6,5h :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozglądam sie za lepszą matrycą (15" 2048x1536)

 

 

A są takie? Ja mam 15" 1680x1050 i jest git.

 

Bo wg Apple-a Blu-Ray nie jest przyszłościową technologią i będzie zanikać zwłaszcza w laptopach.

 

 

Świetny argument, szkoda, że cały świat uważa inaczej :mrgreen: .

 

 

Grafik używa przede wszystkim do pracy wydajnych stacjonarnych kompów a nie laptopów ,nie bawi się w nagrywanie na płyty tylko na zewnętrzne pamięci które są o niebo szybsze.

 

 

To czemu post wcześniej piszesz, że są cenione przez grafików? A temat jest o laptopie.

 

 

Apple są fajne i ładne, super się z nich korzysta - ale nie są warte, żeby zapłacić 3x tyle, co za normalnego PCta. Za sam wygląd zapłaciłbym to 20% więcej. Ale 200%? No bez jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owoc666, blu-ray i inne nosniki optyczne wymierajaca technologia. W laptopie to totalna strata miejsca. Ja w swoim kompie zastapilem naped DVD specjalnym adapterem, w ktorym zamontowalem SSD i teraz mam pojemny dysk twardy i szybki SSD.

 

W Apple nie placi sie tylko za sprzet, ale rowniez za system operacyjny i dolaczone oprogramowanie, oraz brak virusow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...