Jump to content

Stan oleju

szulcj02

Recommended Posts

Jestem użytkownikiem Imprezy 2,5 Aut z 2009 roku, moc 174 KM bez turbo wolno ssący.

Kupując to auto dwa miesiące temu wymieniłem olej. U mechanika zalano mi 4 litry. Zastanawia mnie ile powinno wlać się oleju do tego motoru. Ostatnio po 7 tys sprawdziłem na bagnecie - sucho. Dolałem 1,5l. Auto nie ma żadnych wycieków a w sumie ma przejechane 13 tys mil. 3 tys temu założyłem instalacje gazową brc. W ogóle ciężko jest sprawdzić stan na tym bagnecie....

A czy w ogóle te auta mają kontrolkę która się zapala gdy mało jest oleju.

Zgadzam się z carlos-wrx w obu kwestiach: coś dużo tego oleju dolałeś i warto się zastanowić, czy dobrze sprawdziłeś stan, bo nie jest to takie łatwe na początku:

auto na równo i odczytujemy stan oleju na bagnecie po stronie na ktorej jest znacznik...

a bagnet musi być włożony tak, żebyś "konewkę" miał widoczną, nie "do góry nogami".

A czy w ogóle te auta mają kontrolkę która się zapala gdy mało jest oleju.

Taka kontrolka świeci Ci się, kiedy przekręcasz kluczyk i powinna gasnąć (krótko) po zapaleniu silnika. Niestety, kiedy Ci się zapali w czasie jazdy może być już za późno, nie tylko w subaru zresztą.

Wyjmij bagnet, wytrzyj i poczekaj kilka minut i wtedy wkladaj i sprawdz stan. Przy wyciaganiu bagnetu olej pozostaly w tej rurce zmienia odczyt a tak splynie i masz prawidlowy stan!

poza tym odpalenie silnika zmienia poziom oleju na miarce. najbardziej miarodajne jest pozostawienie auta na rownej powierzchni np. na cala noc i sprawdzenie przy zachowaniu powyzszych porad ;) i bagnet wkladaj na dluzej niz pol sekundy

Drodzy koledzy...

Pojechałem dziś do znanego na pewno wam serwisu subaru w podwarszawskim Józefowi.

Spokojnie wytłumaczył mi tam Mechanik w jaki sposób to robił.

Wcale go nie zdziwił fakt dolana takiej ilości oleju.

Te motory przy ostrzejszej jeździe spalają olej w celu chłodzenia czegoś.

Czego... niestety nie pamiętam.

Będę dolewał sobie spokojnie olej:)

Wcale go nie zdziwił fakt dolana takiej ilości oleju.
Te motory przy ostrzejszej jeździe spalają olej w celu chłodzenia czegoś.
Będę dolewał sobie spokojnie olej:)

mnie by zdziwił taki fakt w 2.5 n/a w AT (ostra jazda tzn. :?: ) po 20 tys przebiegu...trochę duzo....

może olej zmienic na inny ..... :?: