Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

...nie ma to jak v10 santa...

 

 

 

 

 

 

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, gdzie mógłbym zadać to pytanie, a wydaje mi się, że ten wątek najszybciej zaspokoi moją ciekawość.

 

Często korzystacie z dwóch kółek, więc szybciej wyjaśnicie mi ten fenomen, którego ja mimo szczerych chęci nie jestem w stanie zrozumieć.

 

Miejsce: Warszawa, Wał Miedzeszyński - odcinek od ronda z Traktem Lubelskim do skrzyżowania z Bronowską. Scieżki rowererowe po obu stronach drogi (dla niewtajemniczonych ulica dwupasmowa, szybka i w godzinach szczytu dość mocno użytkowana, ale przejezdna).

W godzinach szczytu bardzo często zdarza mi się spotkać tam rowerzystę, który zaciekle pedałuje na środku prawego pasa, czym totalnie blokuje przejazd.

 

I teraz pytanie zasadnicze: dlaczego zamiast korzystać z jednej z dwóch biegnących równolegle ścieżek rowerowych korzysta on z ulicy? Czy są jakiekolwiek rozsądne przesłanki, które usprawiedliwiają takie zachowanie?

 

Bo szczerze mówiąc mnie krew zalewa :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jedzie na szosówce i szkoda mu kół? Może ścieżka rowerowa kończy się "niewiadomo gdzie" i łatwiej mu pokonać trasę ulicą? Od razu mówie, że tego nie popieram. Wał Międzyszyński, Trasa Łazienkowska to nie miejsce dla rowerów, a wciąż można ich tam wiele zobaczyć. Według mnie w 70% wynika to z ułomności ścieżek rowerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pierwej się dowiedzieć jakie mogą być przyczyny takiego zachowania (nierówna ścieżka rowerowa, trzęsie mu potwornie tyłek na kostce itp.) zanim zacznę krzyczeć. :twisted:

 

Najgorsze jest, że o ile nasi wspaniali urzędnicy lubują się w ustawianiu wszelkich znaków ograniczających prędkość to o zakazie jazdy dla rowerzystów na ulicach obok których biegnie ścieżka rowerowa nikt nie pomyślał. Ścieżka rowerowa przy Wale jest długa i chyba dość sensownie zaprojektowana - ma przecież kontynuacje na Siekierkowskim.

 

Żeby nie było wątpliwości wypowiadam się wyłacznie z punktu widzenia kierowcy, bo rowerem to ja tylko po lasach, górach i jeziorach :wink: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajgorsze jest, że o ile nasi wspaniali urzędnicy lubują się w ustawianiu wszelkich znaków ograniczających prędkość to o zakazie jazdy dla rowerzystów na ulicach obok których biegnie ścieżka rowerowa nikt nie pomyślał. Ścieżka rowerowa przy Wale jest długa i chyba dość sensownie zaprojektowana - ma przecież kontynuacje na Siekierkowskim.

 

To w wawie macie dennych urzędasów :P

Na większości drogach obok dróg rowerowych w poznaniu i okolicach są znaki zakaz jazdy rowerami. Niestety czasami wyjątki.

Tak czy siak, podziwiam free riderów pędzących między tirami w szycie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, może ktoś będzie znał odpowiedź... Jak jest z kompatybilnością klamek Formula Oro Puro z manetkami XTR '07? Bo czytałem, że Oro Puro jest przede wszystkim dedykowane pod Srama X.0, a nie za bardzo będzie mi się chciało wyrzucać pieniądze na nowe manetki i przerzutkę, żeby mieć pewną dozę szeroko pojętej 'ergonomii'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, może ktoś będzie znał odpowiedź... Jak jest z kompatybilnością klamek Formula Oro Puro z manetkami XTR '07? Bo czytałem, że Oro Puro jest przede wszystkim dedykowane pod Srama X.0

Hamulce i manetki są zupełnie od siebie niezależne, nie ma znaczenia czy masz przerzutkę Shitmano czy SRAMA byleby same klamki były niezintegrowane z klamkami hamulca - słowem: jeśli masz oddzielnie manetkę i klamkę to możesz kupić jakikolwiek hamulec tarczowy.

 

 

P.S. gratuluję wyboru Formuli, ja osobiście używam K24 (tarcze 200/185mm) i jestem na maxa zachwycony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie dać ale niech bedzie tutaj :wink: http://www.hcfr.pl/news.php?readmore=979

Jak byłem w zimę w Tignes to w snow parkach było w cholerę banerów Subaru. Firma chce sponsorować extrem sports, a sama dziadkuje.

 

JemArbuzy, Paweł_P, z tą kompatybilnością nie jest tak łatwo. Do niedawna przerzutki Shimano nie podchodziły do manetek Srama, teraz Sram jest kompatybilny, Shimano nie. Na dodatek Shimano tworząc grupę Saint spowodowała, że klient musi kupić teraz razem heble, klamki, manetki, a nawet piasty.

 

Przy kupnie hamulców tarczowych radzę upewnić się czy widelec i rama są do nich przystosowane :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna przerzutki Shimano nie podchodziły do manetek Srama, teraz Sram jest kompatybilny, Shimano nie.

 

Zgadza się, SRAM od jakichś 10 lat (jak wykupił firmę SACHS) ma w swojej ofercie manetki pod Shitmano (2:1)

 

Na dodatek Shimano tworząc grupę Saint spowodowała, że klient musi kupić teraz razem heble, klamki, manetki, a nawet piasty

 

A to to jest przegięcie, jak zobaczyłem kilka lat temu, że Shitmano wymyśliło swój własny standard montażu tarczy na Center-Lock to nieźle się wkurzyłem, dorzucili tylko kolejny kamyczek na szalę wagi, która kiedyś odepchnęła mnie już chyba na stałe od Shitmano...

W każdym razie jak masz manetki nieważne jakiego producenta a są to manetki samodzielne (niezintegrowane z klamkami) typu RapidFire, GripShift itp. to każde hample podejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...