Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jestem zainteresowany Smerkiem, słyszałem sporo dobrych opinii, dupa wytrzyma na hardtailu kilka dni? Czy są to raczej trasy pod fulla?

Spokojnie dasz radę. Tylko po jednej wizycie na ht od razu po powrocie zaczniesz szukać fulla ;) Kolega pojechał z nami 1 raz na ht mówił że fajne itd. ale następnym razem już meldował się na fullu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie warunki są w kwietniu na ścieżkach Smreka? Interesuje mnie zarówno pierwsza jak i druga polowa miesiąca. Błoto, topniejący śnieg, czy raczej bez tragedii? Wiem, że odpowiedz może byc mało precyzyjna, ale mimo wszystko....

 

 

Sent with Tapatalk

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie warunki są w kwietniu na ścieżkach Smreka? Interesuje mnie zarówno pierwsza jak i druga polowa miesiąca. Błoto, topniejący śnieg, czy raczej bez tragedii? Wiem, że odpowiedz może byc mało precyzyjna, ale mimo wszystko....

 

 

Sent with Tapatalk

No wszystko zależy od tego kiedy śnieg w górach zniknie ;) W zeszłym sezonie śniegu było jak na lekarstwo, więc górne trasy były lekko błotniste. Dolna ta niebieska z czerwoną(po czeskiej stronie) masakryczna, ale tam jest tak zawsze nawet w lato po deszczach. Fizyki nie oszukasz, woda zawsze spływa w dół :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie warunki są w kwietniu na ścieżkach Smreka? Interesuje mnie zarówno pierwsza jak i druga polowa miesiąca. Błoto, topniejący śnieg, czy raczej bez tragedii? Wiem, że odpowiedz może byc mało precyzyjna, ale mimo wszystko....

 

 

Sent with Tapatalk

No wszystko zależy od tego kiedy śnieg w górach zniknie ;) W zeszłym sezonie śniegu było jak na lekarstwo, więc górne trasy były lekko błotniste. Dolna ta niebieska z czerwoną(po czeskiej stronie) masakryczna, ale tam jest tak zawsze nawet w lato po deszczach. Fizyki nie oszukasz, woda zawsze spływa w dół :P
No właśnie na takie informacje liczę. Doświadczenia z poprzednich lat i przybliżenie panujących warunków w podobnych okresach w poprzednich latach.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić 29er na 183cm do ok. 2500pln? Moze byc uzywka, ale we wzorowym stanie.

Potrzebuje rower 60% miasto, 40% las. Jezdze amatorsko stad taki, a nie inny budzet.

Z 29er to na twoim miejscu w tym przedziale polowałbym na używke, nówki raczej nie kupisz szałowej. Szukaj czegoś ze Specialized albo Orbea, dobre ramy pod rozbudowe (jakby Cie naszła taka ochota) .

 

Moim zdaniem ciekawa oferta, ale niestety 26

http://allegro.pl/orbea-lanza-shimano-fox-boplight-x0-x7-fsa-formula-i5141691479.html

Edytowane przez Kościk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możecie polecić 29er na 183cm do ok. 2500pln? Moze byc uzywka, ale we wzorowym stanie. Potrzebuje rower 60% miasto, 40% las. Jezdze amatorsko stad taki, a nie inny budzet.

Kup Pan rower crossowy!

O ile te 40 % lasu to będą rekreacyjne przejażdżki po utwardzonych ścieżkach, a nie szukanie przecinek na skróty przez chaszcze, korzenie i kamienie.

Ja do lasu biorę górala, ale jak widzę dziurę, czy błoto to w nie wjeżdżam, a nie omijam. Jak Ty robisz inaczej, to powtórzę - kup przyzwoitą nową crossówkę do 2k, lub fajną używaną. W zupełności Ci wystarczy do rekreacji.

No chyba, że jazda "amatorska" w twoim rozumieniu to nie tylko spokojna przejażdżka dla samego ruchu na świeżym powietrzu, to kup 29 i dodatkowy komplet opon, na te 60 % asfaltu. Też jakaś opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co sądzicie o teraźniejszych składakach? Widziałem coś takiego w Decathlonie za około 500-600 zł. Małe koła, ale siedzi się prosto, łatwo to przechowywać, zmieści mi się do auta... tylko jak się na takim sprzęcie jeździ? Głównie rower chciałbym do jazdy po mieście czasem zamiast auta, albo na jakieś krótkie wycieczki powolne. Zawrotne prędkości, czy możliwości terenowe nie są mi potrzebne. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego przeznaczenia jak najbardziej, ale nie za 500 zl i tymbardziej nie decathlon.

 

Oczywiscie nie musisz od razu kupowac dahona za 7k, ale za nowke od 1,5k trzeba dac, zebys nie musial sie denerwowac podczas skladania go ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co sądzicie o teraźniejszych składakach? Widziałem coś takiego w Decathlonie za około 500-600 zł. Małe koła, ale siedzi się prosto, łatwo to przechowywać, zmieści mi się do auta... tylko jak się na takim sprzęcie jeździ? Głównie rower chciałbym do jazdy po mieście czasem zamiast auta, albo na jakieś krótkie wycieczki powolne. Zawrotne prędkości, czy możliwości terenowe nie są mi potrzebne. Ktoś coś?

Składaków jest co raz więcej na rynku. Ważna jest przede wszystkim Twoja waga, z uwagi na łączoną konstrukcję rowery są zdecydowanie słabsze konstrukcyjnie i każdy powinien mieć podany swój udźwig. Marketówki sobie odpuść, chyba że szukasz chińskiego syfu z plastiku. Tak jak kolega wspomniał jeżeli składak to w przedziale cenowym 1500-2500 zł tylko DAHON. Pytanie jeszcze na jakich kołach i czy z przerzutką zewnętrzną czy w piaście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem kiedys do pracy na skladaku z kolami 20". Do tej pory nie wiem z jakiego powodu, ale kilka razy zdarzylo mi sie ze obce kobiety sie do mnie usmiechaly (smialy sie?) kiedy mnie widzialy jadacego na nim.

 

Nie wiem czy to dotyczy wszystkich skladakow, ale moj pomimo 7 biegow mial dosyc niska predkosc maksymalna, okolo 28-30 km/h przy sporej kadencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1,80 i ważę około 90 kg. Więc nie mało.

 

Czyli niestety muszę odpuścić póki co zakup roweru... :)

Bez przesady normalna waga, nie będzie problemu w przypadku Dahona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smialy sie?

Tak, zapewniam, że tak :D;):P

@@Jachu93, a czy do jazdy rowerem zamiast auta istotne jest to, żeby mieścił się do auta? ;)

"Toronto" to nie metropolia, żeby do przedmieść dojeżdżać samochodem a potem w centrum rowerem ;)

Dasz radę na góralu tudzież na jakimś przełaju/crossie, będzie zdecydowanie wygodniej i lepiej, a na dalsze wycieczki bagażnik na dach, lub zdjęcie kóła, siodełka i jazda :)

Moi Ś.P. dziadkowie Maluchem(bez bagażnika dachowego!) z Niemiec wieźli 2 rowery - miejski 28" i bmx :biglol::P

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ganiam po kraweznikach i lasach - nie tylko po udeptanych sciezkach, dlatego wolalbym mtb 29er.

 

A co z polskim Northtec? Jezdziliscie moze?

 

www.artex-rowery.pl/northtec-c-1_198_201.html

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwon i targuj ;)

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5145470508

 

Aaa dopiero zobaczylem dopisek ze Mtb 29er. Jesli chodzi o polskie to popatrz KROSSA level b4 chyba. A tak na poważnie to przy okrojonym budżecie ciezko bedzie kupic dobre 29er nawet uzywane. Jakis konkretny powod na te 29er?

Edytowane przez Kościk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakis konkretny powod na te 29er?

 

Zacytuje z pewnej strony:

 

 

 

Na korzyść modeli na kołach 29-calowych przemówi na pewno łatwość napędzania roweru (tak jak w przypadku rowerów szosowych czy trekkingowych), czyli ich szybkość. Do tego dochodzi  ich stabilność i bardziej komfortowa pozycja na dłuższych, ale niezbyt stromych podjazdach. Mówi się, że rower taki pozwala też łatwiej pokonywać nierówności terenu. Nie bez powodu to właśnie większe koła stosowane są w rowerach przełajowych, które muszą szybko pokonywać błotniste trasy.

 

 

 

A co z polskim Northtec? Jezdziliscie moze?

Kolega jeździ na modelu XT 2014, za tą cenę chyba nic lepszego nie mógł kupić, nie ma problemów z rowerem :)

 

 

Chyba zdecyduje się na nowego Northteca.. Nie wiem jedynie czy wziąć na AL czy XT.. Warto dopłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba zdecyduje się na nowego Northteca.. Nie wiem jedynie czy wziąć na AL czy XT.. Warto dopłacić?

XT 2015 kosztuje 3759zł ;)

 

Natomiast 2015DR/2014XT są w podobnych cenach ~2800/2900, nie wiem, czy nie ma poprawek w geometrii ramy, jeśli w 2015 coś poprawili to brałbym AL/DR - DR ma zdecydowanie lepszy osprzęt, lepsze opony, hamulce i amortyzator, chyba warto dopłacić 700zł do AL a jak nie ma istotnych różnic w konstrukcji ramy, to wziąłbym XT 2014 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa dopiero zobaczylem dopisek ze Mtb 29er. Jesli chodzi o polskie to popatrz KROSSA level b4 chyba. A tak na poważnie to przy okrojonym budżecie ciezko bedzie kupic dobre 29er nawet uzywane. Jakis konkretny powod na te 29er?

 

W zeszłym roku kupiłem 29er'a za 1800zł, Trek X-caliber 4. Ok, nie jest to high-end, ale jeździ się bardzo przyzwoicie :) Jestem przekonany, że do miasta i do lasy wystarczy.

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/2014/archive/trek/x_caliber_4/#/pl/pl/archive-model/details?url=pl/pl/bikes/2014/archive/trek/x_caliber_4

Nie każdy potrzebuje do miasta Deore XT, czy XTR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29er niby szybsze ale wolniej sie rozpedza, co do stabilnosci nie do konca sie zgodze, to wlasnie 26 jest stabilniejsze i zwrotniejsze, 29 ma lepszą trakcję. Zreszta zeby szybko pojechac trza to kolo czyms zakrecic ;) - regularnie objezdzam 29 na miescie a nie jezdze juz tyle co kiedys i doszlo pare kg ;) zreszta wybor miedzy 29 a 26 wcale nie jest taki latwy oba standardy maja swoje wady i zalety, niestety w opisach wymieniane sa zawsze tylko zalety ;)

 

Na twoim miejscu majac ograniczony budzet szukalbym czegos uzywanego na markowej ramie z dobrym osprzetem, a kwestie 29 czy 26 zostawil na drugim planie. Ale decyzja ostateczna oczywiscie należy do Ciebie.

Edytowane przez Kościk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Kościk, z używkami jednak trzeba uważać, nie kupować na odległość, tylko zobaczyć na własne oczy w jakim stanie jest napęd, amortyzator, wszystkie łożyska, części eksploatacyjne. Okazje zdarzają się rzadko.

 

 

 

kwestie 29 czy 26 zostawil na drugim planie

27,5" polecam, bardzo uniwersalny, ma dużo zalet 26" i 29", ale też dziedziczy trochę wad z 26"(wad z 29" nie stwierdziłem, mój 650b prowadzi się jak 26" i jest sztywniejszy od mojego poprzedniego roweru 26" - ale to może być kwestia qr9 vs. sztywne ośki, koła i szprychy mniej więcej tej samej klasy miałem w obu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...