Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ci z ktorymi jezdze maja GPSy i inne cuda ktore im robia profil trasy :lol: Ja przy nich to jestem PRAWIE jak kolarz :mrgreen:

A do Niepolomic przez nowy most na Wisle za ulica Klasztorna w dol do kosciola jakiegos i skret w lewo i prosto do Niepolomic spokojna nieruchliwa traska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jak przepisy opisują, biała lampa z przodu, czerwona lampa z odblaskowym szkłem z tyłu.

 

Ale wystarczy z tylu zamontowac czy do lampki z przodu tez sie przyczepiaja?

 

Ja polecam WYbrać się przez Zielonki do Ojcowa, ewentualnie ul. Balicką pojechać w stronę lotniska i pojeździć po skałkach kmity a potem w okoliczne dolinki itp. Terenów jest masa :)

 

Zamontowalem bagaznik na dach wiec moge gdzie podjechac dalej...

 

Lampy jeśli jeździsz góralem w terenie dla niego przeznaczonym ulegaj destrukcji w czasie kilku godzien, w kolarce stanowią straszny opór i ważą bardzo dużo :). Nie polecam wybierania się do Zielonek na rowerze, jeźdzę tam prawie codziennie autem i kierowcy traktują rowerzystów jak element krajobrazu, niebezpiecznie. Jeśli OGS ma bagażnik to najlepiej autem dojechać do Korzkwi (można stadninę odwiedzić), dalej ścieżkami do ojcowa i stamtąd pięknymi szlakami do Pieskowej Skały. Dla leniuszków są trasy gdzie po zdjęciu roweru z auta po 5 minutach jazdy w dół jesteś w centrum Ojcowa, tylko auto trzeba gdzieś zostawić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nożżż kurde nie po to ktos wymyslil rower zeby go na dachu wozic :evil: Przeciez do Ojcowa to jak rzut beretem :wink:

 

Hehe no widzisz zgadzam się z tobą i nie zgadzam za razem. Wiele osób jedzie do Ojcowa z Krakowa przyjedzie do centrum posiedzi i wraca bo późno i zmęczeni są. Wg mnie jest to trochę bez sensu. lepiej niech przywieźli by te rowery bliżej i faktycznie na nich pozwiedzali park i okolicę (mogli by nakręcić tyle samo kilometrów bezpiecznie i miło), większość ludzi jeździ na góralach, powinnisię wyżyć pokonując jakieś górki łąki, poznaliby bliżej przyrodę, odprężyli się. A tak zmachają się jadąc po czarnym i martwiąsię że jeszcze muszą wrócić. Jeśli ktoś ma formę to pewnie niech sobie śmiga, na miejscu nie bedzie zmęczony i powalczy z terenami i wróci spełniony do domu. Wełniacz nie wszystcy mają taką formę jak ty (np ja). Aha do Ojcowa dawało się dojechać z Krakowa dróżkami polnymi, już nie pamiętam dokładnie którędy, tak samo z Ojcowa da się dojechać do Pieskowej Skały pięknymi łąkami i lasami ( dawniej na łąkach często spotykałem ptaki drapieżne, niestety nie rozróżniałem czy to orzeł czy kania jakaś:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zrobiłem rewizję mojego sprzętu i...okazało się że instrument pomiarowy zwany licznikiem się poszedł...popsuł się :mrgreen: Mianowicie poprzecierały się kabelki :evil: Ale i tak mam ambitne plany pojeżdżawki w weekend.

Najbardziej mnie wkurza ta susza za oknem...nigdzie błota nie ma. A przecież nie ma nic lepszego niż taplanie się na rowerze w błocie :twisted: Błotny makijaż na twarzy to szczyt lansu :wink:

 

OGS, generalnie po chodnikach się śmiga, chyba że jest za mało pieszych do slalomu, to wjeżdża się na jezdnię i slalomuje między samochodami :twisted: (Podobnie rzecz ma się z rolkami - przejazd na rolkach przez Rondo Mogilskie między autami to naprawdę niezła zabawa :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panklex, ooooo! widzisz - jak ja Cie lubie... to wezme sobie pasazera, ktory przewiezie mi samochod na sam dol... a ja sobie zjade na rowerku :mrgreen:

 

Hehe każdy by chciał tak, a na serio jeśli chciałbyś zostawić autko w okolicy parku i dalej rowerkiem śmigać, oraz dowiedzieć się którędy pojechać aby ludzi na swej drodze nie spotkać to nie ma problemu :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze temat tak się rozwinął że może zlot rowerowy sie zrobi w ojcowie. Najpierw każdy odwiedzi lakiernika przemaluje rower na niebiesko, szprychy na złoto, dołoży spojler, i będzie sensacja na skala ogólnoswiatową, taki dzień pieszego pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panklex, a Ty mieszkasz w strefie zakazanej dla ruchu poza mieszkancami? 8)

 

Niestety nie w strefie zakazanej (narazie wogóle jeszcze tam nie mieszkam) ale mam do centrum Ojcowa 15min. rowerem i to z górki, więc nie narzekam na bliskość, oraz dojazd mam super :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panklex, a Ty mieszkasz w strefie zakazanej dla ruchu poza mieszkancami? 8)

 

Niestety nie w strefie zakazanej (narazie wogóle jeszcze tam nie mieszkam) ale mam do centrum Ojcowa 15min. rowerem i to z górki, więc nie narzekam na bliskość, oraz dojazd mam super :).

 

Ja mam chrapke (narazie) na dzialke budowlana gdzies tamtych okolicach, 10-15 arow. Tak od Ojcowa do jaskini nietoperzowej, tak gdzies w tych rejonach. Jak bys cos znal, to prosilbym o namiar:) w koncu miejscowy jestes i moze wiesz co w trawie piszczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym sie z Wami wybrał pojeżdzić na góralach, ale za 3 tygodnie wyjezdzam do Usa, wiec w tym roku zaniedbam troche treningi i maratony.

No ale może jak coś ustalicie to uda mi sie przyjechać i wspólnie pojeżdzić :wink:

 

Osobiście lubie okolice Orgodzieńca i Mirowa, w Ojcowie już troche nie byłem, ale też miło wspominam, ostanio byłem w Zawoji i spodobało mi sie to miejsce, najczęsciej dojeżdzam z rowerem na dachu samochodu, no chyba że jade sie polansować do Chorzowskiego Parku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajd super pierwsze 12km 30 osob jechalo razem ale potem na podjezdzie juz nie bardzo :lol: Mi srednia 28.75 wyszla Vmax 66,5 czas jazdy 5,12h. Zmeczenie momentami siegalo zenitu ale jakos sie jechalo bo innego wyjscia nie bylo chcac dostac medal i dyplom 8) :D Ciesze sie ze sprzet jaki mam taki mam ale mnie nie zawiodl :D

Pare fotek:

10066965pt.th.jpg

ja1rn.th.jpg

obraz10016gh.th.jpg

obraz10024lp.th.jpg

 

 

 

A teraz odpoczywam przy piwku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...