Skocz do zawartości

Koła do Forka


slim

Rekomendowane odpowiedzi

Któryś z Forowiczów miał kiedyś taki cytat z Hołowczyca w podpisie:

 

" Z dużymi rozmiarami kół jest jak z prezerwatywami XXL - krótka chwila dobrej autoprezentacji nie jest warta późniejszych kłopotów" :mrgreen:

IMHO: samochód powinien mieć takie koła, na których najlepiej się prowadzi - dlaczego nie wierzyć tym, którzy to obliczyli, sprawdzili i przetestowali (wielokrotnie) ? Mówię tak, bo "ja wole bryki z fabryki" :wink:

A na jakich kołach najlepiej się prowadzi? Bo ja szczerze nie wiem...

Na 15, 16, 17 a może na 18? Wszystko zależy od tego, do czego auto ma przede wszystkim służyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak myślicie czyt taki setup wejdzie do mojego Forka 06 XT: 225/45/18 felga et 55?

myślę, że bez przeróbek nie da rady. z tyłu będzie tarło.

 

felga 18-stka podniesie oponę trochę wyżej, a tam jest więcej miejsca ... aczkolwiek uważam podobnie jak subru, że bez zastosowania dystansu 5-10mm będzie tarło...

 

tu zdjęcia z mojego fxt ... 225/50/17x7,5 ET 48

 

http://img219.imageshack.us/img219/2759 ... 400058.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/3066/i ... 400061.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 225/45/17 i et 48 nic nie ociera :)

boś dobrze wybrał, zgodnie z seryjnym wyposażeniem. 18" średnicę ma większą o 2.5cm, i et55 to też co innego. amorek tylni mamy w tym samym miejscu, do niego trzeba się dostosować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Czy pod takie fele wejda nieco wieksze zaciski, np. wrx? Co do sti nie mam pewnosci, w kazdym razie mysle o wiekszych heblach. A tu link do felg:

 

http://allegro.pl/felga-felgi-subaru-fo ... 29314.html

 

Zostala mi taka jedna po poprzednim wlascicielu i myslalem dokompletowac, ale czy bedzie to sie nadawac na wiekszy hamulec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden setup pod Wasze uwagi felga 18 et 35! czy przy oponie 225/45/18 nie bedzie to z kolei za bardzo na zewnątrz?

Sorki ze tak meczę ale taki zakup robi sie raz na długi czas i nie chcę zaraz wystawiać tego co kupię bo nie pasuje.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden setup pod Wasze uwagi felga 18 et 35! czy przy oponie 225/45/18 nie bedzie to z kolei za bardzo na zewnątrz?

Sorki ze tak meczę ale taki zakup robi sie raz na długi czas i nie chcę zaraz wystawiać tego co kupię bo nie pasuje.

pozdr

Nie dziwię Ci się, też tak miałem, niektórzy twierdzą na Forum, że ET poniżej 40 wręcz pogarsza prowadzenie forka, nie wiem, ale wygląda fajnie :wink: Ja mam u siebie 40 i jeździ i wygląda bardzo ok. Małe ET może powodować niszczenie lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedno, załóżmy że:

 

Kupię komplet 18 i w czasie podróży złapię gumę w jednym kole, wkładam zapas 17.

Wystąpią wtedy jak rozumiem minimalne różnice w wysokości koła.

Pytanie czy moge tak spokojnie dojechać do miejsca przeznaczenia, czy koniecznie szukać wulkanizacji czy też absolutnie nie jechac dalej.

 

Pozdr

 

Moge kupić bardzo okazyjnie 18 ET 35, dlatego koniecznie potrzebuje czyjejś porady czy samochód bedzie jeździł normalnie z taką felgą

 

Aha czy na tak felge o szer 8 cali opona 225/45 bedzie odpowiednia nie zrobi się taka rozklapciała jak się ją naciągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku ze zbliżającymi sie Plejadami rozważam zakup jakiś ciekawszych opon. i stąd pytania:

1. czy felga alu 15 (np z turbodziadka) wejdzie na seryjny zacisk Forka 2.0 XT?

2. jeśli wejdzie, to jaki jest maksymalny rozmiar opony?

3. i co największego się zmieści na felgę 16stkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na subaruforester.org jest caly watek o tym, co gdzie pasuje. jest lista setupow, m.in. moje oraz .xls do sciagniecia.

 

ja sie nie wypowiadam, bo ja mam calkowicie przekombinowany zawias, ale 245 u mnie wchodzi. sensu to nie ma, ale darowanym oponom nie patrzy sie w bieznik (i rozmiar). U mnie problemem byl profil, bo ocieral o kielich amortyzatora. musialem sie przesiac na mniejsze kolka.

 

z tego, co pamietam z sf.org, to forek jest dosyc tolerancyjny, jezeli chodzi o rozmiary.

 

 

pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz dwa słowa o sobie...

 

u mnie w piątek zagościły BBS 225/45/18 z ET 35 i szerokością 7,5 cala.

W moim Forku XT przed liftem póki co nic nie obciera...

 

Najbliżej opona dochodzi przy tym rozmiarze i ET na skręconych kołach w miejscu, gdzie jest chlapacz za przednim kołem. Jest tam dosłownie kilka milimetrów przestrzeni, ale jest ok, a to, co ewentualnie mogłoby obcierać, to plastik tego wewnętrznego plastikowego nadkola.

 

Zastanawiam się jeszcze, czy jest opcja, aby wywaliło mi nadkole przy maksymalnym ugięciu, bo koło de facto nie mieści się do końca w nadkolu, nie chowa się przy skręconym kole, ale mam wrażenie, że nie uda tak bardzo ugiąć auta.

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...