Skocz do zawartości

Koła do Forka


slim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ciekawe jakie jest przekłamanie na liczniku prędkości

ps:

bo przy 20 musi być znaczne :mrgreen:

 

Przy 225/45/18 w odniesieniu do oryginalnego rozmiaru 215/60/16 różnica jest zaledwie 0,7%, czyli żadna...

 

-- 19 kwi 2011, o 10:57 --

 

ale kozacko wystają. Nie ociera tył jak się go przygniecie?

 

pozdrawiam

 

 

Póki co nie udało się tego dokonać, więc chyba jest ok.

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam w bagażniku wreszcie moje felgi: Superlagery 18 szerokość 8 cali ET 35 założę opony 225/45/18 i mam nadzieję wszystko się ułoży :) - no chyba że jutro się okaże że felgi krzywe ale wyglądają 3 na igły i jedna z dwoma małymi zaprawkami na rancie - podobno sprzedający jest pewein że są proste bo u niego jeżdziły -lakier oryginalny :)

 

Mistral u mnie więc bedzie odrobinkę szerzej ma nadzieję że się zmieści.

 

Ile ma et seria z Forka STI? a ile moja seryjna 17?

 

Zdjęcia pojawią się jak znajde opony i założę :)

 

PS

Mistral u nie ma chlapaczy wogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co okazało się, że moja dogorywająca pompa wspomagania wymagać będzie nieco szybszej wymiany / regeneracji... ET 35, to ok. 2 cm bardziej odstawione koło niż seria, a to już czu dla mechanizmów. Podczas jazdy też nieco bardziej wozi go po drodze, ale też lepiej wraca "do prostej".

 

Wookie76, czekam na Twoje zdjęcia i pierwsze wrażenia.

To, że felga jest troszkę szersza, to hyba nie robi, bo opona i tak finalnie ma nadal 225...

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz seryjne zawieszenie ?

 

na moim forku byly kola od 16" do 18" cali, ET od 35 do 48 i szerokosc od 215 do 245. Jak tylko odremontuje moje lekkie 17" zakladam 245. Jezdzic sie na tym nie da, ale jaki lans !

burzum

a potwierdzasz, że na ET mniejszym od 40 jeździ się gorzej? Takie opinie krążą... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz seryjne zawieszenie ?

 

na moim forku byly kola od 16" do 18" cali, ET od 35 do 48 i szerokosc od 215 do 245. Jak tylko odremontuje moje lekkie 17" zakladam 245. Jezdzic sie na tym nie da, ale jaki lans !

burzum

a potwierdzasz, że na ET mniejszym od 40 jeździ się gorzej? Takie opinie krążą... :wink:

 

Ja mogę potwierdzić, że trzeba bardziej pilnować na nierównościach, bo ciąga go na boki...

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma seryjna na razie, bo właśnie mi się sls wylały :), ide albo w opcje budzetową: zestaw zastepczy lub opcja bardziej wypasiona: wpadliśmy na pomysł zaimplementownia zawieszenia STI tylko wtedy przy kolach 225/45/18 ET 35 felga 8 cali raczej zaginanie błotników mnie czeka - waham się cały czas...wszystko przez to że fajne i po taniości felgi Superlagera kupiłem tylko ET 35 myślę czy nie zaminieć na jakieś inne fajne z większym ET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma seryjna na razie, bo właśnie mi się sls wylały :), ide albo w opcje budzetową: zestaw zastepczy lub opcja bardziej wypasiona: wpadliśmy na pomysł zaimplementownia zawieszenia STI tylko wtedy przy kolach 225/45/18 ET 35 felga 8 cali raczej zaginanie błotników mnie czeka - waham się cały czas...wszystko przez to że fajne i po taniości felgi Superlagera kupiłem tylko ET 35 myślę czy nie zaminieć na jakieś inne fajne z większym ET

 

 

zadaj sobie pytanie, co chcesz osiągnąć... STI z Forka nie zrobisz. Obniżanie go na siłę może się mijać z celem, a Forek przez to straci swój urok i funkcjonalność. Przeinwestujesz, a Forek wówczas nie będzie ani praktyczny, ani najszybszy...

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadaj sobie pytanie, co chcesz osiągnąć... STI z Forka nie zrobisz.

co najwyżej forka sti ;) ... można zastosować zestaw sprężynek z forka sti i amory obniży to auto o 4 cm.

 

Zgadza się, kolega z Gdańska zainstalował taki patent i owszem, auto poszło w dół i nieco inaczej się prowadziło, ale nadal był to Forek... niektórzy znają tą historę.

Jeśli ktoś chce tylko bokami latać, niech od razu kupi Imprezę.

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ, nie potwierdzam, mi się zawsze dobrze jeździło. Inna sprawa, że to były chyba 18", więc wiele rzeczy było inne.

Z drugiej strony 26mm różnicy na rozstawie to nie jest super mało. Na 18" z ET42 jeździło się pięknie. Obecnie jeżdzę na zmianę na 8x17 z 225/45/17 lub 7,5x17 z 225/45/17. To mniejsze koło od nominalnego o około 5% i wydaje mi się, że to robi różnicę w przyczepności koła na głębokim skręcie, ale PKociał mi mówił, ze to bzdura. Więc pewnie ma rację, a ja sie zasugerowałem. Inna sprawa, że geometria się rozjechała.

 

Trudno porównać różne zestawy, inna felga, inna opona, inne ciśnienie, inna geometria, inne warunki. Na każdym zestawie było zupełnie inaczej. Na każdym można znaleźć wady, zalety i dopasować styl jazdy. Chyba, że ewidentnie Opona Nie Trzyma :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ, nie potwierdzam, mi się zawsze dobrze jeździło. Inna sprawa, że to były chyba 18", więc wiele rzeczy było inne.

Z drugiej strony 26mm różnicy na rozstawie to nie jest super mało. Na 18" z ET42 jeździło się pięknie. Obecnie jeżdzę na zmianę na 8x17 z 225/45/17 lub 7,5x17 z 225/45/17. To mniejsze koło od nominalnego o około 5% i wydaje mi się, że to robi różnicę w przyczepności koła na głębokim skręcie, ale PKociał mi mówił, ze to bzdura. Więc pewnie ma rację, a ja sie zasugerowałem. Inna sprawa, że geometria się rozjechała.

 

Trudno porównać różne zestawy, inna felga, inna opona, inne ciśnienie, inna geometria, inne warunki. Na każdym zestawie było zupełnie inaczej. Na każdym można znaleźć wady, zalety i dopasować styl jazdy. Chyba, że ewidentnie Opona Nie Trzyma :twisted:

No widzisz...

Trochę inną wersję przedstawia Mistral, Ty masz inne spojrzenie... rozważam to zupełnie teoretycznie, bo na razie feli nie zmieniam, ale mogę tylko dorzucić od siebie, że mnie na 7x17 ET 40 z oponą 225/55 jeździ się bardzo dobrze :wink:

Zdecydowanie lepiej niż na serii 215/60/16.

 

THX anyway :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...