Skocz do zawartości

Dezynfekcja klimatyzacji


wojto79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w związku z tym, że zbliża się sezon, chciałbym w swoim aucie zdezynfekować klimę, i tu pytanie, którędy wstrzelić piankę do dezynfekcji? Przez kratki, czy może lepiej przy wentylatorze (nie wiem jak z dojściem), a może jeszcze inaczej???

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz filtr węglowy lub p/pyłkowy jeżeli masz - i wstrzykujesz pianke przy wentylatorze + w każda z kratek - nie zapomnij o tych nożnych.

 

Potem w zalżności od rodzaju pianki - przeczytaj instrukcje co zaleca producent na opakowaniu /związane z ponownym włączeniem nawiewu i po jakim czasie od aplikacji/.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest instrukcja jak dojść do filtra pyłkowego :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=119355

Jeszcze można dać ją ozonować albo puszcza się wewnętrzny obieg dmuchawy w aucie i jest taki preparat w sprayu do tego sposobu czyszczenia :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach stosowania pianek w koncu 'szarpnalem' sie na ozonator (40$) i to rozwiazanie polecam kazdemu, kto ma wiecej niz 1 autko, ew. moze sie zrzucic na zakup ze znajomymi. Roznica pomiedzy piankami i ozonem jest olbrzymia.

 

wojto79, widze, ze jestes z Gdanska ;) Wal na priv.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, patrząc na parametry tego cuda, aż niewiarygodne - 10 minut na ozonowanie pokoju. Ozonowanie samochodu trwało 40 minut, maszynka była wielkości pudełka do butów. Z drugiej strony - nie widać, nie czuć, nie ma jak zmierzyć efektywności. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - co innego serwis klimy (nabicie czynnika chlodzacego i oleju), a co innego czyszczenie/odgrzybianie. A jeszcze co innego czyszczenie parownika, ktore tez powinno sie okresowo robic, ale jest upierdliwe i czasochlonne (slaby dostep w wiekszosci aut).

 

Ja serwisuje klime raz w roku, ale za ozonowanie juz nie place (50zl i w gore w Gdansku), bo robie sobie sam, wtedy, kiedy potrzebuje. Jestem tez w stanie zaryzykowac stwierdzenie, ze robie to dokladniej, poniewaz mi sie nie spieszy - w kolejce nie ma za mna nastepnego klienta ;)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cenie 50PLN za samo ozonowanie chyba naprawde warto zainwestowac w aparature. Ja dokonalem zakupu bo w domu mam 3 auta a i w mieszkaniu chocby dla zabicia roztoczy warto bedzie od czasu do czasu uruchomic wytwornice. Cena z dostawa 170PLN w takim wypadku juz sie zwrocila :)

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

piszecie o ozonowaniu, a jak mają się do tego domowe nawilżacze powietrza z funkcją ozonowania??? Jeśli ten używany w samochodzie można użyć w domu, to odwrotnie też?

Pozdrawiam.

ps. nie mam o tym pojęcia, więc proszę z góry się nie śmiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojto79, sprawdz wydajnosc wytwarzania ozonu - profesjonalne urzadzenia maja 1-2g/h i firmy wlaczaja Ci taka maszynke na 15-20m. Moj ozonator ma na papierze 600mg/h i juz po kilku sekundach czuc ozon w calym aucie.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...