Jump to content

kombi 3.0 vs spec-b

Kario

Recommended Posts

No wiec pożyczyłem na dzień sobie sedana spec-b od brata i teraz chce, żeby moje kombi 3.0 tez tak jeździło.

Spec-b bez porównania lepiej zachowuje się w zakręcie, nie wychyla się tak.

W kombi 3.0 najbardziej mi przeszkadza to, ze jak jadę zakręt dość ostrym lukiem i chce nagle wyprostować samochód, to tył robi jakieś dziwne figury.

Od czego mam zacząć ? Stabilizator tył czy amortyzatory ?

Czym się rożni kombi od sedana nie spec-b jeżeli chodzi o zawieszenie ? Z tego co pamiętam sedan nie spec-b był znacznie bliżej spec-b niż kombi sedana.

Spec B ma inny zawias, amorki BILSTEIN i to jest zapewne główny powód lepszego prowadzenia.

Zwykłe kombi ma tył zestrojony dość "kanapowo".

Edit:

Sztywność znacznie mogą poprawić rozpórki, które poprawiają sztywność karoserii głównie w zakrętach.

Tak, wiem, ze ma BILSTEIN, aluminiowy zawias przedni, kola 18 i przednie amortyzatory upside down. Ciekawe co ze stabilizatorami ?

Pytanie co mam ja zmodyfikować ;) ?

spec- b to jakaś odmiana legaca? Pytanie może nie zbyt profesjonalne, ale jak się nie zapytam to się nie dowiem :wink:
...ano inna... , poczytaj proszę TUTAJ oraz także opis i wrażenia Than_Junior :arrow: Legacy Spec.B (A/T) MY07

Tak, wiem, ze ma BILSTEIN, aluminiowy zawias przedni, kola 18 i przednie amortyzatory upside down. Ciekawe co ze stabilizatorami ?

Pytanie co mam ja zmodyfikować ;) ?

Kupić SPEC B :P:lol:

są inne,najlepiej przełożyć komplet amory i sprężyny z spec b.Tak mam zrobione i prowadzi się rewelacyjnie ,ale jest mniejszy komfort. :mrgreen:

Mam gdzies kompfort :)... Napisz ile dales za komplet amorki + sprezyny i gdzie kupiles ? Zmortyzatory ze spec b pasuja bez przerobek do normalnego legacy ? sa upside down z przodu z tego co wiem.

Wiem, jednak zawias ze spec-b dziala inaczej. Calkiem fakjnie wybiera male nierownosc, moze lepiej niz moj, Na srednich tez spisuje sie ok. Ale na duzych nie wpada tak gleboko w skok. Wyglada tak, jakby tlumienie niskich predkosci bylo zdecydowanie mocniejsze. No ale nie jezdzilem znowu az tak duzo.

Generalnie przy przejezdzaniu przez nierownosc zawieszenie dziala w znacznie bardziej kontrolowany sposob.

Pytanie czy ktos wie czy sprezyny / amortyzatory przypasauja czy maja inne mocownia ? A moze ktos ma pomysl na cos jeszcze lepszego ?

Wiem, jednak zawias ze spec-b dziala inaczej. Calkiem fakjnie wybiera male nierownosc, moze lepiej niz moj, Na srednich tez spisuje sie ok. Ale na duzych nie wpada tak gleboko w skok. Wyglada tak, jakby tlumienie niskich predkosci bylo zdecydowanie mocniejsze. No ale nie jezdzilem znowu az tak duzo.

Generalnie przy przejezdzaniu przez nierownosc zawieszenie dziala w znacznie bardziej kontrolowany sposob.

Pytanie czy ktos wie czy sprezyny / amortyzatory przypasauja czy maja inne mocownia ? A moze ktos ma pomysl na cos jeszcze lepszego ?

amortyzatory ze sprężynami będą pasować, ja mialem przez chwile w turbognojówie zalaożony zawias od Legacy Sti i podszedł plug&play

jakie wrazenia z zawiasu STI vs 2.0D :) ?

prowadzenie rewelacyjne, ale po około 2kkm zdemontowałem i wróciłem do serii z uwagi na pojawienie się w domu małego człowieczka, ale teraz rozważam powrót do opcji Sti bo córka torchę podrosła :evil:

No i mam wrzucony stabilizator whiteline'a do tylu. Akurat sie zrobilo cieplo a jestem na zimowkach ciagle wiec chwile sie wstrzymam z ocena jeszcze ;)

Generlanie po przeanalizowaniu amortyzatorów ze spec-b wyszło mi tak: cena b. duza w ASO. Poza ASO nie widzialem. Do tego podobno wyrazniej bardziej awaryjne.

Bo to amorki na dobre drogi są, nie do rajdów po naszych dziurach ;) Na nasze to szukaj czegoś z N-grupy albo WRC, i koniecznie koła 15" z szutrowym kapciem - na syf jaki jest po zimie będzie idealne ;)