Skocz do zawartości

Narty / Snowboard...


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Tak trochę nie na temat miejscówek, ale szukam aktualnie nowej deski.

 

Preferencje:

Głównie trasa, czasem oblodzona jak to w PL, jak jest możliwość to puch. Zero jeżdżenia po parku itp. Często zjazd na pełnej prędkości :-D

 

Szukam deski zwrotnej, lekkiej i w rozsądnych pieniądzach. Rocker i flat odpada. Celuje w camber lub hybrydę.

 

Typy są trzy:

1. http://eur.burton.com/default/support-local-custom-twin-flying-v-snowboard/W15-132231.html?start=32&cgid=mens-boards

2. http://nidecker.com/Escape.html

3. http://www.flow.com/Products/mens-snowboard/rush-abt/FD14M2RUSHSTD

 

Grafika deski jest mało istotna, bo tak jak w Subaru liczy się napęd hehe...

 

Moja wymiary 185cm/73kg rozmiar buta 46 dlatego deska raczej 159W, ale może też być przedział 157W do 163W. Obecnie mam 160W.

 

Jeżdże 7 sezon teraz.

 

Pytanie: Czy ktoś w rejonie Wisła/Ustroń/Szczyrk/Istebna dysponuje wypożyczalnią, w której mógłbym przetestować jakąś z tych desek. Chyba, że polecacie coś innego? Nie mam na myśli rozmowy sprzedawcy, że ta jest lepsza, bo mi leży i chce ją sprzedać tylko chce mieć świadomy zakup, bo deska będzie znów na kilka sezonów.

 

Z góry dziękuję za chęć pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności zerknąłbym w Wiśle i Ustroniu do QBL Wintergroup. Kiedyś jeszcze jako samo QBL mieli centrum testowe Ride'a (może Cię zainteresować Highlife UL), teraz jeszcze do tego Burton doszedł. Mają kilka lokalizacji od Ustronia po Istebną.

 

Możesz też zagadać w Lulagodze, kiedyś dało się od nich pożyczać sprzęt.

 

Z nideckerem i flowem nie mam pojęcia.

 

Jeśli bawisz się w skręty cięte, to zastanowiłbym się nad czymś dłuższym, żeby lepiej stopę schować. Jesteś ode mnie nieznacznie niższy, ale masz większą stopę, dla mnie 159W to zdecydowanie za mało. Następną dechę będę patrzył od 169W wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności zerknąłbym w Wiśle i Ustroniu do QBL Wintergroup. Kiedyś jeszcze jako samo QBL mieli centrum testowe Ride'a (może Cię zainteresować Highlife UL), teraz jeszcze do tego Burton doszedł. Mają kilka lokalizacji od Ustronia po Istebną.

 

Możesz też zagadać w Lulagodze, kiedyś dało się od nich pożyczać sprzęt.

 

Z nideckerem i flowem nie mam pojęcia.

 

Jeśli bawisz się w skręty cięte, to zastanowiłbym się nad czymś dłuższym, żeby lepiej stopę schować. Jesteś ode mnie nieznacznie niższy, ale masz większą stopę, dla mnie 159W to zdecydowanie za mało. Następną dechę będę patrzył od 169W wzwyż.

Dziękuje za info :-)

 

W dużym skrócie potrzebuję zwinną szybką dechę, aby też można było pojeździć po lesie :-) Obecnie mam niemiecką deskę Trans LTD jak się nie mylę rok modelowy '09/'10, która jest camberem i true twin. Zastanawiam się czy kupić coś z lekkim seatbackiem i directional, ale tak, żeby na skrajnych ustawieniach można było stać na desce symetrycznie. Zależy mnie na tym, aby przy flexie 6-7 na 10 (średnio-twarda) deska była maksymalnie zwrotna i miała jak najmniejszy promień skrętu.

 

bakkz jakoś RIDE mi umknął, ale decha weszła jako czwarta do zestawienia :-D => http://ridesnowboards.com/snowboards/highlife-ul-wide

Ogólnie Burton ma ten minus, że mają ten swój typ mocowania wiązań. Ciekawe gdzie znajdę informację na temat długości śrub do wiązań do tych desek.

Znajomy ostatnio właśnie do Nideckera użył śrub 16mm i wypchał ślizg w każdym miejscu wkręcenia. Śruby powinien mieć 14mm jak się później okazało.

 

Co do wiązań. To mam coś mało znanego, ale jestem zadowolony => http://www.snowboard-online.eu/gallery/334316/#2 Te wstawki co są białe ja mam czarne. Zależało mi na tym, aby "pięta" byłą z aluminium, a nie z plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamo... ale krótkie dechy .....

 

mam 183 cm i 86kg...

 

narty SLki - 165 cm...

RC - 170 cm

i w tym roku nowe GSy - 185 cm....

 

i powiem szczerze że na tych GSach można wyczyniać cuda :-)   oczywiście narta na specyficzne warunki - zmuldziony stok odbiera 80 % frajdy...

Jak zakładam SLki to wydaje mi się ze są mega krótki a tutaj koledzy widzę wyżsi proponują 159 cm ??  

Na tak krótkiej narcie trudniej jest ciąć na krawędzi bo następuje naturalna tendencja do zarzucania tyłami...   

 

Wydaje mi się że czasy kiedy każdy sprzedawca nart uchodził za znawce bo mówił - narty maja być do brody dosyć dawno minęły

 

I pozdrawiam kolegę z forum narciarskiego :-)

 

 

 

I kurde myślałem że o nartach piszecie :-D  dopiero teraz zobaczyłem że o deskach ;-D   

kołek ze mnie :-D

Edytowane przez Piskoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NonPhixion, nad Highlife'em ludzie się rozpływają, podobnie jak nad tym Flowem. Ale nie ma się co dziwić, bo to są topowe dechy. Skupiłbym się głównie na maksymalnym schowaniu palców i pięt. Może KamilP tu zajrzy, to coś lepiej doradzi. :)

 

Ma być cięty...

...bo wszystko inne to horses#!t. ;):P

 

W kwestii Burtona uderzaj do Lulagogi. To są przesympatyczni, pomocni ludzie z pasją, zawsze chętnie doradzą. Cały zespół jest wręcz nieprawdopodobny, takich sklepów trzeba więcej w Polsce. Siedzą w Burtonie od wczesnych lat 90, dowiesz się u nich wszystkiego, co potrzebujesz.

 

Miałem podobny incydent ze śrubami w desce Ride'a – śruby z wiązań Burtona były za długie i sklep to wkręcił. Wymienili dechę.

 

Piskoor, siema, tak przypuszczałem właśnie, że stąd Cię kojarzę. ;)

 

Przy 190 cm / 95 kg mam K2 Charger 186 cm R=19, które oczywiście wyklęli na forum narciarskim, ale coraz lepiej mi się na nich jeździ. :) Myślę teraz nad SL i GS z prawdziwego zdarzenia, ale to raczej plan na przyszły rok, tym bardziej, że odwilż znowu przyszła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii Burtona uderzaj do Lulagogi. To są przesympatyczni, pomocni ludzie z pasją, zawsze chętnie doradzą. Cały zespół jest wręcz nieprawdopodobny, takich sklepów trzeba więcej w Polsce. Siedzą w Burtonie od wczesnych lat 90, dowiesz się u nich wszystkiego, co potrzebujesz.

Pomocny filmik instruktażowy ^^

 

Jak będę w weekend w B-B i znajdę czas to do Lulagogi podjadę, bo z Hałcnowa nie mam daleko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w piątek chyba pojadę do Kotliny Kłodzkiej, mimo, ze mam do niej uraz ;). Powiedzcie mi jakie sa teraz tam aktualnie warunki?

Dzieki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpuść sobie polską stronę i jedz do Spindla. Warunki super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja, to raczej czytacz jestem, na żadnym forum, tekstowo, zbytnio się nie udzielam :) Ale to miłe uczucie, jak się spotka ludzi znanych z jednego forum, na innym, tematycznie nie związanym. To mnie utwierdza, że nie tylko ja chciałbym "kilka srok za ogon", że to jest normalne i leczyć tego nie trzeba :D  A avatar? To w końcu mój ukochany film! Pozdro!

Edytowane przez kuzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie polską stronę i jedz do Spindla. Warunki super.

ja polecam rickyski.cz - stoo razy lepiej niz w zielencu a odleglosc z wro taka sama

film pogladowy  :

https://www.youtube.com/watch?v=YcWqRvi1Kho#t=97

 

p.S mam na sell snowboard santa cruz s.c.m.c wide 159 jakby ktos chcial :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozważałeś Volkla?

Jeżeli to było do mnie :-) To niestety jedyna deska, która mnie odpowiada to Xbreed, a nie ma rozmiarów Wide.

 

Druga sprawa to rozmiar buta. Mam 46. Buty Burton Ruler, które są bardzo małe gabarytowo porównując do innych 46 i do moich poprzednich Oxygenów.

 

Jeżeli Volkl Xbreed ma 159cm to musiałbym zmienić wiązania na mniejsze czyli na L, bo szerokości deski są następujące 306/256/306. Tu powstaje problem. Część wiązań L kończy się na 46 i zastanawiam się czy ogarną mój but, bo zazwyczaj XL jest od 44 do 48, a takie posiadam obecnie i są za duże na "zwykłe" deski.

 

Link do deski => http://www.voelkl-snowboards.com/en/products/boards/freestyle-twin-tip/xbreed.html

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ktoś się gdzieś wybiera w sobotę ? jak warunki na stokach u was ? podobno w małopolsce (krynica, wierchomla, i okoliczne kolejki po 50 minut stania i to do kasy ) Był ktoś na Skrzycznem dziś ? bardzo wieje ? mokro ? miękko ? Pech chciał że w tym roku przepadła mi impreza Red Bull zjazd na krechę był ktoś może ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlapus, to zależy od Twoich wymagań, ambicji i aktualnych potrzeb. Ja bym szedł w coś długaśnego, rzędu 169W, i kierował się kryterium jak najlepszego schowania pięt i palców. A konkretne deseczki, to musiałbyś powiedzieć, co chcesz z tym robić. :)

 

antikos, ostatni raz byłem w Krynicy w poniedziałek i były luzy. W tygodniu zerkałem też na Śnieżnicę i też luźno. Dzisiaj patrzyłem na Jaworzynę Krynicką na kamerkach i w „godzinach szczytu” na gondolkach było przyzwoicie, a na 2a wręcz pustawo. Niestety wskoczyła mi bardzo nieprzyjemna korekta bardzo słabego tłumaczenia i zżera mi niesamowite ilości czasu. Póki co planuję poranny atak na Jaworzynę Krynicką, ale to się jeszcze może zmienić. Będę nadzorował jutro kamerki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej jazdy, jak wstawiałem powyżej, może być za wąsko. Ja przy bucie 45 ryję palcami i piętami po śniegu na 159W. Zakładam, że przy 46 może być tylko gorzej. :)

Tylko istotne jest też jak masz ustawione kąty wiązań. Wiązanie od taila mam 14 stopni, a od tipa 26 stopni. Jeżdże jako goofy. Na oko deska w najwęższym miejscu mogłaby mieć +- 260mm, ale wolałbym to sprawdzić na żywo niż później kombinować :-D

 

Ride ma 263mm 159W

Flow 264mm 159W

Burton 258mm 158W

Nidecker 260mm 159W

Volkl 256mm 159

 

Volkl niby 8mm różnicy do np. Flow, ale później tym +- cm możemy haczyć o śnieg jeżdżąc na krawędziach.

 

Obecnie mam 278mm :-D Zahaczyć o ziemie to mogę przy glebie na tej desce hehe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec uwielbia czerwoną trasę przy krześle w Soszowie. Jak jedzie z Bielska na narty, to wybiera Soszów lub Cieńków. Mnie tam nie było – więcej czasu spędzam w Sączu. :)

 

Jutro śmigam z rana na Jaworzynę Krynicką. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a Wisła Soszów ?jak tam jest, jest gdzie pojeździć ? 

Byłem w zeszłą niedziele jak tak śniegiem przysypało. Oprócz czarnej pozostałe trasy otwarte. Pod wyciągiem można było sobie nawet pojeździć. Ludzi nie za dużo. Ogólnie najlepsze warunki były ze wszystkich razy co byłem na Soszowie.

 

antikos, moja metoda na wybór stoku jest taka, że wchodzę na strony danych wyciągów. Kamerki online i patrze gdzie teoretycznie jest najmniej ludzi. Później w auto i za powiedzmy 1h30min jestem pod wyciągiem. Teraz z Rudy Śląskiej mega wygodnie, bo DTŚ=>A1=>Żory=>Wiślanka i już Ustroń i Wisła, a czasami Istebna ze Złotym Groniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...