Skocz do zawartości

urlop nad polskim morzem z 8 miesieczną marysią ?


hemek

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tam nie lubię naszego morza i byłem tam dwa razy, pierwszy i ostatni jakieś 20 lat temu. Dziwię się, że cieszy się takim powodzeniem.

 

Nigdzie nie nie ma takich plaż jak u nas. Mówimy oczywiście o Europie.

 

takiego zimnego i brudnego morza też nie :mrgreen:

 

ale ile jodu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja tam nie lubię naszego morza i byłem tam dwa razy, pierwszy i ostatni jakieś 20 lat temu. Dziwię się, że cieszy się takim powodzeniem.

 

Nigdzie nie nie ma takich plaż jak u nas. Mówimy oczywiście o Europie.

 

takiego zimnego i brudnego morza też nie :mrgreen:

 

Coś za coś, jak to się mówi... albo rybki (morze) albo [----] (plaża, a na niej widoki). :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z Władysława. Hotel Velaves (http://www.velaves.pl/). Bardzo zacnie było (sauna sucha i mokra, jacuzzi, baseny, masaże, bardzo dobra kuchnia, bardzo rodzinna atmosfera - dużo ludzi z małymi dziećmi, itd.) tylko, że ja nad polskie morze to raczej jeżdżę zimą gdy nie ma turystów. Nie wiem jak było by latem - pewnie b. tłoczno. Rok temu w zimę byłem w Bryzie w Juracie - było trochę słabiej niż j.w. chociaż kapkę bliżej do morza. A, i jeszcze Hotel Chiński w Sopocie (też zimą) - chyba najsłabszy z tych trzech - remont generalny by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem polskie morze to pomyłka, nie dosc ze drogo, to trzeba sie gniesc na plaży z plebsem, ktory zostawia kiepy, butelki, papierki na plaży. Za podobne pieniadze mozna pojechac na Chorwacje gdzie wszystko jest lepsze, widoki, morze, plaże, jedzenie, pogoda, ludzie, drogi, paliwo, czekolada, i wino ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... To znaczy, ze pomylilem sie juz kilkanascie razy... :roll: Gnietli sie ze mna...(choc nie pamietam, zeby ktos obok mnie nieznajomy lezal)... :roll:

Na usprawiedliwienie powiem, ze nie pale, a smieci wyrzucalem do kosza! :wink:

 

Generalizowanie jest bez sensu :idea: Sa tez piekne miejsca nad Baltykiem i sa kijowe w Chorwacji. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem polskie morze to pomyłka, nie dosc ze drogo, to trzeba sie gniesc na plaży z plebsem, ktory zostawia kiepy, butelki, papierki na plaży.

 

Niezle planowales sobie podroz i miejsce docelowe. :shock:

Drogo? Moze ja mam troche inna perspektywe majac rodzine w GDA, ale oprocz akomodacji (do czego tym samym nie mam odniesienia) nie doznalem jakiegos szoku cenowo-kulturowego.

 

Za podobne pieniadze mozna pojechac na Chorwacje gdzie wszystko jest lepsze,

widoki,

 

Widoki - owszem, ale znam lepsiejsze kraje. :P

 

morze,

 

Zatoka adriatycka. Porownaj to zo otwarym Morzem Środziemnym gdzie indziej. :P

 

plaże,

 

A tu Pan albo raczy zartowac albo popisuje sie wielce abstrakcyjnym poczuciem humoru. :wink: Akurat wbijajace sie z d...plecy kamienie i beton nazywane 'plażą' to najgorsze wspomnienie z HR. Porownaj plażę Szumi na wyspie Pag uchodzącą za jedną z najbardziej 'szłowych' z Playa de Jelitkowo chociażby. Albo ze Stogami. :P

 

jedzenie,

 

Owszem, ale... znam lepsiejsze. :P

 

pogoda,

 

Byłem tydzień w czerwcu i padalo dwa dni. :(

 

ludzie,

 

O tak. Sa mili i usmiechnieci to fakt. Do dzis pamietam jak koles na bramkach na autostradzie z gracją i usmiechem probowal uwalic mnie na (na nasze) 20 PLN myslac, ze nie zauwaze, a w kazdej restauracji musialem patrzec kelnerom na rece przy wydawaniu reszty. :P

 

drogi,

 

Oj tak... drogi kraj... :P

 

paliwo,

 

 

Ale ze co? Lepsiejsze niz u nas? No... za 5,6 do ponad 6 PLN za litr na nasze to musialo byc lepsiejsze. :P

 

czekolada, i wino ....

 

Znam lepsiejsze. :P

 

Wpisujac sie w Twoj ton:

 

Ale ta Chorwacja jest droga i beznadziejna. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byc chorwacja, moze byc inny kraj byle nie polskie morze. Wole sobie spędzic wakacje na poziomie niz w drogim syfie. Znam sporo osob, ktore jezdza na wakacje nad polskie morze, ale wiekszosc z nich to ludzie, dla ktorych podroz do innego kraju to wielki problem, a to jezyk , a to waluta itd. W polsce to mozna jechac na mazury na żagle czy cos, jest ok.

 

 

Dziedzic, pozatym Ty mowisz o rzeczach najlepszych, wiadomo ze jest cala masa lepszych miejsc od Chorwacji, ale akurat Polske to bym stawial na samym koncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, rzecz polega na tym, ze wychowalem sie na polnocy i tam mam rodzine. Wypad nad morze czy nad jeziora to dla mnie tylko koszt paliwa. Plus wiem dokad jechac, a ktore miejsca omijac szerokim lukiem. Tym samym ciezko mi sie postawic w sytuacji kogos kto jedzie tam wypoczac na zasadach wolnorynkowych. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białogóra? Moi przyjaciele mają pensjonat, możliwie najbliżej morza (tylna furtka do lasu :D ) ten: www.mijamar.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białogóra? Moi przyjaciele mają pensjonat, możliwie najbliżej morza (tylna furtka do lasu :D ) ten: http://www.mijamar.pl

właśnie zarezerwowałem 8) Właścicielka pytała się o nazwisko polecającego??

 

Jak powiesz, że Fala to będzie wszystko wiedzieć - taką ksywkę mam od 1 kl liceum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej,

 

podbiję temat, może pojawiły się jakieś nowe ciekawe miejsca.

Planujemy z żoną wybrać się w lipcu na urlop nad morze z trzymiesięczną córką, więc miejsce musi być spokojne, ale też, żeby było gdzie zjeść na "mieście" :)

 

Dajcie pls znać jeśli macie sprawdzone namiary

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale ok. 6tyś pobyt za 2 tyg z dzieciakami + wydatki = 8-9tys , lało ...........12 godzin wracalem do krk .... ale miejscówkę miałem fajną , Dźwiżyno ( Bentur ) Obok wędzarnia prowadzona przez Białorusińską rodzinę in + , generalnie wszędzie kasują ile wlezie - no ale muszą za to przeżyć cały rok.

Ja po 6-8 wakacjach w PL nad morzem odpuściłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy ci na wypoczynku nad bałtykiem w ciszy i spokoju, z czystymi plażami to polecam wyspę Rugia w Rzeszy. 3 lata temu byłem z Binz i to są lata świetlne przed naszym dziadostwem i łoskotem. Ceny takie same lub niższe niż u nas. O 22 możesz wyjść na spacer po głównej promenadzie i usłyszysz tylko delikatną muzyczkę graną na fortepianie na żywo. Jeszcze jeden mega plus że masz na samą wyspę autobahn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem polskie morze to pomyłka, nie dosc ze drogo, to trzeba sie gniesc na plaży z plebsem, ktory zostawia kiepy, butelki, papierki na plaży. Za podobne pieniadze mozna pojechac na Chorwacje gdzie wszystko jest lepsze, widoki, morze, plaże, jedzenie, pogoda, ludzie, drogi, paliwo, czekolada, i wino ....

Nie musi byc chorwacja, moze byc inny kraj byle nie polskie morze. Wole sobie spędzic wakacje na poziomie niz w drogim syfie. Znam sporo osob, ktore jezdza na wakacje nad polskie morze, ale wiekszosc z nich to ludzie, dla ktorych podroz do innego kraju to wielki problem, a to jezyk , a to waluta itd. W polsce to mozna jechac na mazury na żagle czy cos, jest ok.

 

 

Dziedzic, pozatym Ty mowisz o rzeczach najlepszych, wiadomo ze jest cala masa lepszych miejsc od Chorwacji, ale akurat Polske to bym stawial na samym koncu.

 

@@eMTe, rzadko się z Tobą zgadzam ale tym razem masz moje poparcie w 100%.

Moim skromnym zdaniem jeżdżenie nad polskie morze to strata czasu ,pieniędzy-zawsze jest drogo ,nerwów , gówniany dojazd ,zimne i obrzydliwie brudne morze jak tylko jest troche cieplej bo wyłazi sinica,objuczenie parawanami na plaze bo wieje jak jasna cholera,zero wakacyjnej atmosfery,polar i kurtka w lecie.

Ponad 10 lat jeździliśmy nad Polskie morze i nie wiem po jaką cholerę.Jod jest obecny nad polskim morzem JEDYNIE W MAJU!!!,jak ktoś jeździ w lecie po jod to niestety mija się z celem.Moje najgorsze wakacje w życiu to pobyt w Mielnie!!!Plaża na której jeden przez drugiego depcze po sobie,budy z szajsem przej jedną ulicę,wszechobecny dres zajeżdżający z Koszalina,gorzej być nie może.

Dodam jeszcze że kto lubi zwiedzać ten nie ma co szukać nad polskim morzem.Objechaliśmy całe nasze wybrzeże wzdłuż i wszerz i oprócz trójmiasta a właściwie starego miasta w Gdańsku,Oliwy i zamku kśiążąt Pomorskich w Darłowie to do zwiedzania nie ma kompletnie nic a nic.

@@Dziedzic_Pruski, eMTe-mu nie chodziło jedynie o Chorwacje,podał ją jak myśle jako pierwszą lepszą alternatywę a ja się z tym zgadzam w pełni,wakacyjnie to jest kosmos w porównaniu z polskim morzem.Wspaniała Istria z Pulą i o 200lat starszym koloseum(koncerty Ramazottiego,Tiny T. Pawarottiego-jak zył,etc każdego lata) i rzymskim amfiteatrem na górze,Rovinj,czy Rovinio jak kto woli,fenomenalne odrodzeniowe miasto wybudowane przez wenecjan zwieńczone klasztorem,czy kurortowo-wypoczynkowy Porec. sama Istria bije na głowę całe polskie wybrzeże.

A gdzie jeszcze cała Dalmacja ze wspaniałym Trogirem cudnymi wyspami Hvarem,Bracem z Bolem i jego złotym rogiem:

81457279.jpg

 

Plitwickie jeziora,Krka-to cuda naturykrka_vl1.jpg

Do tego to co cenie sobie w wakacjach chyba najbardziej czyli nurkowanie w czystym kryształowo morzu,a jest ono takie bo jak zauważyłeś chorwacja ma kamieniste plaże,chociaż można i znaleźć piaszczyste jak złoty róg z Bolu na Braczu gdzie spędziliśmy piękne wakacje.

I nie chodzi mi o epatowanie drogimi wakacjami-BROŃ BOŻE! Dobrze zorganizowany wyjazd na Chorwację zamknie się w tych samych pieniądzach co nad Bałtyk a wrażenia to już inna bajka.Dodatkowo słońce ,kuchnia śródziemnomorska,świerze oliwki,wino owoce,muzyka-nie ma o czym mówić.

Ja też wolę Greckie plaże z pięknym piaskiem-Elafonisos przy peloponezie,Armenistis i kalamitsi-na Sithonii,fantastyczny Peloponez etc. ale to już dłuższy i bardziej męczący wyjazd,natomiast na Chorwację to rzut beretem i jazda pięknymi nowymi autostradami wybudowanymi bez pomucy UE.

Wszystkim planującym wyjazd nad Polskie morze gorąco polecam rozważenie opcji -kierunek Chorwacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białogóra? Moi przyjaciele mają pensjonat, możliwie najbliżej morza (tylna furtka do lasu :D ) ten: www.mijamar.pl

 

Byłem, potwierdzam - bardzo przyjemnie. W całej miejscowości jest tzw. cisza nocna - brak dyskotek. Polecam piwko i muzykę na żywo w Barze Bazyland, pizze w Szklarni i spacer na Złamaną Górę.

 

Ja czasami jeżdżę nad polskie morze, żeby odpocząć, wyspać się, pospacerować, wypić parę piw i zjeść coś przyzwoitego. Pogoda wtedy nie ma dla mnie znaczenia. Kwestia ubioru, ale rozumiem, że jak leje i wieje cały czas to z dzieckiem może być średnio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białogóra? Moi przyjaciele mają pensjonat, możliwie najbliżej morza (tylna furtka do lasu :D ) ten: www.mijamar.pl

 

Byłem, potwierdzam - bardzo przyjemnie. W całej miejscowości jest tzw. cisza nocna - brak dyskotek. Polecam piwko i muzykę na żywo w Barze Bazyland, pizze w Szklarni i spacer na Złamaną Górę.

 

Ja czasami jeżdżę nad polskie morze, żeby odpocząć, wyspać się, pospacerować, wypić parę piw i zjeść coś przyzwoitego. Pogoda wtedy nie ma dla mnie znaczenia. Kwestia ubioru, ale rozumiem, że jak leje i wieje cały czas to z dzieckiem może być średnio ;)

 

O! Dziękuję za podbicie! Właśnie im napisałem, żeby zmienili na stronie ofertę na aktualną - 2013. Jutro wieczorem powinna być gotowa! Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajaj,jakoś nie wiem czemu nie doczytałem że to ma być wyjazd z 8mies. dzieciaczkiem,to oczywiście podróż za granicę odpada :(

To może dobry byłby Gołębiewski w Mikołajkach możecie się wszyscy fajnie pochlapać w spa,to chyba dobre miejsce do wyjazdu z małym dzieckiem.

 

Oj tam

Piewrszy wyjazd Juniora jak mial 3-mies , Bułgaria przez Rumunię 36 godz nonstop w aucie . Nigdy nie widziałem Go tak zadowolonego.

Kiedykolwiek się obudził , cała rodzina obok niego :)

A Gołębiewsi palił się chyba :mellow:

 

Użytkownik 783 postów Auto: Honda FRV2.0 Legacy D 10MY Napisany Dzisiaj, 20:48 ajaj,jakoś nie wiem czemu nie doczytałem że to ma być wyjazd z 8mies. dzieciaczkiem,to oczywiście podróż za granicę odpada

 

Znad Polskiego morza wracałem do KRK 12 godz :angry:

Do Chorwacji jechałem też 12 godz - droga super , postoje , widoki - ogółem nie ma co porównywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam

Piewrszy wyjazd Juniora jak mial 3-mies , Bułgaria przez Rumunię 36 godz nonstop w aucie . Nigdy nie widziałem Go tak zadowolonego.

Kiedykolwiek się obudził , cała rodzina obok niego :)

 

Znad Polskiego morza wracałem do KRK 12 godz :angry:

Do Chorwacji jechałem też 12 godz - droga super , postoje , widoki - ogółem nie ma co porównywać

 

 

no to odważni jesteście :huh: ale z drugiej strony jak jest klima a "dystrybutor" ;) pod ręką do jak widać się da :)

 

No i zgadza się godzinowo podróż może wyjść podobnie,byle tylko wyjechać z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...