Skocz do zawartości

Gazety i programy motoryzacyjne


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

witanko,

przy okazji innego topic'u i testow porownawczych, pojawila sie kwestia dotyczaca wiarygodnosci/fachowosci takich zestawien.

Takie prezentacje/porownania samochodow to w przypadku naszego rynku to pare tytulow gazetowych i bodajze 2-3 programy TV.

Jak oceniacie te programy/gazety? Macie jakies tytuly godne polecenia i takie, ktore powinny wyladowac na liscie"spalic przed przeczytaniem"?

:wink:

Pozdravka

Szymon vel Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniowym Auto Motor i Sport jest test 6 bardzo fajnych samochodów.

 

Miejsce testu: lotnisko Bednary k/Poznania

 

Aktorzy:

-AR 147 GTA

-Ford Focus RS

-Mini Cooper S

-Seat Leon Cupra R

-Subaru Impreza WRX

-VW Golf R32

 

Alfa przepiękna, Mini fajny i szybki, Focus wyczynowy i profesjonalny, Golf wszystkich mile zaskoczył, Leon przeciętny, a wygrało? Co tam jeszcze zostało na liście? hmmm

 

No i jak tu nie wierzyć w obiektywizm naszych żurnalistów?

 

Gorzej to wygląda z Auto-Światem. Kiedyś był obrzydliwie stronniczy. Nie wiem jak jest teraz bo nie czytam już.

 

Pozostałe gazety uważam, że sa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AŚ w celu dalszej redukcji kosztów powinien być wydawany po niemiecku - dla prenumeratorów dokładać słowniczek i ....fertig!

Motor został sprzedany. I dobrze. Od czasu, gdy (niegdysiejszy) naczelny Piotr cośtam napisał we wstępniaku, że dobry kierowca (tzn on) jest w stanie ten sam zakręt bezpiecznie przejechać 2 x szybciej, niż przeciętny zjadacz chleba, nawet patriotyzm lokalny nie pomagał mi w trawieniu. A gdy w innym miejscu chwalił się, jak to Mondeo ST 220 "objechał" Porsche zebrało mi się na wymioty.

AMS jest niezłe, tylko muszą się co nieco nauczyć na temat przyspieszeń samochodów. Jeżeli WRX nie pierwszych metrach nie ma żadnej przewagi nad 2 napędową konkurencją, a później już tak, to czas na naukę jazdy (sportowej; w końcu Auto Motor i Sport).

Auto+ to znak zapytania. Forma testów ciekawa, informacje o cenach (pomijając błędy) pomocna. Świeży wiatr ? Merytorycznie jeszcze nie wyrobiłem sobie zdania.

 

Telewizja to inna bajka. Mało co jest pokazywane. A to co pokazują, to tak jakby 70-letnia, 110 kilogramowa k...... paradując w mini pokazywała udko i liczyła na frajerów.

Najgorszy program motoryzacyjny w telewizji niemieckiej jest o lata świetlne przed tym, co nasi domorośli twórcy płodzą.

 

Korsarus graphicus nihil televisoris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMiS najlepszy!!!!!!!!!!

Ale przeciez lepiej jest sobie na neciku poczytac rozne testy.

Na tej stronce jest sporo testow i porownan dokladnie tych znanych z roznych gazet moto (osobiscie do tego doszedlem porownojac z moja gazetowa kolekcja :P ) :

 

http://www2.gazeta.pl/auto/0,31339.html

PS: ale chamy, Legacy tak skrytykowac...

milej lektury, Filip D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniowym Auto Motor i Sport jest test 6 bardzo fajnych samochodów.

 

Miejsce testu: lotnisko Bednary k/Poznania

 

Aktorzy:

-AR 147 GTA

-Ford Focus RS

-Mini Cooper S

-Seat Leon Cupra R

-Subaru Impreza WRX

-VW Golf R32

 

Alfa przepiękna, Mini fajny i szybki, Focus wyczynowy i profesjonalny, Golf wszystkich mile zaskoczył, Leon przeciętny, a wygrało? Co tam jeszcze zostało na liście? hmmm

 

No i jak tu nie wierzyć w obiektywizm naszych żurnalistów?

 

Gorzej to wygląda z Auto-Światem. Kiedyś był obrzydliwie stronniczy. Nie wiem jak jest teraz bo nie czytam już.

 

Pozostałe gazety uważam, że sa OK.

 

A na zdjęciach widać też Baja/Baję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[

quote="Tommi from Kattowitz]Czytałem artykuł i dziwi mnie jedno - najpierw autor nażeka na Subaru a potem jednoznacznie stawia je na pierwszym miejscu. Dla mnie to troche dziwne ale mimo to ciesze sie że wygrało.

 

Pan redakdoktor musiał ponarzekać na Subaru, bo widocznie dostał w łapę od VW i jak wspomniał wielkopolanin, był mile zaskoczony (Golfem czy łapówką ??? ) , a na koniec, już za bardzo nie mógł ściemniać.

Ponieważ większość prasy motoryzacyjnej wydawanej w Polsce "musi" być stronnicza bo nikt nie chce być bezrobotny, o Subaru pisze się mało i chłodno, chyba że artykół dotyczy sportów rajdowych. Tam Niemcy prezentują hiszpańską technologię i niemiecki temperament i redaktorki dostają wolną rękę (czasem nawet zbyt wolną )

 

Siwus krytykantus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by było gdyby pisali prawdę?Świat byłby nudny bo każdy jeździłby Subarakiem(oczywiście ten , którego byłoby na nie stać) a tak jest rzesza czegoś tam jeżdżącego i Subaru.Ponadto jak wyglądałaby rasa fanów Subaru?Nie byłoby jej.Panie Waldku, z tą ręką to to jest to co mam na mysli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irma - ale ja sie pytalem tylko o te gazety/programy, ktore sa najblizej prawdy.... :)) w koncu ja tez nie czytam pewnych kolorowych szmatlawcow wydawanych przez pewnego czlowieka z uszami sterczacymi dosc mocno na boki, a skupiam sie bardziej na pewnej codziennej gazecie, ktora w tytule ma poczatek nazwy naszego Panstwa. Ale wlasnie dlatego, ze mam swiadomosc jej wiekszej wiarygodnosci to ja wlasnie czytam :)

a pytalem sie, bo wiem ze sa tu osoby, ktore maja wieksza wiedze i moga cos doradzic, zebym nie zbladzil w swojej niewiedzy :wink:

natomiast co do swiata w samochodach wylacznie marki Subaru... on nigdy nie nastapi.. za duzo znam fanatykow BMW, VW, Toyot, Renault , Saab'ow, itp :) wiec dlugo dlugo na widok Subaru ludzie beda robic takie oczy --->

:shock:

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnych kolorowych szmatlawcow wydawanych przez pewnego czlowieka z uszami sterczacymi dosc mocno na boki

Radze przeczytac choc jeden numer tego szmatlawca, i zastanowic czemu skoro to taki szmatlawiec, jakis czas temu kolejni ministrowie biegali do P. Urbana wlasnie by dowiedziec sie czy nie ma na nich jakis brudow. Nie lubie gazety czlowieka o odstajacych uszach, nie podoba mi sie jej linia programowa oraz hasla czasem tam gloszone... nie zmienia to jednak faktu ze jezeli jakies brudy wyplywaja w GW RP itd. zwykle juz dawno byly one opisywane w tym "szmatlawcu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ComeToDaddy - wybacz, ale chyba nie zrozumiales sensu mojej wypowiedzi. Celem zalozenia tego topicu byla rozmowa o wiarygodnosci naszej prasy motoryzacyjnej i ustalenie, ktora dostarcza wiarygodnych i obiektywnych informacji. Poniewaz jest to forum Subaru a nie polityczne, wiec absolutnie nie zamierzam wdawac sie w tym momencie w dyskusje dotyczaca tego, ktorzy politycy do kogo biegali i kto wlasnie ma na podoredziu wieksze brudy. Uzyte porownanie (teraz widze, ze chyba jednak z racji tonu Twojej odpowiedzi dosc niefortunne) mialo jeden jasny cel - postawienie dla porownania gazet o ogolnopolskim zasiegu i wskazanie, ze interesuja mnie obiektywne prawdy a nie "opowiesci z magla". Oczekiwalem tutaj raczej odpowiedzi, ze gazeta motoryzacyjna X mija sie z prawda albo ze jej recenzje sa stronnicze, natomiast gazeta Y jest wiarygodna, poniewaz.... ( i tu lista argumentow). Mysle, ze nie bede musial dalej juz kontynuowac watku OT, czyli gazet motoryzacyjnie zubozonych.

Pozdrawiam

Szymon/Pumex

P.S. niestety zgodnie z Twoja sugestia nie zajrze do wspomnianej przez Ciebie gazety. Po pierwsze w zazdnej z miedzynarodowych instytucji finansowych, w ktorych pracowalem nie bylo i nie ma w zwyczaju prenumerowac tego typu prasy, natomiast codziennie mam w zwyczaju przegladac RP, ktora jest prenumerowana a po drugie... raz juz kiedys mialem to w rece... to mi wystarczylo... EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aktorzy:

-AR 147 GTA

-Ford Focus RS

-Mini Cooper S

-Seat Leon Cupra R

-Subaru Impreza WRX

-VW Golf R32

 

tacy trochę nie bardzo równi przeciwnicy wg mnie.

Najzwyklejsza Impreza i totalnie najbardziej wykręcone wersje pozostałych.

Nie lubie takich porwnań.

STI vs EVO

reszta vs rezszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Gdyby na miejsce WRX dać STi to dopiero byłoby nie fair. Inna sprawa, że wybór samochodów do testu też pewnie zależy od tego, co jest dostępne w danym momencie dla dziennikarzy.

IMHO w tescie autem, ktore odstaje już na pierwszy rzut oka jest Mini.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwan - masz absolutna racje - skoro wypuszcza sie topowe wersje samochodow i porownuje ze soba - to powinno sie stosowac te same kategorie - w koncu zarowno VW RS32 jak i 147GTA - nie sa wersjami "nr.2" tylko dopracowanymi do maximum "killerami".

Swoja droga widzialem dzisiaj w TV program w ktorym porownywano seryjne 250konne GTA Alfy Romeo z wersja bodajze 2.0 tyle, ze lekko podrasowana i przystosowana do wyscigow - Billsteiny, opony Slicki - itp. I okazalo sie, ze seryjna wersja dostala "po plecach" :D

Pozdr.

Szymon/Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj właśnie miałem okazje obejrzeć dwa programy motoryzacyjne serwowane w polskiej telewizji. Oba były nadawane na stacjach należących do Polsatu, pierwszy to V-max drugi 4x4. Pierwszy adresowany jest do dynamicznej młodzieży jak i ludzi generalnie młodych, można to poznać po pseudo luzackich wypowiedziach prowadzących jak i ich nie zbyt wyćwiczonej dykcji, oraz wypraniu z jakichkolwiek technikaliów na rzecz mało precyzyjnych zwrotów taki jak np. "fajny". Poza tym aby podkreślić dynamizm, w tle gra ostrzejsza muzyka w rytm której na ekranie można oglądać pokręcony slide-show, nie dość ze obrazy mijają tak szybko że głowa boli to jeszcze zwykle są robione przy użyciu różnokolorowych filtrów na dodatek np. do góry nogami aby przypadkiem nikt już niczego nie dostrzegł, gratulacje dla takiej tfu!rczości, program o niczym, bez sensu, w ogóle do dupy. Drugi to 4x4 który swego czasu zmienił formę z programu motoryzacyjnego stając się "programem dla mężczyzn". W tym natomiast prowadzący niczym znawca wszelkiego na kołach powolnie, dostojnym głosem znowu mówi o niczym konkretnym, slide-show jest, tyle że trochę wolniejszych a w tle gra muzyka poważna. Dno... panowie DNO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...