Skocz do zawartości

Pęknięte kółko rozrządu.


Stach83

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie remont, przecież panewki i wał mogą być nieruszone. Może się skończyć na pogiętych zaworach (i też niekoniecznie wszystkich), ale oczywiście i coś grubszego też może wyjść - niestety bez wyjęcia silnika to jak wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek poskładaj rozrząd ,bo i tak Cię to nie minie.Potem sprawdź luzy zaworów ,a na końcu kompresje.Jak będzie wszystko OK to spróbuj odpalić .Jest szansa(mała) ,że nic sie nie stało.Znam przypadek STI 06 w którym podczas dzwonu zerwało pasek i kolega tak z ciekawości założył nowy pasek i okazało się wszystko OK.

W moim WRXie MY06 przy dzwonku też połamało jedno kółko ,po założeniu paska było wszystko cacy ,kompresja też była jak ma być ,ale po odpaleniu okazało się jednak ,że zawory w jednej z głowic hałasują bardziej niż powinny.Po rozebraniu okazało się ,że dwa z nich są delikatnie przygięte ,ale poza nimi nic nie było uszkodzone :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele ,dopóki nie ustawi wszystkiego na znaki i nie założy paska .

Przypominam też ,że moja wersja w której zakładam ,że nic(nie wiele )sie nie uszkodziło jest baaardzo optymistyczna ,ale przed rozbieraniem motoru warto to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja kupiłem GT po jeszcze większym dzwonie, kółko jedno się rozleciało, i zgasł silnik, sprawdziłem i wszystkie wałki obracały się tak samo, stawiając taki sam opór sprężyn zaworowych, kupiłem kłóko, sprawdziłem pozostałe kółka, zapiołem nowy rązrząd i.... zapalił z pierwszego :lol: , życzę szczęścia i małych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...