Skocz do zawartości

sprzeglo subaru wrx


brunomk

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie .mam male pytanko.bede wymieniał sprzeglo niebawem w subarynce wrx 2001rok.jakis numer katalogowy wiecie jakie musza byc wymiary .silnik ma oznaczenia ej20

 

a tak sie sklada ze mam przed soba nowiutenki clutch kit (komplet docisk, tarcza, lozysko w jednym pudelku) exedy 230mm

i numerek jego jest: FJK2022 i dalej 40-07029E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ile ma grubości?

 

wiem, wiem mialem napisac:)

ktos mnie juz wtedy uprzedzil ze 9mm i to sie mniej wiecej zgadza ale juz biore suwmiarke i zapodaje dokladne pomiary dla potomnosci:

- grubosc nowej tarczy: 8,5mm

- w tym blacha w srodku 1,5mm i okladziny po 3,5mm....ale od wierzchu okladziny do szczytu zaglebionych nitow ją mocujacych jest tylko 2mm

 

Wychodzi na to, ze absolutne minimum przy ktorym nity jezdza juz po kole zamachowym/docisku to ok. 4,5mm...inna sprawa ze troche wczesniej chyba zaczyna sie slizgac - jak wydlubie stara tarcze to tez zmierze z ciekawosci bo wlasnie mam ja w takim stanie.

 

pozdrufki

janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
i ile ma grubości?

Wychodzi na to, ze absolutne minimum przy ktorym nity jezdza juz po kole zamachowym/docisku to ok. 4,5mm...inna sprawa ze troche wczesniej chyba zaczyna sie slizgac - jak wydlubie stara tarcze to tez zmierze z ciekawosci bo wlasnie mam ja w takim stanie.

janek

 

Przypomnialo mi sie ze obiecalem jeszcze ostatni pomiar "sprzeglowy" dla potomnosci:

- tarcza z oryginalnego OEM'owego kompletu (made by exedy), na ktorej dalo sie jeszcze jezdzic ale pod obciazeniem juz sie regularnie slizgala miala 5,5 mm grubosci.

 

czuwaj ;)

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Wkrótce czeka mnie wymiana sprzęgła. Ile kosztuje taki komplet jak Ty miałeś/masz? Podejdzie do WRX my06?
Jak jeszcze nie kupiłeś to polecam ci sklep Topendpower. Dają zniżki dla forumowiczów. Napewno kupisz tam to Exedy. Ja już kilka razy tam kupowałem. Bardzo dobry kontakt z właścicielem sklepu. Szybko odpisuje i dobrze doradzi. Mnie chyba też czeka wymiana sprzęgła niebawem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce czeka mnie wymiana sprzęgła. Ile kosztuje taki komplet jak Ty miałeś/masz? Podejdzie do WRX my06?
Jak jeszcze nie kupiłeś to polecam ci sklep Topendpower. Dają zniżki dla forumowiczów. Napewno kupisz tam to Exedy. Ja już kilka razy tam kupowałem. Bardzo dobry kontakt z właścicielem sklepu. Szybko odpisuje i dobrze doradzi. Mnie chyba też czeka wymiana sprzęgła niebawem.

 

Cuż ja bym się bał ich polecać wszystko co napisałeś to prawda niestety gdy reklamowałem wadliwe sprzęgło EXEDY sprawa nie była już taka kolorowa cała sprawa trwała prawie 2 miesiące i to była wieczna przepychanka :evil: Cuż może byłem zbyt mało stanowczy na początku :roll: Jak dla mnie tragedia :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce czeka mnie wymiana sprzęgła. Ile kosztuje taki komplet jak Ty miałeś/masz? Podejdzie do WRX my06?
Jak jeszcze nie kupiłeś to polecam ci sklep Topendpower. Dają zniżki dla forumowiczów. Napewno kupisz tam to Exedy. Ja już kilka razy tam kupowałem. Bardzo dobry kontakt z właścicielem sklepu. Szybko odpisuje i dobrze doradzi. Mnie chyba też czeka wymiana sprzęgła niebawem.

 

Cuż ja bym się bał ich polecać wszystko co napisałeś to prawda niestety gdy reklamowałem wadliwe sprzęgło EXEDY sprawa nie była już taka kolorowa cała sprawa trwała prawie 2 miesiące i to była wieczna przepychanka :evil: Cuż może byłem zbyt mało stanowczy na początku :roll: Jak dla mnie tragedia :!:

 

przykro słyszeć. Ja takich problemów nie miałem. Kiedyś musiałem odesłać tłoki bo kupiłem nie takie jak trzeba i nie było problemów ze zwrotem. A co było nie tak z tym exedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...