Skocz do zawartości

kupno imprezy Jaki silnik, wyposażenie itd...


stasiu87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przepraszam jeśli powielam temat ale nie mogę się odnaleźć na forum.

Chcę kupić imprezę I gen. tak do 8 000tyś. wiem że to nie wiele ale tylko na tyle narzazie mogę sobie pozwolić.

jakie silniki możecie mi polecić ewentualnie jaką wersję, na co uważać ew. zwrócić uwagę przy kupnie.

z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imprezę za 8k PLN da się kupić - zwłaszcza, że mowa jest o rocznikach sięgających w lata 1993-00 i co istotne - nigdzie nie jest powiedziane, że ma to być turbina - zatem wolny ssak jest w zasięgu. A co można doradzić? 2,0 kombi. Może mniejszej urody, ale reduktor to rzecz całkiem przydatna :) 1,6 i 1,8 lepiej odpuścić. Na co zwrócić uwagę? hmmm... chyba na wszystko - jak to przy używanym samochodzie + kwestia napędów - ale to już dłuższa historia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imprezę za 8k PLN da się kupić - zwłaszcza, że mowa jest o rocznikach sięgających w lata 1993-00 i co istotne - nigdzie nie jest powiedziane, że ma to być turbina - zatem wolny ssak jest w zasięgu. A co można doradzić? 2,0 kombi. Może mniejszej urody, ale reduktor to rzecz całkiem przydatna :) 1,6 i 1,8 lepiej odpuścić. Na co zwrócić uwagę? hmmm... chyba na wszystko - jak to przy używanym samochodzie + kwestia napędów - ale to już dłuższa historia ;)

Dokładnie, wolnegossaczka z połowy lat 90-ych jak najbardziej. Nie jest to tap madyl :wink: ale auto może być całkiem ok i tak jak pisze pumex, szukaj tylko 2.0 i właśnie w kombi, uważaj na blachy i dobrze sprawdź napędy, powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imprezki z tych lat bardzo lubią rdzewieć, dlatego zwórć uwagę czy gdzieś rdzewka pod spodem nie wyskakuje. Większość ma już zgnite tylne nadkola więc tutaj ciężko będzie znaleść taką żeby nie miała robionego nadkola, choć jestem żywym przykładem, że jest to możliwe.

 

Mogę Ci też polecić zakup w Niemczech lub Austrii pod warunkiem, że znasz niemiecki i już rejestrowałeś auto z zagranicy lub masz zaufaną osobę która Ci w tym wszystkim pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...mając do dyspozycji 200 KM to nawet pani Krysia ze spożywczaka będzie robiła furorę na mieście.

 

Naucz się zapi***alać ''niską'' mocą tak, żeby się wszyscy oglądali i usta otwierali to wtedy porozmawiamy. Nawet seryjnym maluchem można latać bokami na suchym asfalcie. Sorry, że tak piszę, ale wkurza mnie powoli nastawienie Forumowiczów do Imprez 1.6 i 1.8. Przecież to Subaraki jak wszystkie inne. Jakby były dziadowe, to by nie trafiły do sprzedaży i ludzie by ich nie kupowali, więc o co te całe halo i nagonka, żeby brać tylko 2.0?

 

A z doświadczenia wiem, że silniczek 1.8 w zupełności wystarcza na takie codzienne dość dynamiczne poruszanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...mając do dyspozycji 200 KM to nawet pani Krysia ze spożywczaka będzie robiła furorę na mieście.

 

Naucz się zapi***alać ''niską'' mocą tak, żeby się wszyscy oglądali i usta otwierali to wtedy porozmawiamy. Nawet seryjnym maluchem można latać bokami na suchym asfalcie. Sorry, że tak piszę, ale wkurza mnie powoli nastawienie Forumowiczów do Imprez 1.6 i 1.8. Przecież to Subaraki jak wszystkie inne. Jakby były dziadowe, to by nie trafiły do sprzedaży i ludzie by ich nie kupowali, więc o co te całe halo i nagonka, żeby brać tylko 2.0?

 

A z doświadczenia wiem, że silniczek 1.8 w zupełności wystarcza na takie codzienne dość dynamiczne poruszanie się.

I polać mu bo ma świętą rację!

Bo nie liczy się mocny samochód tylko dobry kierowca. Jak się trafi odwrotnie to finał mieliśmy nie dawno w Krakowie ( Porsche na pół..)

 

Dodam od siebie, że jeśli to twoje pierwsze auto to zawsze zaczynaj stopniowo zwiększać moc. Ja osobiście zaczynałem od Subaru Justy i to autko polecam gorąco do nauk jazdy ;). Autko mechanicznie niezniszczalne (na pewno mniej niż jakie kolwiek inne).

 

To tyle ode mnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...mając do dyspozycji 200 KM to nawet pani Krysia ze spożywczaka będzie robiła furorę na mieście.

 

Naucz się zapi***alać ''niską'' mocą tak, żeby się wszyscy oglądali i usta otwierali to wtedy porozmawiamy. Nawet seryjnym maluchem można latać bokami na suchym asfalcie. Sorry, że tak piszę, ale wkurza mnie powoli nastawienie Forumowiczów do Imprez 1.6 i 1.8. Przecież to Subaraki jak wszystkie inne. Jakby były dziadowe, to by nie trafiły do sprzedaży i ludzie by ich nie kupowali, więc o co te całe halo i nagonka, żeby brać tylko 2.0?

 

A z doświadczenia wiem, że silniczek 1.8 w zupełności wystarcza na takie codzienne dość dynamiczne poruszanie się.

Omett aleś się spiął chłopie... przecież to był żart. Generalnie grzeje mnie kto co kupuje, a moje nastawienie do motorów 1.5, 1.6, 1.8 jest żadne, dosłownie. Każdemu wg gustu, potrzeb czy fanaberii :wink: Take it easy :D

I z całą pewnością nikt tutaj nie uprawia żadnej nagonki na 2.0, po prostu fakty są dość oczywiste - stosunkowo lekki samochód z 115 KM motorem powinien śmigać całkiem żwawo, a z doświadczenia wiem, że niedostatki mocy w mniejszych pojemnościach wbrew pozorom okupione są wyższym zużyciem (czyli właśnie to o czym pisze Harvester). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omett, żadna nagonka - po prostu obiektywnie rzecz biorąc silnik 2,0 ma większy moment obrotowy do ok. 30 Nm w porównaniu z wersjami 1.6 i 1.8, co jest niewątpliwie odczuwalne. Za praktycznie zbliżone pieniądze dostajesz większy silnik, więc nie ma co z tego rezygnować. Osobiście znam człowieka, który robił przekładkę z 1.6 na 2.0 po czym stwierdził "teraz to jeździ" - a nie bawi się w rajdy, tylko zwyczajnie porusza się na codzień w terenie górskim.

 

A jeśli chodzi o wersje silnikowe, to czasem zdarzają się na rynku samochodów używanych wersje 2,2 i 2,5. Też ciekawa alternatywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2 strony, ja szukam właśnie 2.0 n/a i z obserwacji aukcji/komisów/giełdy wynika, że dużo łatwiej znaleźć 1.6 w fajnym stanie z dobrym wyposażeniem - np. w tym przedziale cenowym jest więcej 1.6 z klimą niż 2.0 -> to pewnie przez to, że przy przebudowie przystanków na Imprezy szuka się oszczędności :) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wczoraj moją pierwszą Imprezę w życiu. Jechałem po nią pociągiem ponad 6 godzin. Imprezka 1.8 w sekwencji w stanie (na tyle co moge powiedzieć, po przejechanych nią już 700 km) idealnym. Bałem się tego automatu, ale muszę Wam powiedzieć, że frajda z jazdy po mieście jest niesamowita. Przejechałem nią pół Polski i w ogóle się nie zmęczyłem. Parafrazując reklamę pewnego banku '' Tak powinno być w każdym aucie'' :) Jestem strasznie zadowolony, do tego stopnia, że po dwu dniowym tournee po Polsce, jak wróciłem do rodzinnego miasteczka, to jeszcze zrobiłem nią 70 km :) Teraz Imprezka stoi i zbiera siły na jutro, bo z samego rana znowu jedziemy na przejażdżkę :)

 

Wniosek: Jak się trafia okazja, to trzeba patrzeć na stan techniczny, a nie na to, że jakis silnik ma 10 KM więcej :) 1.8 daje sobie radę zarówno w mieście jak i w trasie. I czego chcieć więcej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na chwilę obecną mam dwa Subaraki. Jak ktoś chce przygarnąć Legasia z padniętym sprzęgłem, ale z całą reszta podzespołów ok i ważnymi opłatami to zapraszam na PW. Tanio oddam, teraz mam już Imprezę, a Legacy zajmuje mi miejsce w garażu niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na chwilę obecną mam dwa Subaraki. Jak ktoś chce przygarnąć Legasia z padniętym sprzęgłem, ale z całą reszta podzespołów ok i ważnymi opłatami to zapraszam na PW. Tanio oddam, teraz mam już Imprezę, a Legacy zajmuje mi miejsce w garażu niestety :(

Zrób pasztet cenę, daj anons w Kupię/Sprzedam i może ktoś się znajdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...