Skocz do zawartości

check engine big problem


Tourism

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od pół roku nie moge znalezc przyczyny bledu o numerze P0171 uboga mieszanka rząd pierwszy. Co zostanie skasowany pojawia sie za jakiś czas. Ponoc sonda byla zepsuta. Wymienilem i za okolo 2tyg to samo nie wiem co robic. Jezeli jezdze po miescie krotko to czasami gasnie ale jak za miasto dluzej wyjade pyk i znowu zapalony check. Cholera co robic? 2.0XT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem od pół roku, tzn po przejechaniu kilku kilometrów i osiągnięciu pewnych prędkości zapala mi się "check engine". Metodą "wymień co się da" jak do tej pory się nie udało zdiagnozować problemu. Wymieniłem m.in.:

 

1. Dwie sondy lambda

2. Kable rozruchowe

3. Świece

4. Czujnik odpowiedzialny za mieszankę paliwa z powietrzem (nie znam fachowej nazwy - ale jest k.....o drogi)

 

...

 

jako piąty punkt mojej listy padło podejrzenie, że to wina silniczka krokowego.

 

Życzę Tobie żebyś nie musiał wydawać tak jak ja 4000zł na części.

 

Mój jeździ i nic się nie dzieje poza wkurzającym obrazkiem na wyświetlaczu:P

 

Pozdrowienia dla ASO Subaru;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, od pół roku nie moge znalezc przyczyny bledu o numerze P0171 uboga mieszanka rząd pierwszy. Co zostanie skasowany pojawia sie za jakiś czas. Ponoc sonda byla zepsuta. Wymienilem i za okolo 2tyg to samo nie wiem co robic. Jezeli jezdze po miescie krotko to czasami gasnie ale jak za miasto dluzej wyjade pyk i znowu zapalony check. Cholera co robic? 2.0XT

Nie lekceważyłbym tego. Uboga mieszanka oznacza (nomen omen :P ) zbyt mało paliwa, a to z kolei powoduje wzrost temperatury spalania. Stąd już prosta droga do wypalenia tłoka (ew. tzw. spłynięcia :evil: ). Może to wtryski, może to pompa, ale koniecznie sprawdź to.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, od pół roku nie moge znalezc przyczyny bledu o numerze P0171 uboga mieszanka rząd pierwszy. Co zostanie skasowany pojawia sie za jakiś czas. Ponoc sonda byla zepsuta. Wymienilem i za okolo 2tyg to samo nie wiem co robic. Jezeli jezdze po miescie krotko to czasami gasnie ale jak za miasto dluzej wyjade pyk i znowu zapalony check. Cholera co robic? 2.0XT

 

Co robić :?: zdiagnozować zanim na ślepo wymienisz pół auta :D

Sprawdź przewód ssący do turbo, bardzo duże prawdopodobieństwo że jest dziurawy przy samej turbinie na dole pod opaskami ( utrudniony bardzo dostęp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ ale co sprawdzić i gdzie skoro nie bardzo wiem w sumie to te wymiany co zrobił mój poprzednik to ja tez wymieniłem przepływomierz sonda świece to co jeszcze mam sprawdzić!!!!

Tourism

Z poradami tego typu jest zawsze trochę jak z wróżeniem z fusów (w stylu: co może oznaczać ten dźwięk... :twisted: ) :mrgreen: Jeśli nie masz czasu i możliwości by podjechać do jakiegoś kumatego serwisu to może chociaż napisz np. do Carfita (przed chwilą był na Forum :wink: ) i może będzie mógł Ci coś doradzić. Osobiście zacząłbym od pompy paliwa i jej wydajności, ale wiesz, ja jestem tylko słuchaczem, a np. Carfit to kompozytor... :wink:

 

O, widzisz... :twisted: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ami dla mnie nie problem z dojazdem tylko co dalej szczerze to sprawdzany bylo auto przez profesjonalistę moim zdaniem a teraz jak sie wybiorę do tego zakładu w Sączu to wiesz coś wymienia pojazde z powrotem do domu i jak sie zapali to mnie wk......wia najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ami dla mnie nie problem z dojazdem tylko co dalej szczerze to sprawdzany bylo auto przez profesjonalistę moim zdaniem a teraz jak sie wybiorę do tego zakładu w Sączu to wiesz coś wymienia pojazde z powrotem do domu i jak sie zapali to mnie wk......wia najbardziej

 

Myślę, że zawiedziony nie będziesz. Jedź do tego Nowego Sącza.

Nie wiem, przez jakiego profesjonalistę samochód był sprawdzany - ale jestem pełen przekonania, że Carfit Ci to tam ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tourism - oszczędzisz sobie nerwów i pieniędzy jadąc do porządnego serwisu.

Może nie najbliżej - ale zajedź np. do Nowego Sącza do Carfita, a z pewnością Ci to ogarnie.

 

Patrząc na to co piszesz i na to że autor wątku mieszka w Bieszczadach przypomina mi się jak w zeszłym roku byłem w Bieszczadach na wakacjach i piękny bieszczdzki poranek zepsuła mi kontrolka check engine (bo poprzednim razem jak się zapaliła wymieniałem silnik i bałem się że i tym razem tak będzie) I z samiuśkich Bieszczad jechałem szukać gdzie to ten Carfit ma swój serwis. Kurde to naprawdę najlepszy serwis w jakim w życiu byłem, szkoda że w mojej okolicy takich brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się skupił na sondzie lambda lub szukał w przepływomierzu.

Byłeś jak zakładali Ci sondę lambda i patrzyłeś na ręce?

U mnie sonda była wymieniana dwa razy (volvo 940), pierwsza była do odcinka ciała zaczynajacego się w osi długiej za kością krzyżową (mam upomnienie muszę się wysławiać eloKfentnie ;)), druga dopiero pracowała jak należy.

zakładam, że gazu nie masz?

Silnik krokowy, kable i inne rzeczy raczej maja mało wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to własnie jak masz gaz to Ci się to będzie powtarzało, mi się lambda włączała co 500-700km. Resetowanie polegało na zdjęciu klemy na kilka sekund.

Po wkurzeniu się pojechalem po raz kolejny do gazowników bo znalazłem na forum volvo sposób na oszukanie lambdy, no i działało, sprzedałem go przy przebiegu 360kkm i dalej jezdzi.

Wniosek z Twojego opisu - sonda działa w porządku, tylko artysci nie potrafią Ci dostroić układu...

A więc nie szukaj w siniku tylko porozmawiaj z Panami, którzy Ci gaz założyli.

Zrób test, odepnij zasilanie gazem na powiedzmy 1000 km (3 baki przejeździj) i zobacz co się dzieje, problem się nie pojawi - masz odpowiedź...

 

howgh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...