Jump to content

Strzelali do mnie!


Gazik
 Share

Recommended Posts

Nie do końca wiem kto i z czego, ale efektem jest odprysk na przedniej szybie. (tytuł miał być bardziej "chwytliwy" - biorę przykład z nagłówków gazet)

A teraz do rzeczy. Szukam namiarów na zakład zajmujący się sklejaniem (uzupełnianiem) szyb. Nie uśmiecha mi się wymiana: raz to koszty, a dwa ględzenie o dzwonie przy odsprzedaży. Będę dżwięczny za info o fachurach, najlepiej w okolicach Starachowic (wiem, to trudne zadanie :mrgreen: ) ale może Radom albo Kielce (WiS dlaczego nie odbierasz telefonu?). Kolejny level to Warszawa i Kraków, ale tu z powodu "symbolicznego" spalania rachunek ekonomiczny się mniej kalkuluje.

Nie będzę przy kompie przez weekend a więc z góry dziękuję za informację.

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Różnie to bywa. Ja też miałem taki odprysk - położyłem laskę uznając, że jak ma się szyba rozwalić, to nic jej nie pomoże. No i jeździłem 3 lata, sprzedałem samochod i pewnie jeździ dalej.

Link to comment
Share on other sites

Mam takie odpryski i to dość pokaźne w Mondeo, jeździ z tym auto już ponad 2 lata i ok. Jeśli chcesz to zrobić to się pośpiesz bo to musi być bardzo szybko naprawione-ponoć do 48 godzin po póżniej już nie chcą robić-myśle,że w ASO Forda robią takie rzeczy i nie jest to drogie(przynajmniej w Krakowie)-no i firmy naprawiające szyby samochodowe-w Krakowie to chyba Euro-Glass na Łokietka.

Link to comment
Share on other sites

Będę dżwięczny za info o fachurach, najlepiej w okolicach Starachowic (wiem, to trudne zadanie ) ale może Radom albo Kielce (WiS dlaczego nie odbierasz telefonu?).

 

Ja nigdy nie kleiłem, więc nie wiem. Natomiast co do wymiany - mam bardzo dobre wrażenia odnośnie firmy... tylko jak ona się nazywała...!? :roll: ... pomyślę... - w Kielcach na Wrzosowej. Pełny asortyment, ceny przystępne. To jest przy wyjeździe na Staszów - przez Bukówkę - jakieś sto metrów za skrętem w lewo z Tarnowskiej, jedziesz Wrzosową i patrzysz w lewo.. trudno nie zauważyć.

Jak znajdę do nich telefon, napiszę.

 

A co do odbierania telefonu: kiedy pisałeś tego posta, to ja jeszcze spałem... :twisted: Bo ja nocne zwierzę jestem :wink:

Link to comment
Share on other sites

Znajdź oddział JAAN Autoglass. Nie będzie najtaniej (płaciłem stówkę), ale dają gwarancję, że jeśli Ci szyba strzeli wciągu roku, to od kosztu wymiany odejmą koszt naprawy.

 

r.

 

PS. Odprysk może być starszy niż 48 godzin, jednakże im szybciej tym lepiej, zanim się zasyfi.

 

JAAN jest OK ! W moim przypadku po naprawie prawie nie widać odprysku.

Powinni być nawet w Starachowicach. Jak nie to jedź do Wąchocka :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za namiary! Byłem słuzbowo w Wawie to przy okazji podjechałem do magików. Pokleili, polepili, a na jak długo się okaże. Gwoli ciekawości podaję różnice w cenach wymiany nowej szyby do Forestera. W stolicy 1400. U mnie na wsi z montażem- 380 zł. Rozumiem że to nie Pilkington, ale przy tej różnicy mozna co sezon szybę wymieniać.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

to dość pokaźne w Mondeo, jeździ z tym auto już ponad 2 lata i ok

 

Znajomemu się doczepili na przeglądzie miał oprysk wielkości 5 groszowej monety...

W tamtym justy także miałem "odprysk" jakiś kamień czy co przejeździłem tak zime i wiosne i nic się nie działo... Wszystko zależy od głebokości odprysku :shock:

Link to comment
Share on other sites

Odpowiem jako fachowiec z dziedziny szyb i materiałów ceramicznych wszelkiego rodzaju : szkło ma budowę anizotropową tz.(strukturę a raczej jej brak, przechłodzonej cieczy ) więc jakiekolwiek pęknięcie ,nawet obcięta krawędz naturalna szyby jest trakrowana jako defekt i nic na to nie pomoże, można nawiercać na końcach pęknięć otwory dylatacyjne, to tylko zmniejszy prawdopodobieństwo jej pęknięcia w tym miejscu, a nie zablokuje naturalnego procesu pękania więc polecam kupić nową szybę nic nie pomoże napewno !!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...