Skocz do zawartości

Strzelali do mnie!


Gazik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca wiem kto i z czego, ale efektem jest odprysk na przedniej szybie. (tytuł miał być bardziej "chwytliwy" - biorę przykład z nagłówków gazet)

A teraz do rzeczy. Szukam namiarów na zakład zajmujący się sklejaniem (uzupełnianiem) szyb. Nie uśmiecha mi się wymiana: raz to koszty, a dwa ględzenie o dzwonie przy odsprzedaży. Będę dżwięczny za info o fachurach, najlepiej w okolicach Starachowic (wiem, to trudne zadanie :mrgreen: ) ale może Radom albo Kielce (WiS dlaczego nie odbierasz telefonu?). Kolejny level to Warszawa i Kraków, ale tu z powodu "symbolicznego" spalania rachunek ekonomiczny się mniej kalkuluje.

Nie będzę przy kompie przez weekend a więc z góry dziękuję za informację.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie odpryski i to dość pokaźne w Mondeo, jeździ z tym auto już ponad 2 lata i ok. Jeśli chcesz to zrobić to się pośpiesz bo to musi być bardzo szybko naprawione-ponoć do 48 godzin po póżniej już nie chcą robić-myśle,że w ASO Forda robią takie rzeczy i nie jest to drogie(przynajmniej w Krakowie)-no i firmy naprawiające szyby samochodowe-w Krakowie to chyba Euro-Glass na Łokietka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę dżwięczny za info o fachurach, najlepiej w okolicach Starachowic (wiem, to trudne zadanie ) ale może Radom albo Kielce (WiS dlaczego nie odbierasz telefonu?).

 

Ja nigdy nie kleiłem, więc nie wiem. Natomiast co do wymiany - mam bardzo dobre wrażenia odnośnie firmy... tylko jak ona się nazywała...!? :roll: ... pomyślę... - w Kielcach na Wrzosowej. Pełny asortyment, ceny przystępne. To jest przy wyjeździe na Staszów - przez Bukówkę - jakieś sto metrów za skrętem w lewo z Tarnowskiej, jedziesz Wrzosową i patrzysz w lewo.. trudno nie zauważyć.

Jak znajdę do nich telefon, napiszę.

 

A co do odbierania telefonu: kiedy pisałeś tego posta, to ja jeszcze spałem... :twisted: Bo ja nocne zwierzę jestem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź oddział JAAN Autoglass. Nie będzie najtaniej (płaciłem stówkę), ale dają gwarancję, że jeśli Ci szyba strzeli wciągu roku, to od kosztu wymiany odejmą koszt naprawy.

 

r.

 

PS. Odprysk może być starszy niż 48 godzin, jednakże im szybciej tym lepiej, zanim się zasyfi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź oddział JAAN Autoglass. Nie będzie najtaniej (płaciłem stówkę), ale dają gwarancję, że jeśli Ci szyba strzeli wciągu roku, to od kosztu wymiany odejmą koszt naprawy.

 

r.

 

PS. Odprysk może być starszy niż 48 godzin, jednakże im szybciej tym lepiej, zanim się zasyfi.

 

JAAN jest OK ! W moim przypadku po naprawie prawie nie widać odprysku.

Powinni być nawet w Starachowicach. Jak nie to jedź do Wąchocka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary! Byłem słuzbowo w Wawie to przy okazji podjechałem do magików. Pokleili, polepili, a na jak długo się okaże. Gwoli ciekawości podaję różnice w cenach wymiany nowej szyby do Forestera. W stolicy 1400. U mnie na wsi z montażem- 380 zł. Rozumiem że to nie Pilkington, ale przy tej różnicy mozna co sezon szybę wymieniać.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dość pokaźne w Mondeo, jeździ z tym auto już ponad 2 lata i ok

 

Znajomemu się doczepili na przeglądzie miał oprysk wielkości 5 groszowej monety...

W tamtym justy także miałem "odprysk" jakiś kamień czy co przejeździłem tak zime i wiosne i nic się nie działo... Wszystko zależy od głebokości odprysku :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem jako fachowiec z dziedziny szyb i materiałów ceramicznych wszelkiego rodzaju : szkło ma budowę anizotropową tz.(strukturę a raczej jej brak, przechłodzonej cieczy ) więc jakiekolwiek pęknięcie ,nawet obcięta krawędz naturalna szyby jest trakrowana jako defekt i nic na to nie pomoże, można nawiercać na końcach pęknięć otwory dylatacyjne, to tylko zmniejszy prawdopodobieństwo jej pęknięcia w tym miejscu, a nie zablokuje naturalnego procesu pękania więc polecam kupić nową szybę nic nie pomoże napewno !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...