Jump to content

wyjscie AUX w fabrycznym radio 2DIN (?)

JanekS

Recommended Posts

czolem

kombinuje jak podlaczyc ipod'a (iphone'a), pytanie jak w tytule - czy fabryczne radio 2DIN z forka '07 jak na foto ma jakies wejscie AUX (?)

Jesli nie to prosba do zaznajomionych z tematem o sugestie jak ogarnac temat w pasztetowym budzecie? sa jakies kieszonki/zaslepki zeby tam wsadzic 1DIN radio + taka kieszonke? jakies tanie propozycje radia 2DIN?

pozdrufki

janek

hmmm... jak miałem saaba to na tamtejszym forum chłopaki w stolicy ogarniali ten temat montując schludnie i solidnie transmiter FM w taki sposób że np w schowku przed pasażerem było tylko gniazdo AUX

Oczywiście fabrycznie audio w szwedzie nie było przystosowane do współpracy z MP3/IPod/itp. (ale przynajmniej soczyście grało a nie pierdziało udając muzyke jak w forku :mrgreen: )

Trudno Ci będzie pogodzić budżet i zadowalające rozwiązanie, zadowalające pod względem jakości. Przerobiłem temat gruntownie przy mojej poprzedniej furze. Jeśli chodzi o tanie rozwiązanie to tylko transmiter, ale doradzam zakup tylko w miejscu gdzie przed decyzją na tak, będziesz mógł sprawdzić jakość urządzenia.

a ja coś wiem :mrgreen::P

w wersji gorszej czyli US masz gniazdko

zczeipod.jpg

w wersji lepszej czyli eu gniazdka nie ma, ale jeżeli nie masz navi to możesz użyć złącza od navi - tam jest kpl sygnałów można użyć do odtwarzania muzy

co do obsługi telefonu...

Ja mam zestaw głośnomówiący BT i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony

i tak musisz kliknąć aby odebrać, a to jednocześnie jest pokrętło od głośności i innych funkcji jak przełączenie na rozmowę prywatną itp

Pozdrawiam

Widziałem takie rozwiązania gdzieś nawet dostępne w PL ale z tego co pamiętam to nie były tanie rozwiązania. Poza tym to nadal sygnał z anteny czyli nie wyeliminujemy zakłóceń innych nakładających się stacji, co ma miejsce przy podróżowaniu. Jest to jednak bardzo uniwersalne rozwiązanie. Zazwyczaj jest załączony jakiś uchwyt do iPod/iPhone.

Moja subiektywna ocena bo nie testowałem.

JanekS, napisz jaka kwota dysponujesz. Do Forestera jest orginalna kieszen, rowniez zamykana. Radio 1DIN z wejsciem USB bedzie duzo lepsza opcja i nawet nie bedziesz potrzebowal ipoda. Poszukaj cos z Pioneer albo Kenwood.

dzieki wszystkim za odpowiedzi,

forka mam EUR, w dodatku z nawigacja takze rozumiem ze wpiac sie po drucie nie dam rady.

chyba sie skusze na jakis markowy transmitter fm, czytalem niepochlebne opinie o jakosci dzwieku ale samochodowym audiofilem nie jestem a przy okazji bede mial rozwiazanie wspolne do drugiego samochodu

pozdrufki

janek