Skocz do zawartości

Korespondencja biznesowa


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam, że Dyrekcja powinna był opublikować ten post tu: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=688 jako, że nadaję się tam znakomicie :-)

 

Chiałbym w tym miejscu pogratulować firmie wydajającej magazyn XXXX, za strategiczne podejście do potencjalnych reklamodawców :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady nie umożliwiam wglądu w prowadzona przez nas korespondencję biznesową. Od zasady tej postanowiłem zrobić wyjątek, ze zrozumiałych względów "X-ując" dane mogące naprowadzić na trop nadawcy skierowanego do mnie maila. Życzę przyjemnej lektury !

 

(...)

 

 

Szanowny Panie,

 

dziękuję bardzo za przesłaną ofertę.

Obawiam się jednak, niezależnie od mojego szacunku dla osiągnięć stylistycznych firmy Renault i jej wkładu w rozwój motoryzacji, że sponsorownie innej firmy motoryzacyjnej nie jest przewidziane w naszym budżecie marketingowym.

 

Łączę wyrazy szacunku

 

 

Witold Rogalski

 

Czy to dziekuję to celowo z małej litery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ojciec Założyciel

Tym razem przedstawiam rozpisany przetarg, w którym - naturalnie - równe szanse są zagwarantowane dla wielu firm :wink:

 

przedmiot: dostawa samochodu osobowego przeznaczonego na potrzeby starostwa o następujących parametrach: pojemność silnika 1800 ccm ; zasilanie benzyną bezołowiową ; pojemność zbiornika paliwa min. 63 l ; nadwozie pięciodrzwiowe i pięciomiejscowe ; nadwozie typu COMBI ; napęd 4x4 (na cztery koła) ; koła 15"; wspomaganie układu kierowniczego ; ABS ; immobilizer

organizator Starostwo Powiatowe w Wołowie

Wołów

pl. Piastowski 2

 

województwo Dolnośląskie

forma

specyfikacja Uzyskanie formularza specyfikacji istotnych warunków zamówienia Bezpłatny formularz uzyskać można osobiście w siedzibie starostwa w pok. 39 w godz.: 7:45 - 15:45, lub za zaliczeniem pocztowym na wniosek zainteresowanego.

wadium

miejsce i termin składania ofert Miejsce i termin składania ofert. Oferty należy składać do dnia 2004-01-27 do godz. 10:45 w pok. nr 19 w siedzibie starostwa.

miejsce i termin otwarcia ofert Miejsce i termin otwarcia ofert. Otwarcie złożonych ofert nastąpi w dniu 2004-01-27 o godz 11:00 w pok. nr 18 w siedzibie starostwa.

 

A może ktoś już wie, jaki samochód zostanie zwycięzcą przetargu :?: :idea:

 

A może ktoś nawet wie, jak w/w przetarg po jego rozstrzygnięciu można oprotestować, na skutek niedotrzymania warunków przez dostawcę :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie przetargi to jedna wielka kpina :evil:

a tak wogole to czy taka forma przetergu/tzn.wskazujaca na jednego producenta/jest dopuszczalna?a z reszta w sumie glupie pytanie bo przeciez w Polsce żyjemy

:roll:

 

Początek wypowiedzi godny Leppera, a zakończenie w stylu Arystotelesa.

Schizofrenia ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź to pewien rodzaj sztuki. A sztukę odbiorca powinien kontemplować przez jaźń na przestrzał własnym jestestwem bez podpowiedzi i kierowania się opinią osób postronnych, a zwłaszcza autora.

 

Siwy

Czasem to sam siebie zaskakuje, jakie ja znam trudne słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

HWojtek: gratulacje :!: :wink:

 

Niemniej oprotestowanie przetargu na bazie napędu 4x4 nie rości szans - ogólnie brak jest jednoznacznych określeń stwierdzających prawidłowość stosowania takiego własnie określenia.

W opisie przetargu jest jednak inny "hak" :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HWojtek: gratulacje :!: :wink:

 

Dziękuję, dziękuję...

 

W opisie przetargu jest jednak inny "hak" :wink:

 

Spójrzmy... koła 15" są w Okcie w serii, 16" tylko w wersji L&K... ABS, immo, 5 drzwi i 5 miejsc - też w serii. Zbiornik - jest... Silnik nie ma wprawdzie 1800ccm tylko 1781, ale wątpię, żeby był to powód...

Więc jaki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem przedstawiam rozpisany przetarg, w którym - naturalnie - równe szanse są zagwarantowane dla wielu firm :wink:

 

przedmiot: dostawa samochodu osobowego przeznaczonego na potrzeby starostwa o następujących parametrach: pojemność silnika 1800 ccm ; zasilanie benzyną bezołowiową ; pojemność zbiornika paliwa min. 63 l ; nadwozie pięciodrzwiowe i pięciomiejscowe ; nadwozie typu COMBI ; napęd 4x4 (na cztery koła) ; koła 15"; wspomaganie układu kierowniczego ; ABS ; immobilizer

organizator Starostwo Powiatowe w Wołowie

Wołów

pl. Piastowski 2

 

A może ktoś już wie, jaki samochód zostanie zwycięzcą przetargu :?: :idea:

 

A może ktoś nawet wie, jak w/w przetarg po jego rozstrzygnięciu można oprotestować, na skutek niedotrzymania warunków przez dostawcę :?: :?:

 

Przychodzi mi kilka rzeczy do głowy:

 

np: zasilanie samochodu ?? z tego co wiem to jest nim alternator

 

wydaję mi się że wygrać może tu kilka aut, bo do przetargu stosuje się możliwość zmiany niektórych STD elementów np kół audi quattro można założyć 15"

 

poza tym ustawa o zamówieniach publicznych mówi o tym że nie wolna aż tak dokładnie określac parametry, tzn trzeba wszędzie pisać, że są to wymagania minimalne

 

ale tak naprawdę to strzelam, pewnie znając samochód który wygra łatwo będzie określić jaki jest mankament

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja jestem jestem na tym forum jakas persona non grata ?? (zwlaszcza ze grata kurde mam) przeciez juz pare postow wczesniej pisalem o tym baku, z reszta to nie pierwszy raz ze moje posty sa ignorowane albo jezeli ktos na nie odpowiada to kieruje odpowiedz personalnie do kogos innego, co jest :!: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ojciec Założyciel

Jedna z dużych na naszym rynku firm w branży XXXXX postanowiła nabyć dwa samochody Subaru.

Jak to w dużych firmach bywa standardowa umowa została sprawdzona przez radcę prawnego. W przeciwieństwie do radców innych dużych firm będących naszymi klientami w tym przypadku pani, nazwijmy ją WWWW zażądała zmian.

Wśród wymaganych zmian znalazły sie następujące zapisy:

 

Nabywca zabezpieczy wpłaconą przez Nabywcę kwotę poprzez wystawienie i wręczenie Nabywcy weksla własnego, w terminie 3 dni roboczych od obciążenie rachunku Nabywcy...

 

Nabywca wystawi fakturę VAT za sprzedany samochód i doręczy ją Nabywcy wraz z dokumentami niezbędnymi dla rejestracji zakupionego samochodu...

 

Fakt wystąpienia siły wyższej musi być stwierdzony decyzją najwyższych organów danego państwa na którym wystąpią te okoliczności.

 

Wystarczy. Sam bym tego nie wymyślił. No ale nie mam też wykształcenia Radcy Prawnego :wink:

Ale zrozumiałem, przynajmniej częściowo, dlaczego prawo w Polsce tak często nie jest dla mnie zrozumiałe :wink:

 

Łączę pozdrowienia[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...