Skocz do zawartości

zużyty kluczyk do gt99


buras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam mały problem z kluczykiem do swojego dziadziusia ,który jest tak wyrobiony ,że ciężko odpalać auto ,nie wspominając o tym ,że

ostatnio podczas jazdy wypadł mi ze stacyjki pod nogi :shock: niestety nie mam zapasowego i zaczynam sie martwić o to ,żę pewnego dnia mogę się lekko zdziwić chcąć uruchomić samochód :| .wiem żę w kluczyku jest immobiliser i ciężko jest go dorobić ,czy ktoś zna firmę ,ktora mogłaby się tego podjąć za godziwe pieniądze ? (najlepiej we wrocku jak sie da ).do serwisu nawet nie dzwoniłem ,bo tam pewnie majątek trzeba zapłacić (przerabialem kiedyś w serwisie Forda )

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc do końca nie jestem przekonany, czy jest tam immobilser.

W moim Forku z 2004 imo nie było, chociaż pewnie dlatego, że to US Spec.

 

W każdym razie ja dorobiłem sobie w markecie za niecałe 40 zł i chodził lepiej od oryginału (ja miałem tylko kluczyk zapasowy, pierwszego kluczyka nie miałem).

 

Późiej na eBaju kupiłem sobie taki lanserski kluczyk z emblematem sti i też rzeźbiłem go w markecie - teraz mam zajebisty, kultowy kluczyk sti...

 

 

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tutaj...

 

http://shop.ebay.pl/i.html?_trkparms=65 ... 513&_pgn=1

 

widzę, że są nawet same groty do kupienia. Ewentualnie, gdybyś zdecysował się na cału kluczyk, to powinienem znaleźć namiary na kolesia w Wawie, który programuje kluczyki Subaru za jakieś 150 zł.

 

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem firme we Wrocku firmę ,ktora dorabia na gotowo za 250 zł ,tylko trzeba podjechać na miejsce żeby zobaczyli jakie sa sterowniki .mam kluczyk od sti us ,ale okazało się ,że amerykańce nie mają immobilizera :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też wypada. Kiedyś myślałem że kierownica może się zablokować podczas jazdy, ale nic się nie dzieje jak kluczyka nie ma.

Olałem temat. Trzeba tylko uważać żeby nie wyciągnąć go w pozycji kiedy zegarek się świeci, bo wtedy byle kto śrubokrętem, czy czymkolwiek innym odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem i właśnie czekam na kluczyk z UK. Mam autko bez immo ale zamówiłem kluczyk taki jak do immo, poprostu nie włożę chipa. Zamówiłem z Ebay'u tu: http://stores.ebay.co.uk/FOB-KEY-BANK

Koszt - niecałe 50 zł z przesyłką do PL. Powinien przyjść w tym tygodniu, potem pójdę dociąć gdziekolwiek i będzie git. MAM NADZIEJĘ :roll:

Z kluczykami do Imprezy jest o tyle trudniej, że są dwa rodzaje tego samego kluczyka. Na aukcji tego sklepu z Ebay'a są dwa zdjęcia

1. główne w tytule aukcji - kluczyk bez dwóch dodatkowych słupków na grocie przy "głowie"

2. poniżej w środku - kluczyk z tymi słupkami

Ja zamówiłem ten drugi, bo taki grot mam, generalnie - trzeba na to zwracać uwagę, bo potem może być ból przy zwrotach czy wymianach, choć to i tak OK, że przyjmują zwroty.

Z tego co się zorientowałem, to chyba nie trzeba dawać dorobić klucza z chipem immo za jakieś 250 zł. Wystarczy kupić taki klucz jak wyżej, przełożyć chip ze starego (myślę, że własnoręcznie da się ogarnąć) i dociąć - to już niewielki koszt.

Wszystkie swoje powyższe wywody zweryfikuję w praktyce, jak przyjdzie klucz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem najprościej jak tylko się dało-poszedłem do pana henia w pewnym hipermarkecie w LBN, dałem mu kluczyk i w 15min na moich oczach dorobił 2gi i to jeszcze z gwarancją(poprawienia gdyby nie działał), a cała operacja kosztowała mnie 24pln :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem najprościej jak tylko się dało-poszedłem do pana henia w pewnym hipermarkecie w LBN, dałem mu kluczyk i w 15min na moich oczach dorobił 2gi i to jeszcze z gwarancją(poprawienia gdyby nie działał), a cała operacja kosztowała mnie 24pln :lol:

 

Ja tak zrobiłem ze swoim pierwszym dorabianym kluczykiem (który wygląał jak kluczyk do jakieś szafki). Efekt - działało!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistral, PatLove, wiem że się da, gorzej z tymi co mają immo (koszty), a poza tym, ja jestem takim trochę fetyszystą na temat oryginałów, więc nawet kluczyk musi wyglądać jak oryginał :twisted:

12fasola12, dobrze wiedzieć. A ile zapłaciłeś za docięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam, kilkadziesiąt złotych.

Ostatnio dorabiałem do mojej "nowej" imprezy '96, w Tesco na Długiej, ale gość mi zniszczył uchwyt kluczyka, na szczęście miałem 2 i z drugim już pojechałem na Halę. U mnie immo jest w formie krążka wielkości 1pln w osobnym breloczku, więc nawet nie musiałem nic przekładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam, kilkadziesiąt złotych.

Ostatnio dorabiałem do mojej "nowej" imprezy '96, w Tesco na Długiej, ale gość mi zniszczył uchwyt kluczyka, na szczęście miałem 2 i z drugim już pojechałem na Halę. U mnie immo jest w formie krążka wielkości 1pln w osobnym breloczku, więc nawet nie musiałem nic przekładać.

no tak ,wszystko fajnie ,tylko u mnie immo jest w kluczyku ,który nie wygląda jakby można było z niego coś wydłubać ,rozumiem ,że w starszych modelach gt był oddzielnie ,poza kluczykiem ,a to sprowadza problem do samego dorobienia grotu ,co zaś mają począć bidoki ,ktore mają nowsze modele :?: bulić trza ciężkie pieniądze :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wydłubać na 100%, miałem już kilka aut i wszędzie, poza obecnym, immo był w postaci małej kostki zatopionej w kluczyku. Oczywoście metoda jest dość inwazyjna, ale Masz właściwie nowy kluczyk za połowę ceny dorobienia immo. http://cgi.ebay.pl/Subaru-Blank-Key-Case-Can-Fit-Transponder-Hard-Get-/140484823095?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item20b58c4837#ht_1302wt_907 - coś takiego nabyłem, wygląda calkiem spoko i ma miejsce na immobilizer.

Chyba bardziej bym się martwił wytartym kluczykiem, nie znam się na technice dorabiania, ale jak kluczyk jest wytarty to jak dociąć na takim styranym wzorze nowy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buras, Jest dokładnie tak jak 12fasola12, pisze. Chip jest wyjmowalny. Zobacz na zdjęcia tych aukcji, które linkowaliśmy.

Zresztą mój kluczyk właśnie dziś przyszedł i jest OK. Tylko dociąć trzeba. Jakpo, że nie mam immo, to miejsce na chip zaślepię wkładką dołączoną do kluczyka i już, no chyba, że wymyślę jakiś gadżet w stylu Bonda, wyskakujący z kluczyka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...