Skocz do zawartości

Felgi aluminiowe


subleo

Rekomendowane odpowiedzi

To są ewidentnie tzw. purchle czyli aluminium, które zwiększyło objętość pod wpływem korozji chemicznej. Jeśli auto / felgi są na gwarancji to sprawę taką należy zgłosić gwarantowi. Na moich (a mam chyba identyczny model) niczego takiego nie ma.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subleo, wszystko co koledzy powiedzieli. Mamy 3 komplety Enkei do Imprezy i na wszystkich felgach tak jest. Widac za tem ze to nie jednorazowy blad fabryki, tylko planowy badziew.

A to łobuzy...

 

W tej sytuacji, to nie ma co inwestować w felgi (malowanie, etc.). Dzięki za wyklarowanie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subleo, mysle ze warto. To mimo wszystko sa bardzo dobre felgi, lekkie i mocne. Daj je do dobrej firmy, niech wypiaskuja, poloza dobry podklad i lakier proszkowy. Piaskowanie i podklad powinien wyrowna drobne wzery po korozji, dobre malowanie zabezpieczy przed ponownym niszczeniem. Ja mam goscia co robi mi (13 - 16") po 60 PLN od sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat felg.

Po zmianie kół w forku na zimowe w zdementowanych kołach zauważyłem,że oryginalne felgi na zewnątrz elegancko pomalowane ale od wewnętrznej strony(od strony nadwozia) wyglądają jakby były nie domalowane. To znaczy,że niemalowany jest ten (rant) po zewnętrznej felgi,który trzyma oponę, jest tam pasek po obwodzie nie malowanego aluminium.Koła są wyposażone w czujniki ciśnienia powietrza i czyżby to miało jakieś znaczenie,czy można to spokojnie zamalować?

Może na zdjęciu będzie widać o co mi chodzi.

 

dscn14250.jpg

dscn1429g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...