Skocz do zawartości

Oświetlenie wnętrza


misiom1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko otóż posiadam następujące oświetlenie wnętrza:

snv32876.jpg

 

No i po otwarciu drzwi jest ciemno, lampki się palą tylko po ich wciśnięciu guzikiem.

W instrukcji znalazłem jeszcze takie coś:

 

snv32877.jpg

Ale tego chyba w moim modelu nie ma ;)

 

Czy jest jakieś oświetlenie wnętrza o którym nie wiem? Czy po prostu niedociągnięcie modelu i nie ma automatycznego światła po otworzeniu drzwi? ;)

Dodam, że bagażnik jest oświetlony elegancko po otwarciu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cholerka gdzie to pozostałe oświetlenie jest? Autko co prawda nie moje czasami jeżdżę i aż tak opanowanego wnętrza nie mam, ale innych lampek nie widziałem, zaraz za tym oświetleniem punktowym jest szyberdach i oświetlenia przodu nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kombi sa w sumie trzy swiatla, pierwsze z twojej fotki, punktowe z przodu, drugie - z drugiej fotki za szyberdachem, nad tylnia kanapa i trzecie pod koniec podsufitki nad bagaznikiem.

Co prawda oswietlenie w OBK jest mizerne, z racji tego ze z przodu sa tylko punktowe :cry: , Gdzies na US forach widzialem prosty manual, jak mozna podpiac te punktowe swiatelka do tych srodkowych, zeby sie zapalaly przy otwartych drzwiach, ale skoro auto nie twoje to trzeba sie przyzwyczaic :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gdzies na US forach widzialem prosty manual, jak mozna podpiac te punktowe swiatelka do tych srodkowych, zeby sie zapalaly przy otwartych drzwiach

 

Jeśli komuś rzuciło się w oczy - byłbym dźwięczny :)

 

Przy okazji - gdzie znajduje się moduł ściemniający górne światło? Przy lampie? Mam nadzieję że nie, bo w przypadku montażu dodatkowego oświetlenia trzeba w takiej sytuacji demontować pewnie podsufitkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na US forach widzialem prosty manual, jak mozna podpiac te punktowe swiatelka do tych srodkowych, zeby sie zapalaly przy otwartych drzwiach

 

 

Też bym podziękował, jakbyś go wytropił ponownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika ściemniająca jest w środkowej lampie (tej nad tylną kanapą), zasilanie jest podpięte na stałe, czujnik zapalający jest pociągnięty kablem od tego samego sygnału co kontrolka otwartych drzwi na desce rozdzielczej. Lampkę punktową uzbroiłbym w taką samą elektronika jak środkową (z jakiegoś szrota) i podłączył równolegle z tą nad kanapą. Pierwszy powód, to brak pewności czy elektronika środkowej lampy uciągnie wszystkie punkty świetlne, drugi - zachowujemy niezależność włączania świateł z przodu iż tyłu. Swoje wypociny opieram na doświadczeniach z drugą i trzecią generacją Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele godzin trzepałem fora i znalazłem taki oto schemacik:

http://legacygt.com/forums/showpost.php ... tcount=178

Muszę go przekazać elektrykowi, żeby określił co da się z tym zrobić...

... a przed instalacją sugeruję przejrze dalszą część tematu, gdyż np w kąąbii mogą występować problemy w przypadku tzw turystycznego używania bagażnika :)

 

@Aflinta - dobre info. Nie jestem co prawda elektrykiem, ale wydaje mi się że obciążenie będzie akceptowalne przez moduł zamieniając klasyczne "bulby" na ledy, co umożliwi zastosowanie większej ilości oświetlenia bez konieczności dostawiania kolejnego modułu ściemniającego. Teraz trzeba się zastanowić jak kabelki przeciągnąć...

Dodam jeszcze, że planuję dodatkowo doświetlić podłogę pod deską z przodu i fotelami z tyłu.

 

 

Pewnie kilku z Was zapyta - po co taki bajer?

Jedni modyfikują silniki, zawieszenia etc a inni wolą wygląd. Ja w moim Free Mammalu wiele nie zrobię w temacie osiągów więc pozostaje mi wyłącznie "optical mod" :)

 

 

ps. Co się dzieje z pomukami? Dlaczego nie mogę go przekazać Aflincie? Żeby nie śmiecić wątku proszę o ew PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie moge tego znalezc :oops:

Uwazam, ze srednio rozgarniety elektryk powinien podolac sprawie. Trzeba polaczyc lampke srodkowa, ktora jest sterowana wzgledem otwarcia drzwi do przednich. Pewnie jakas diode trzeba by dac, zeby po wlaczeniu dodatkowo przednich nie zapalala sie srodkowa.

 

Ja u siebie ostatnio zmienilem standardowa zarowke rurkowa na dosc mocna zarowke z diodami LED i jest super duuuzo jasniej, takze z przodu. Zaplacilem za nia znaczniej wiecej niz wiekszosc tego typu zarowek na allegro. Dodatkowo zarowka led ma barwe zolto-biala jak zwykla zarowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badam temat - w związku z tym, że podłączenie całości musi zająć nie dłużej jak kilka godzin i ma być wykonane "za jednym podejściem" ze względu na brak garażu - wszystko trzeba dokładnie przemyśleć - wybrać odpowiednie LEDy jak i ich ilość, bo nie chcę robić dyskoteki w aucie.

W tej chwili zamontowałem w podsufitce 12 diód (allegro - mejdenczajna) i nie jestem do końca zadowolony z efektu. Troszkę zbyt ciemno, choć jeśli zostanie podpięty przód (mapy) już mogłoby być dobrze. Jednak ze względu na fakt iż te tandetne diody potrafią podobno padać - będę miał na zamówienie robione panele SMD LED 5050. Na tę chwilę jest pomysł wstawienia 16 diód w sufit (2 panele po 8 ) oraz do "map lights" żarówki po 6 SMD/szt

 

Pod nogami znajdą się prawdopodobnie po 3 smd.

 

Wszystkie diody w kolorze zimny biały, choć rozważam wstawienie po jednej, chyba czerwonej diodzie (w nogach) podpiętej pod gniazdo zapalniczki, czyli uruchamianej wraz z samochodem jako "ambient light"

 

Przede wszystkim nie chcę robić w aucie dyskoteki - wszystko ma być funkcjonalne i nie rzucające się w oczy. Przy okazji zależy mi żeby wyglądało jak "fabryczne" - podłączone pod moduł ściemniający

 

Jednocześnie w wersjach US w przednich drzwiach były montowane przeźroczyste klosze tzw świateł ostrzegawczych, gdzie EU mają czerwone (jak moje) - może któryś z użytkowników jest zainteresowany wymianą? Pokrywam koszty przesyłek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarzekasz się
.... nie chcę robić w aucie dyskoteki

a wg opisu to nie będzie dyskoteka ale wręcz wiejska dyskotek.

Bardziej mi to pasuje do jakiegoś opla lub bmw a nie do subaru. :)

 

W starym Fordzie Mondeo (MK1) miałem w standardzie podświetlenie na nogi z przodu' date=' podświetlone wszystkie 4 klamki drzwi oraz oświetlenie wnętrza w 2 miejscach (na podsufitce przód i tył).

Legas ma spaprane oświetlenie wnętrza i warto coś z tym zrobić. Auta najwyższych klas mają bardzo dobrze podświetlone wnętrza - mniej więcej w standardzie jest to co w pomyśle kolegi [b']bolz[/b] a ty uważasz to za mega wieś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Dla zainteresowanych bezpiecznik od ściemniacza ( oświetlenie wnętrza ) to nr 7 lub jak kto woli unit +B

 

Dodatkowo mam pytanie jak wpiąć sie w ten bezpiecznik  aby działało dodatkowe oświetlenie :)

 

Jesli chodzi o to czy to wiocha czy nie wydaje mi sie ze to indywidualna kwestia kazdego z osobna  i nie wypowiadam sie w tym temacie :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...