Skocz do zawartości

forester 2.0D MY10 szybkie zużycie amortyzatorów


baccara14

Rekomendowane odpowiedzi

Auto miało przeglad roczny. Przebieg niecałe 10 tys. km. Nie było uzywane w terenie. Ku mojemu zdziwieniu dostałem wydruk z badania skutecznosci amortyzatorów. Przednie na poziomie 49-57%, natomiast tył 42-44%. Z opisu wynika, ze poniżej 40% to juz tylko dostatecznie, czyli blisko wymiany. Jak mogła spaść ich skutecznosc po 9 tys. km ? Zakładam, ze nowe maja 100%. Czy one są z plasteliny ? Czy ktos miał z tym problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie i a czym były sprawdzane te amortyzatory :?:

Z mojego doświadczenia :arrow: nowe, dopiero co założone amortyzatory miały po badaniu na stacji diagnostycznej stan 40% :roll:

 

Ja bym się tymi wydrukami tak nie przejmował, przynajmniej dopóki normalnie działają, nie leją, auto nie siedzi itp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak ja bym zaczął procedurę reklamacji gwarancyjnej. Cos chyba jest nieteges.

Z maszyną do badania skutecznosci dzialania amortyzatorow.....zdecydowanie cos jest nie tak :mrgreen: ( tradycyjnie :wink: )

 

niestety to prawda

 

w darmowozie nie było oleju a wyszło 87% :shock:

 

jedyne co było nieteges to straszne bujanie się auta jak w hamerykańskich filmach z lat 60 :twisted:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to potwierdzam, że z większością maszyn do badania skuteczności amortyzatorów jest problem. Nowe KYB + nowe Ironmany - skuteczność 60%. Na innej maszynie u zaprzyjaźnionego diagnosty 80% (niestety nie robi / nie przegląda jeszcze aut 4x4).

 

To tak jak z wyważarkami kół - problem nie wykonywania jakiejkolwiek legalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...