Skocz do zawartości

Przedłużenie gwarancji na Boxer Diesel ?


pity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pytam po raz kolejny bo pierwsze zapytanie zadałem prawie 4 miesiące temu i Dyrekcja nie raczyła nawet odpowiedzieć a więc: Czy istnieje już możliwość przedłużenia gwarancji na Subaru z silnikiem diesla ??? za 6 m-cy kończy mi się gwarancja a chciałbym obecnego OBK pozostawić w stajni na dłużej , mam rocznik 2008 .

 

Uprzejmie z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Dzień dobry,

 

bardzo przepraszam za opóźnienie.

Odpowiedzi na ten temat udzieliłem już na tych łamach i ... najwidoczniej przeoczyłem Pańskie pytanie.

 

Aktualnie prowadzimy rozmowy z różnymi instytucjami oferującymi tego typu usługi.

Jak na razie nie dotarliśmy jednak jeszcze do satysfakcjonującego rozwiązania.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualnie prowadzimy rozmowy z różnymi instytucjami oferującymi tego typu usługi.

Jak na razie nie dotarliśmy jednak jeszcze do satysfakcjonującego rozwiązania.

Może warto podglądnąć jak to jest realizowane u sąsiadów (DE), gdzie istnieje możliwość przedłużenia gwarancji na cały pojazd (1 rok lub 30 kkm w cenie ~450 EURO).

 

legacy08.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dosc zabawne. Zapytalem sprzedawce czy jest opcja, odpowiedzial ze nie. Zapytalem: co zatem sie w nich sypie po tych 100k lub 3 latkach? Odpowiedzial ze oczywiscie nic. Zapytalem: zatem dlaczego nie mozna przedluzyc gwarancji...

 

Ja bym kupil, glownie dlatego ze moj 2.0D to moloda konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś długo trwają te rozmowy dotyczące usługi przedłużenia gwarancji , ja odliczam czas do końca gwarancji i włos mi się jeży na głowie - jak pewnie dla większości posiadaczy diesla więc zapytam ponownie:

 

Czy już coś wiadomo na temat możliwości przedłużenia gwarancji w Subaru z silnikiem diesla ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ta panika?

Nie panika, tylko świadomość użytkowników. Wiemy, że to nowa konstrukcja, więc choroby wieku dziecięcego są niestety nieuniknione.

 

Patrz:

Wymieniany był short-block; tłoki; wtryski; turbina. Dobrze, że była gwarancja bo inaczej to koszt około 38 tys zł.

 

Czy auto jak bedzie mialo 100001km nagle sie zatrzyma i rozsypie?:)

Nie ma różnicy, czy to będzie 100 001 (może się zdarzyć), czy 125 000, czy 150 000, ważne, że nie masz gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest to nowa konstrukcja to wiadomo bylo jak sie auto kupowalo wiec nie rozumiem teraz tych "płaczów".

Jest to wątek Do Dyrekcji, więc może zadasz pytanie, tak jak ja to zrobiłem. W przeciwnym przypadku, uznamy, że bezsensownie wątek rozmywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zostalo juz zadane( wiec nie ma sensu go powtarzac) a odpowiedz juz padla ze takiej mozliwosci nie ma. Dobrze wiecie ze w Subaru wszystko trwa dlugo wiec rozmowy o ktorych mowa napewno nie skoncza sie lada dzien a u dilerow nie pojawi sie oferta przedluzajaca gwarancje.Mam Forestera z 2006 ,najechane juz prawie 200 tys ,nie ma gwarancji,jezdze i nie placze bo nic sie nie psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale ludziska dostaliscie juz jasna odpowiedz wiec o co kaman:)

 

 

odpowiedź była, że prace trwają i tak od kilku miesięcy. Opcje przedłużania gwarancji to w lepszych markach w zasadzie standard.

Nie wszystkich to może interesować ale jest grupa ludzi, która na to czeka z wielu przyczyn.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek gwarantuje Ci gdybyś był właścicielem diesla i kupiłbyś go w salonie to czuł byś to samo , fakt każdy kto kupował diesla wiedział że to nowy wynalazek i znając dobrze markę nie pomyślał nawet o tym że coś będzie nie "kaman" z tym silnikiem a raczej z losowymi egzemplarzami , tu dlatego się spinam i pytam o możliwości przedłużenia gwarancji , patrząc na historię co niektórych awarii nie mam zamiaru ryzykować wydatku praktycznie takiego samego jak wartość auta po kilku latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazalem kupno Diesla w tym roku ale wlasnie przez jego bolaczki jak DPF,sprzeglo czy sporadycznie short block zrezygnowalem z zakupu. Spalanie nie jest tu waznym aspektem posiadania nowoczesnego diesla.Nikt z tych co kupili nie mogl wiedziec ,ze beda psujace sie egzemplarze ale wielu z nas jezdzi autami juz bez gwarancji i kazdego z nas moga spotkac kosztowne awarie wiec uprzywilejowywanie tu uzytownikow diesli jest nieco na wyrost. Co gorsza coraz wiecej elementow wylacza sie z gwarancji nazywajac je czesciami eksploatacyjnymi przez co dochodzenie swoich racji jest utrudnione a czasem niemozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdego z nas moga spotkac kosztowne awarie wiec uprzywilejowywanie tu uzytownikow diesli jest nieco na wyrost.

Dlatego przytoczyłem rozwiązanie niemieckie, które dotyczy wszystkich sprzedawanych pojazdów Subaru, niezależnie od modelu czy silnika. Sądzę, że SIP pracuje nad rozwiązaniem, które będzie dostępne dla każdego właściciela Subaru, który posiada jeszcze gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norwegii jest 3-letnia gwarancja producenta. Jesli bede serwisowal samochod tylko i wylacznie w oficjalnych garazach Subaru to gwarancja automatycznie jest rozszerzona do 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...