Skocz do zawartości

Hamulce do GT


nita

Rekomendowane odpowiedzi

Pod 16tke z przecietnych hamulcow podejda Ci maksymalnie jakies z tarczami ok. 308mm zdaje sie.

Aczkolwiek niezle musisz zapodawac, jesli 4 tloczki nie daja rady :)

 

Moze po prostu zainwestuj w jakies lepsze tarcze/klocki?

 

355mm to nawet pod 17tki nie podejda :)

 

A generalnie to jest dlugi watek "hamulcowy" - moze warto sie przezen przekopac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Potrzebuję założyć coś wytrzymalszego, ale musi podejść szesnastka.

czasem na rynku wtornym pojawiaja sie tzw. kity BREMBO do GC8 (4tloczki + 305mm), ale to rzadka opcja...

 

z nowek najtansza opcja to D2/K-Sport/XYZ/JBT/inna chinszczyzna - sa zestawy pod 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod 16tke z przecietnych hamulcow podejda Ci maksymalnie jakies z tarczami ok. 308mm zdaje sie.

Aczkolwiek niezle musisz zapodawac, jesli 4 tloczki nie daja rady :)

 

Moze po prostu zainwestuj w jakies lepsze tarcze/klocki?

 

355mm to nawet pod 17tki nie podejda :)

 

A generalnie to jest dlugi watek "hamulcowy" - moze warto sie przezen przekopac?

 

Właśnie chcę zainwestować w jakieś lepsze, tylko które warto kupić? W nie-ASO mają K Sport 6cio tłoczkowe

http://sklep.nie-ASO.pl/product-pol-8230 ... ciski.html

 

to dobra opcja?

Muszę zmienić na takie, żeby 16stki weszły, bo często jeżdżę na szutrówkach, a o takie 17stki to raczej ciężko.

 

-- Cz paź 28, 2010 10:50 am --

 

Pod 16tke z przecietnych hamulcow podejda Ci maksymalnie jakies z tarczami ok. 308mm zdaje sie.

Aczkolwiek niezle musisz zapodawac, jesli 4 tloczki nie daja rady :)

 

Moze po prostu zainwestuj w jakies lepsze tarcze/klocki?

 

355mm to nawet pod 17tki nie podejda :)

 

A generalnie to jest dlugi watek "hamulcowy" - moze warto sie przezen przekopac?

 

Właśnie chcę zainwestować w jakieś lepsze, tylko które warto kupić? W nie-ASO mają K Sport 6cio tłoczkowe

http://sklep.nie-ASO.pl/product-pol-8230 ... ciski.html

 

to dobra opcja?

Muszę zmienić na takie, żeby 16stki weszły, bo często jeżdżę na szutrówkach, a o takie 17stki to raczej ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnij, pliz, czy one maja odp. uszczelki, tj. czy da sie na nich bezproblemowo jezdzic i zima :?:

ZTCP to na którejś stronie K-sporta znalazłem informację, że zewnętrzne uszczelki tłoczków nie są potrzebne, bo "kosmiczna dokładność" dopasowania tłoczków eliminuje taką konieczność. Mają za to podobno dwie uszczelki wewnętrzne w każdym tłoczku. W moich (330mm, 8 tłoczków) faktycznie nie ma zewnętrznych uszczelek. Tłoczków nie wydłubywałem, żeby sprawdzić czy wewnątrz są dwie :) Nie zauważyłem problemów z hamowaniem zimą. Efektywność zestawu IMHO bardzo fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie mozna kupic gotowy zestaw 315mm na 6 tloczkowym zacisku ktory przypasi pod 16". Jest to trudne w przypadku uzywki ale da sie :)

 

 

W UK w godspeedzie moze kupic 305mm na 4-tlokowym zacisku brembo. Niestety pozniej trzeba tarcze tez brac z uk lub rzezbic u nas z innymi.

 

rowniez jest opcja zrobienia adapetra do seryjnego zacisku i mozna wstawiac tarcze do 330mm. w UK chwala ten zacisk w PL nie. U Matiego ZTCP pekla tarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-sporty/D2 to calkiem udana zdaje sie kopia AP-racing. Ogolnie ludzie chwala.

przypomnij, pliz, czy one maja odp. uszczelki, tj. czy da sie na nich bezproblemowo jezdzic i zima :?:

 

Eduś, chyba Ci się pomyliło z Wilwoodami. D2/K-Sport mają uszczelki i są absolutnie cało- i wszędziesezonowe ;-)

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nita, u przedstawicieli taroxa w Polsce ok 10k pln

 

10k to sporo. Mi by pasowało, żeby się w 5k zmieścić. To tek kwoty to które najlepsze?

 

-- Cz paź 28, 2010 1:54 pm --

 

nita, u przedstawicieli taroxa w Polsce ok 10k pln

 

10k to sporo. Mi by pasowało, żeby się w 5k zmieścić. To tek kwoty to które najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez jest opcja zrobienia adapetra do seryjnego zacisku i mozna wstawiac tarcze do 330mm. w UK chwala ten zacisk w PL nie. U Matiego ZTCP pekla tarcza.

 

Takze Godney z godspeedbrakes to robi - i ogolnie chwala. Tylko cena nieco slona, bo jak dobrze poszukac, to w sumie mozna prawie caly komplet z zaciskami czasami w dobrym stanie (ale uzywany) wyrwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Eduś, chyba Ci się pomyliło z Wilwoodami. D2/K-Sport mają uszczelki i są absolutnie cało- i wszędziesezonowe ;-) (...)
przypomnij, pliz, czy one maja odp. uszczelki, tj. czy da sie na nich bezproblemowo jezdzic i zima :?:

ZTCP to na którejś stronie K-sporta znalazłem informację, że zewnętrzne uszczelki tłoczków nie są potrzebne, bo "kosmiczna dokładność" dopasowania tłoczków eliminuje taką konieczność. Mają za to podobno dwie uszczelki wewnętrzne w każdym tłoczku. W moich (330mm, 8 tłoczków) faktycznie nie ma zewnętrznych uszczelek (...)

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

mi codzilo o te zewn., oczywsicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nita, seryjny zacisk z dobrym klockiem, tarczą i płynem:)

 

Teraz mam założone hamulce z WRX, kupiłem nowe klocki i płyn Motul. Naciąłem też tarcze. Seryjnie coupeta miała bardzo małe tarcze z przodu, a z tyłu bębny i to dopiero była tragedia. Na ostatniej jeździe w Nowym Mieście hamulce się średnio spisywały - dwa ostrzej przejechane kółka i pedał miękki.

 

-- Cz paź 28, 2010 2:15 pm --

 

nita, seryjny zacisk z dobrym klockiem, tarczą i płynem:)

 

Teraz mam założone hamulce z WRX, kupiłem nowe klocki i płyn Motul. Naciąłem też tarcze. Seryjnie coupeta miała bardzo małe tarcze z przodu, a z tyłu bębny i to dopiero była tragedia. Na ostatniej jeździe w Nowym Mieście hamulce się średnio spisywały - dwa ostrzej przejechane kółka i pedał miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...