Jump to content

Holowanie AWD z jedną osią na drodze

radnor
 Share

Recommended Posts

Istnieje jakaś nieduża alternatywa dla lawety? Widziałem ośki ciągane na czymś takim:

Car-Towing-Dollies.jpg

Ale nie wyobrażam sobie podobnego rozwiązania do AWD, chyba że przednie koła będą w powietrzu.. Da się?

Tylne kółka wkłada się na specjalne wózki / wózek z kółkami. Przednie na lawetę.

Poniedzialkowa pomrocznosc jasna chyba mnie dopadla, faktycznie banalne i ma prawo dzialac. Dwa pomuki poszly!

• 3 months later...
Istnieje jakaś nieduża alternatywa dla lawety? Widziałem ośki ciągane na czymś takim:

[ http://www.cartowingdolly.net/wp-content/uploads/2010/04/Car-Towing-Dollies.jpg ]

Ale nie wyobrażam sobie podobnego rozwiązania do AWD, chyba że przednie koła będą w powietrzu.. Da się?

da sie :mrgreen: raz uzywalem takiej przyczepki do subaraka...

ale wal od skrzyni do dyfra byl zdjety :mrgreen:

Nie wiem czy sprzedaja, ale napewno laweciarze je maja, widzialem nie raz.

radnor, mozesz jeszcze pokombinowac z przyczepka do ciagania oski, otoz, jak robilem geometrie w swoim dziadu to magik uzywal takiej lapy, ktora zapieral o kierownice+fotel+pedal hamulca, zeby auta nie ruszalo sie jak bedzie je 'naciagal'. W tym przypadku mozna taka zastosowac w rozwiazaniu kierownica+fotel+sprzeglo.

Przy holowaniu nie ma prawa być znacznej różnicy prędkości między tylną osią a przednią. Oczywiście mowa o autach ze szperą w centralnym dyferencjale. Są dwie opcje, albo całe auto stoi na lawecie albo toczy się na własnych kołach. No jeszcze jest opcja jak ktoś napisał z wyjęciem wału napędowego :P