Skocz do zawartości

Forester 2,5T 2008 "cuda i dziwy"


Gość arturkor12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arturkor12

Witam!

Zakupiłem forka w 2008 (SIP), miesiąc temu zaczęły sie cuda, deska jak choinka, w serwisie nie mieli pojęcia czemu, po 5 wizycie wymienili "zawór rozrządu" pomogło ( co ciekawe padła też pompa sprzęgła, serwis zapewniał że niestety ale sprzęgło tak ciężko chodziło, kulturalnie wytłumaczyłem, że jeżdżę autem 2 lata wiem jak chodziło i została wymieniona- chłopcy z serwisu wyjeździli mi cały bak), padł czujnik parkowania ( niestety minęły dwa lata, czyli po gwarancji), w sobotę padł akumulator (przebieg 74000km), ktoś miał podobne zdarzenia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[edycja moderatora] ale i z nowym modelem imprezy nie mają tyle problemów choć nowy forester i impra to typowa masówka dla ludu czyli jak największa sprzedaż i tyle a stare to były troszkę indywidualne auta.

Kiedys słyszałem ze obecny model for i imp projektowali księgowi i jest to raczej prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z imprezami niema tylu problemów

 

Przyzwyczaiłem się nawet do ich wyglądu i już mi się bardzo pdobają. tył HB na ślepo bym bał bo nie uznaje sedanów. Przód mocno kotrowersyjny ale jednj coś w nim jest. Do swojego forka też miałem objekcje, a teraz jest super.

 

co do forków, to mam swoją teorię. Skoro to "terenówka" a to wjadę tu i tam, nie patrzę na dziury krawężniki i itp. auto jest bardziej narażone na zepsucie.

 

moim zdaniem, obecny forek to idealne auto dla żony. Nie wiem czy za kilak lat go kupię czy już jednak priusa.

Ekonomiczy, diesel, duży, bezpieczny itd... jedyne zawahanie to sprzęgło no i HH nie trzyma tak jak w moim forku. Automat z sekwencją by rozwiązał problem, ale my tak nie uznajemy automatów... Musze się takim automatem przejechać :mrgreen:

 

pozdrawiam

 

p.s.

kurcze, nie zdążyłem do was w sobotę po zapinki :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie

 

skończmy z tym "panowaniem" :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Jezeli TOYOTA to niezabardzo jest to ekologiczneW beznynie jest lipa pali 12 litrówW elektryka działa do 45KM/h potem włacza sie beznynkaWiec gratuluje producentowi takiej ekologicznosci.

 

 

ta nowa też? żona dzienne robi do 100KM zakładam, że miasto akumulator obwodnica silnik jeżeli sztrumu miało by zabraknąć. A po powrocie o 16 podłączenie do kontaktu. Totalny darmowóz. Czekam aż się pojawi większa gama elektryków. Kupę osób jeździ dziennie do pracy i z powrotem.

 

A może subaru hybryda? na targach było takie koncepcyjne wystawione, ale obawiał bym się niedopracowanej konstrukcji, ale z drugiej strony współwłaścicielem subaru jest toyota i może byłby transfer technologiczny...

 

to byłby czad 265km z 2.5 turbo i hybryda do jazy w mieście :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :)

MIło mi cie przywitac po imieniu ADAMIE :)

 

U nas klient miał auto zastepcze z Assistance własnie PRIUSA i mówił ze porazka.

Miastem 45km/h tłuc sie zeby na elektryce jechac no to torszke lipa. :?

 

-- 4 paź 2010, o 14:47 --

 

Witam!

Zakupiłem forka w 2008 (SIP), miesiąc temu zaczęły sie cuda, deska jak choinka, w serwisie nie mieli pojęcia czemu, po 5 wizycie wymienili "zawór rozrządu" pomogło ( co ciekawe padła też pompa sprzęgła, serwis zapewniał że niestety ale sprzęgło tak ciężko chodziło, kulturalnie wytłumaczyłem, że jeżdżę autem 2 lata wiem jak chodziło i została wymieniona- chłopcy z serwisu wyjeździli mi cały bak), padł czujnik parkowania ( niestety minęły dwa lata, czyli po gwarancji), w sobotę padł akumulator (przebieg 74000km), ktoś miał podobne zdarzenia?

Pozdrawiam

Tak dla ciekawosci, bo troszke zwątpiłem Jaki to wkoncu model kolego , Masz nowego czy tego poprzedniego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, obecny forek to idealne auto dla żony. Nie wiem czy za kilak lat go kupię czy już jednak priusa.

Proszę Cię kup tego priusa, to będę mógł i ja sobie podrwić :twisted:

Te "idealne auto dla żony" bardzo mi się podoba i bardzo niechętnie pozwalam jej na przejażdżkę. :mrgreen:

Proszę więcej nie obrażać mojego forka od jakichś tam za przeproszeniem bulwarówek!

Zobaczymy co zrobią wszyscy ostatni mohikanie za kilka lat, no chyba, że FHI czymś nas zaskoczy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys słyszałem ze obecny model for i imp projektowali księgowi i jest to raczej prawda.

faktem jest, że większość aut zaprojektowanych po 2001r. budowanych jest wg innych założeń - innego finansowania, innego cyklu życia produktu itp. W przypadku "poprzedniego" Forka była to konstrukcja od wielu lat , co do zasady, niezmieniona. A nowy - dostał to i owo (elektronika). Podejrzewam, że nowe "nowe" Forki będą lepsze - to jednak usterki wieku dziecięcego nadal.

 

 

Chyba robi je trzecia zmiana (murzyni itp.) :lol:

"górnolotny" tekst. :? :roll:

 

a w temacie, bo temat w Technicznym zrobił się bardziej filozoficzny, słyszałem o pojawiających się "choinkach" ale zawsze był tego jakiś powód, który udawało się wyeliminować. Z tego co piszesz u Ciebie też serwis poradził sobie z jej powodem - to , że po 5. wizycie to już tylko "wina" serwisu, albo "wina" zawiłości usterki. Akumulator po 74kkm - nic w sumie dziwnego, zdarza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas klient miał auto zastepcze z Assistance własnie PRIUSA i mówił ze porazka.Miastem 45km/h tłuc sie zeby na elektryce jechac no to torszke lipa.

 

ten nowy :shock: czy ten stary? bo jeżeli nowy -to DRAMAT :shock:

 

Proszę Cię kup tego priusa, to będę mógł i ja sobie podrwić

z czego :?: w jazdy z permanentnym korku za prawie free?

 

Proszę więcej nie obrażać mojego forka od jakichś tam za przeproszeniem bulwarówek!

 

gorzej nie chaciałem. Widziałem co to auto potrafi na ornecie. Mam nagrany film. Ostre łuki i koło przednie odrywa się od asfaltu, Pzy ostrej jeździe AL jechał na 2 kółkach. Opony były bridgestony. Boki wyjechane do flaków. Sorry, to auto to inny świat.

 

Zobaczymy co zrobią wszyscy ostatni mohikanie za kilka lat

będziemy wspominać z radością, przejechane kilometry, oglądać z fascynacją stare zdjęcia, i podniecać się filmami z własnymi przejazdami po torach nagranymi przez starych przyjaciół :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

prędzej mojego ruda zeżre tak, ze rano wstane a tu auta nie ma, niz go zamienie na inna bulwarowke

Ostro :twisted: zaraz mody wyslą Cię na urlop za "obrazę" nowego najlepszego produktu subaru który najlepiej się sprzedaje.

 

no bo wiesz

 

"Papa Dance - 1000000 Fanek Nie Mogło Się Mylić" :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas klient miał auto zastepcze z Assistance własnie PRIUSA i mówił ze porazka.Miastem 45km/h tłuc sie zeby na elektryce jechac no to torszke lipa.

 

ten nowy :shock: czy ten stary? bo jeżeli nowy -to DRAMAT :shock:

 

Wydaje mi sie ze ten stary, Choc inny klient ma z tego co go zrozumiałem nowego jako drugie auto i tez mówi to samo ze 45km/h i przełacza sie na benzynke.

 

Trzeba by było zajprosciej zaczerpnac języka w TOYOCIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol76 napisał(a):

Proszę Cię kup tego priusa, to będę mógł i ja sobie podrwić

 

z czego :?: w jazdy z permanentnym korku za prawie free?

Myślałem, że temat kosztów nie jest najważniejszy dla właścicieli subaraków. Dla mnie nie jest, w innym przypadku po prostu bym go nie kupił :wink:

 

AdaSch

"gorzej nie chaciałem. Widziałem co to auto potrafi na ornecie. Mam nagrany film. Ostre łuki i koło przednie odrywa się od asfaltu, Pzy ostrej jeździe AL jechał na 2 kółkach. Opony były bridgestony. Boki wyjechane do flaków. Sorry, to auto to inny świat"

 

Już mnie takie zabawy samochodem nie bawią, a może jeszcze nie...jeszcze z 6 lat kto wie, wtedy kupię sobie tego "okropnego" lanosa sti :roll: Forka kupiłem, bo chciałem szybką, bezpieczną bulwar.. wróć furkę, żeby jadąc z rodzinką bezstresowo wyprzedzać pakiety ciężarówek i kapeluszników :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...