Skocz do zawartości

Auto czeka na części od 1,5tygodnia jak to możliwe w 2010r?


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy rok 2010 i podobno teraz nie już problemu z dostępnością części zamiennych do SUBARU.

Około 1,5 tygodnia temu zdiagnozowano w SUBARU OUTBACK MY"02 H6 nieszczelność w przewodzie który idzie z chłodnicy do bloku silnika(w kształcie litery Z).

Telefon do ASO i zamówiona rurka ma być za 2dni,po tym terminie okazuje się,że ASO potrzebuje więcej czasu bo część trzeba "ściągnąć" z Niemiec.Po tygodniu trzeba nadal czekać bo teraz to już ona idzie nie z Niemiec a już z samej Japonii :D .

Efekt 1,5 tygodnia unieruchomionego auta i dalej części brak.

Pytanie do dyrekcji jak to możliwe,że w 2010 roku na części do Outbacka trzeba czekać tak długo?

Ogromnie mi wstyd przed osobą którą namawiałem od kilku lat na auto marki Subaru,a teraz auto stoi od 1,5 tygodnia z powodu braku części w ASO.

Nigdy więcej nie będę polecał SUBARU niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mamy rok 2010 i podobno teraz nie już problemu z dostępnością części zamiennych do SUBARU.

Około 1,5 tygodnia temu zdiagnozowano w SUBARU OUTBACK MY"02 H6 nieszczelność w przewodzie który idzie z chłodnicy do bloku silnika(w kształcie litery Z).

Telefon do ASO i zamówiona rurka ma być za 2dni,po tym terminie okazuje się,że ASO potrzebuje więcej czasu bo część trzeba "ściągnąć" z Niemiec.Po tygodniu trzeba nadal czekać bo teraz to już ona idzie nie z Niemiec a już z samej Japonii :D .

Efekt 1,5 tygodnia unieruchomionego auta i dalej części brak.

Pytanie do dyrekcji jak to możliwe,że w 2010 roku na części do Outbacka trzeba czekać tak długo?

Ogromnie mi wstyd przed osobą którą namawiałem od kilku lat na auto marki Subaru,a teraz auto stoi od 1,5 tygodnia z powodu braku części w ASO.

Nigdy więcej nie będę polecał SUBARU niestety :(

 

1,5 tygodnia to pikuś, kolega czekał ponad 3 miesiące na przedni słupek, inny na drobnostkę czeka ponad 6 miesięcy...... to dopiero wstyd :oops: rozumiem, żeby były te części za darmo ale za to płacić trzeba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Pana z ASO:

"Mamy wszystkie części w Polsce,ale do aut max 4-letnich na resztę trzeba czekać"

Tylko chyba takie auta to się powinny psuć.

WSTYD!!!! :oops:

Mój niedługo skończy 2 lata, a ostatnio na części gwarancyjne musiałem czekać 5 tyg. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Pana z ASO:

"Mamy wszystkie części w Polsce,ale do aut max 4-letnich na resztę trzeba czekać"

Tylko chyba takie auta to się powinny psuć.

WSTYD!!!! :oops:

 

Nie mają części w Polsce... końcówkę drążka do forka diesla 2009 czekałem tydzień - jechała z Niemiec :oops::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromnie mi wstyd przed osobą którą namawiałem od kilku lat na auto marki Subaru,a teraz auto stoi od 1,5 tygodnia z powodu braku części w ASO.

Nigdy więcej nie będę polecał SUBARU niestety

Bywaja gorsze powody do wstydu :wink: ......a swoja droga to aso nie mogło pofatygować do sklepu "gumowego" lub naprawiacza chłodnic :mrgreen: i cos dobrać (nawet łącząc dwie rożne czy przecinać ) a klienta wezwac jak oryginał przyjdzie :?: W h6 sa trzy rurki nie wiem o ktora chodzi , w dodatku od czerwca 2001 byla jakas zmiana , jedną mam ale bez VIN nie ustale czy to ta.......

Tych samochodow sprzedano b. malo w EU wiec nie dziwie sie że tego nie ma w D. ale z brakiem rurki gumowej do 8-letniego auta i wstydem przed "osobą" to lekka przesada :mrgreen: .....( H6 my 2002 ja bym nigdy znajomemu nie polecił jako pierwsze Subaru......H4...tak :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromnie mi wstyd przed osobą którą namawiałem od kilku lat na auto marki Subaru,a teraz auto stoi od 1,5 tygodnia z powodu braku części w ASO.

Nigdy więcej nie będę polecał SUBARU niestety

Bywaja gorsze powody do wstydu :wink: ......a swoja droga to aso nie mogło pofatygować do sklepu "gumowego" lub naprawiacza chłodnic :mrgreen: i cos dobrać (nawet łącząc dwie rożne czy przecinać ) a klienta wezwac jak oryginał przyjdzie :?: W h6 sa trzy rurki nie wiem o ktora chodzi , w dodatku od czerwca 2001 byla jakas zmiana , jedną mam ale bez VIN nie ustale czy to ta.......

Tych samochodow sprzedano b. malo w EU wiec nie dziwie sie że tego nie ma w D. ale z brakiem rurki gumowej do 8-letniego auta i wstydem przed "osobą" to lekka przesada :mrgreen: .....( H6 my 2002 ja bym nigdy znajomemu nie polecił jako pierwsze Subaru......H4...tak :mrgreen: )

 

Wiec tak, usterka została na szczęście zauważona w garażu.Rurka zdemontowana i zawieziona do ASO.

Oczywiście można ulepić rurkę zastępczą i robić jedną "robotę" 2 razu,ale czy tędy droga?

Są rzeczywiście trzy rurki Panie Andrzeju:

-2 sztuki na górze i jedna na dole chłodnicy

Rurka która jest potrzebna to ta po prawej stronie chłodnicy(patrząc od przodu auta)(kolanko skierowane w dół-90stopni i do silnika-90stopni) numer 45162GG jeżeli to pomoże.

VIN-JF1BHELEA2G050785

 

P.S

Polecałem SUBARU a nie H6.

Po aucie BMW 530i szwagier na pewno byłby zadowolony z 2.5L i 156KM :D

Poza tym wyposażenie H6 i 2.5L troszkę się różni.

Tylko Outback był brany pod uwagę.

 

Jeżeli mógłby Pan sprawdzić,czy posiada Pan właśnie tą rurkę był bym wdzięczny.

Znalazłem już taką w UK na magazynie i jak jutro zamówię będzie na środę.

Ale jak ma Pan na miejscu było by fajniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurkę szwagier posztukował.

Auto na razie jeździ. :)

Hmmm....To co z tym ASO w Radomiu? :evil:

Według nich trzeba ściągać z Japonii już drugi tydzień,ja bez problemu znalazłem ją w UK, a teraz okazuje się,że taka rurka jest w Łodzi :roll: .

Nie macie wspólnego systemu magazynowania-dostępności części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ma Pan na miejscu było by fajniej.

Spr. mam niestety tą od strony pasażera..... :roll: ale według mojej wiedzy ta która Pan potrzebuje jest na mag. w Lodzi :!: :!: i bedzie u mnie w poniedziałek (+-45zl)

AK

 

To mnie zastanawia - u wszystkich zawsze problem, u Andrzeja albo od ręki, albo co najwyżej za tydzień-dwa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoje częsci czekałem 3 miesiące. Też szły z Japoni :shock:

 

Dlatego też znalazłem część na magazynie w UK,a i okazuje się,że Pan Koper będzie ją miał w poniedziałek w PL.

Oznacza to,że ASO mało się przyłożyło do sumiennej obsługi klienta.

Przekaże wiadomość szwagrowi,aby zadzwonił sobie do ASO Koper i zarezerwował część.

 

-- 24 wrz 2010, o 21:25 --

 

Ale jak ma Pan na miejscu było by fajniej.

Spr. mam niestety tą od strony pasażera..... :roll: ale według mojej wiedzy ta która Pan potrzebuje jest na mag. w Lodzi :!: :!: i bedzie u mnie w poniedziałek (+-45zl)

AK

 

To mnie zastanawia - u wszystkich zawsze problem, u Andrzeja albo od ręki, albo co najwyżej za tydzień-dwa :).

 

Przyznam,że i ja kilka razy kupowałem u Pana Andrzeja części i nie było problemu z dostępnością części,a i obsługa klienta według zachodnich standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy rok 2010 i podobno teraz nie już problemu z dostępnością części zamiennych do SUBARU.
Pytanie do dyrekcji jak to możliwe,że w 2010 roku na części do Outbacka trzeba czekać tak długo?

Chciałbym poinformować czytajacych , że "rurka" z powodu której załozono ten wątek była cały czas dostępna w magazynie w Łodzi :!: :!: Zamówiłem ją do swojego ASO w piątek i dzisiaj rano przyjechała :mrgreen: (OBK H6 MY02) Pytanie do Dyrekcji...jak to możliwe , że magazyn w Łodzi miał taka część :?: ....i czy to aby nie przypadek :?: ....lub może nawet prowokacja z tą rurką...... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?

Wychodzi na to,że każde ASO sobie.Tak?

I trzeba zawsze dzwonić samemu w poszukiwaniu części po ASO w innych miastach?

 

Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca w ASO.

Może nawet nie tylko dotyczy mojego przypadku.Nie tylko ja miałem problem z dostępnością części.

Powstaje pytanie czy to wina "czynnika ludzkiego" ,czy systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to,że każde ASO sobie.Tak?

 

Wszystkie aso mają ten sam system zamawiania i sprawdzania dostepu cześci z mag. a Łodzi.

 

AK

 

-- 28 wrz 2010, o 09:12 --

 

Telefon do ASO i zamówiona rurka ma być za 2dni,po tym terminie okazuje się,że ASO potrzebuje więcej czasu bo część trzeba "ściągnąć" z Niemiec.Po tygodniu trzeba nadal czekać bo teraz to już ona idzie nie z Niemiec a już z samej Japonii .

 

Problem gdzies jest....i moze ta "rurka" bedzie jakimś poczatkiem... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zastanawia - u wszystkich zawsze problem, u Andrzeja albo od ręki, albo co najwyżej za tydzień-dwa .

 

 

proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka, w "moim" ASO jak dotąd mieli wszystko czego potrzebowałem "na półce" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to,że każde ASO sobie.Tak?

 

Wszystkie aso mają ten sam system zamawiania i sprawdzania dostepu cześci z mag. a Łodzi.

 

AK

 

-- 28 wrz 2010, o 09:12 --

 

Telefon do ASO i zamówiona rurka ma być za 2dni,po tym terminie okazuje się,że ASO potrzebuje więcej czasu bo część trzeba "ściągnąć" z Niemiec.Po tygodniu trzeba nadal czekać bo teraz to już ona idzie nie z Niemiec a już z samej Japonii .

 

Problem gdzies jest....i moze ta "rurka" bedzie jakimś poczatkiem... :roll:

 

Tak też pomyślałem,że jest ten sam system,wiec nawet nie próbowałem szukać w innych ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też pomyślałem,że jest ten sam system,wiec nawet nie próbowałem szukać w innych ASO.

 

cos jednak jest na rzeczy bo dzis mialem podobna sprawę z cześciami do nowego sti......jedno ASO - wa-wa , ze min. 14 dni (pewnie podejrzewali , że nie ma :roll: ) u mnie po sprawdzeniu w mag. Łodz......na jutro :shock: :roll: Klient przyszedl z numerem katalogowym części :mrgreen: , wiec nawet szukac nie trzeba bylo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawa silnika umnie została załatwiona ... natomiast skrzyni, jeszcze nie. Dlaczego ? Dostałem informacje z obslugi serwisu, ja tak zrozumiałem, że został przekroczony przez nich, stan magazynowy na czesci i musze chwile poczekac az oni zejda ze stanu ... :shock:

 

Hmmm... A co to Ciebie obchodzi?

 

Chyba Subaru powinno zająć się tym procederem :)

Im szybciej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, ale ja tez buta nie zjem :roll: Ale bardziej mnie gnebi, czym są zależne sprawy gwarancyjne od zaopatrzenia magazynu.

 

Mam tez takie pyatnie, może bardziej techniczne, wiec z góry przepraszam za OT. Czy podczas składania silnika na nowo, to powinno się glowice poddać jakiejś obrobce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...