Skocz do zawartości

Żużel - są tu kibice?


Jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

mamy wicemistrza świata a tu cisza :(

 

No i git. Gdybać nie lubię, ale w tym miejscu należy zauważyć, że KK stracił najwięcej przez kontuzję. Pozostali z czuba klasyfikacji, którzy mieli różne urazy, nie stracili tyle. Nie mówię, że KK ma być moralnym mistrzem, ale to wicemistrzostwo w pełni zasłużone, a co lepsze - stać go na więcej.

 

Mój Falubaz dał dwa razy ciała, ale to kiedys musiało przyjść. Ja przez ostatnie 6 lat nie pamiętam takiego blamażu, to przecież długo. Złożyło się kilka czynników i tyle, nic nadzwyczajnego. Wkurza mnie jednak tradycyjna reakcja kierownictwa: "Rozliczymy, posadzimy, przemeblujemy skład, będzie rewolucja!"

 

Według mnie totalna bzdura! W takich momentach drużyna powinna razem przez to przechodzić po to, żeby się scalać i żeby następnym razem było lepiej. A ci zaraz będą wymieniać, zwalniać. Jest fajna drużyna, trzeba czasu, może nawet do połowy przyszłego sezonu, pozbierają się i znowu będą mocni.

 

Gratulacje dla Gorzowa, po tylu latach, no długo czekali. Jedno pozostaje niezmienne: nie mogę słuchać/czytać złotoustego Władka. Ten człowiek nie zna umiaru i jest chyba największym hipokrytą z osób publicznych, które znam (może oprócz polityków ;))

 

Szczerze, trzymałem kciuki za Leszno mimo tego, że mają Dzika, którego nie cierpię. Ale to przede wszystkim ze względu na profil drużyny z kilkoma wychowankami. Zengiego chętnie widziałbym z powrotem w Zielonej, ale teraz to on już trochę zbyczał, już do nich pasuje. Więc większość drużyny to swojaki i o to chodzi, to mi się podoba. Drużyna nie musi non stop wygrywać. Ludzie przychodzą na mecze po to, żeby zobaczyć swojaków, którzy z ambicją się ścigają i nawet jeśli nie wyjdzie teraz, jutro czy pojutrze - to żyje się nadzieją, że za parę meczów coś wyjdzie. Wtedy wszystkie wpadki zostają zmazane.

 

A Tarnów? No sory, ale ja ich jakoś nie lubię. Może ze względu właśnie na profil drużyny. Gdyby tam było ze trzech Kołodziejów, to pewnie, czemu nie. Jaśka bardzo lubię i szanuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falubaz był również moim faworytem. Cóż. 

Moi (czytaj GKS Wybrzeże) dali plamę na całej długości linii. Teraz jeszcze przepychanki o licencję na starty w 2015 roku.

Skandal, to co się dzieje w naszej, jak to piszą, najlepszej lidze żużlowej świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falubaz był również moim faworytem. Cóż. 

Moi (czytaj GKS Wybrzeże) dali plamę na całej długości linii. Teraz jeszcze przepychanki o licencję na starty w 2015 roku.

Skandal, to co się dzieje w naszej, jak to piszą, najlepszej lidze żużlowej świata.

 

Ale wiesz co? Ja niestety popieram chyba tą decyzję PZMotu o nieprzyznaniu licencji GKSowi i Włókniarzowi. Teraz mogą sobie działacze gadać, że to im wiąże ręce, że nie będą mogli spłacić zawodników, itd. To oznacza tyle, że chcą spłacić bieżące zaległości z przyszłorocznego budżetu. Ja wiem, że to zawsze wina "poprzedników" itd, ale w ten sposób nigdy na zero nie wyjdą, bo zawsze będą się zapożyczać, a jak przyjdzie zakontraktować zawodników, to znowu będzie ponad stan. Dosłownie zastaw się, a postaw się.

 

Trzeba rozpocząć od zera w niższej lidze, ale nie ci sami ludzie przefarbowani, tylko ktoś nowy. I mozolnie pracować, budować renomę, stały nienapięty budżet. Wtedy można sobie awansować szczebel wyżej. Nikt nie przyjdzie z workiem pieniędzy, żeby spłacić kilkuletnie długi i jeszcze dać na dobrych zawodników. A jeśli zbyt wiele klubów ma takie problemy w Ekstralidze, to w porządku - rozwalamy całe towarzystwo i w przyszłym roku jedziemy tylko 2 i 1 ligą. :D Rok przerwy bez szyldu EE nikomu nie zaszkodzi.

Edytowane przez Beavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Falubaz był również moim faworytem. Cóż. 

Moi (czytaj GKS Wybrzeże) dali plamę na całej długości linii. Teraz jeszcze przepychanki o licencję na starty w 2015 roku.

Skandal, to co się dzieje w naszej, jak to piszą, najlepszej lidze żużlowej świata.

 

Ale wiesz co? Ja niestety popieram chyba tą decyzję PZMotu o nieprzyznaniu licencji GKSowi i Włókniarzowi. Teraz mogą sobie działacze gadać, że to im wiąże ręce, że nie będą mogli spłacić zawodników, itd. To oznacza tyle, że chcą spłacić bieżące zaległości z przyszłorocznego budżetu. Ja wiem, że to zawsze wina "poprzedników" itd, ale w ten sposób nigdy na zero nie wyjdą, bo zawsze będą się zapożyczać, a jak przyjdzie zakontraktować zawodników, to znowu będzie ponad stan. Dosłownie zastaw się, a postaw się.

 

Trzeba rozpocząć od zera w niższej lidze, ale nie ci sami ludzie przefarbowani, tylko ktoś nowy. I mozolnie pracować, budować renomę, stały nienapięty budżet. Wtedy można sobie awansować szczebel wyżej. Nikt nie przyjdzie z workiem pieniędzy, żeby spłacić kilkuletnie długi i jeszcze dać na dobrych zawodników. A jeśli zbyt wiele klubów ma takie problemy w Ekstralidze, to w porządku - rozwalamy całe towarzystwo i w przyszłym roku jedziemy tylko 2 i 1 ligą. :D Rok przerwy bez szyldu EE nikomu nie zaszkodzi.

 

Prawda, święta prawda! Tylko? Po kiego jechać II i I liga jak można by zbudować ligę np 16'to klubową? W Rosji ścigają się chyba tylko cztery drużyny i co? Można? W wielu krajach europejskich nie ma tak rozbudowanej tabeli ligowej jak u nas. W lidze piłki nożnej jest chyba 16 zespołów i dwie spadają a dwie walczą w barażach. Nie można by tak zrobić w lidze żużlowej? No i z tym KSM to porażka. Sam nie wiem jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, święta prawda! Tylko? Po kiego jechać II i I liga jak można by zbudować ligę np 16'to klubową? W Rosji ścigają się chyba tylko cztery drużyny i co? Można? W wielu krajach europejskich nie ma tak rozbudowanej tabeli ligowej jak u nas. W lidze piłki nożnej jest chyba 16 zespołów i dwie spadają a dwie walczą w barażach. Nie można by tak zrobić w lidze żużlowej? No i z tym KSM to porażka. Sam nie wiem jak to rozwiązać?

 

 

A to jest tyle drużyn żużlowych w Polsce?  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mamy wicemistrza świata a tu cisza :(

Mamy też srebrną drużynę, mamy mistrza i wicemistrza świata juniorów, ale co tam teraz będą analizować jak Lwandowski postawił stopę i czy Mila poprawnie technicznie wskoczył na trenera. Mam nadzieję, że Szkocja na sprowadzi znów na ziemię!

Co do zawodów w Toruniu to nie wyobrażam sobie żeby nie oglądać ich na żywo. Motoarena to genialny stadion do oglądania żużla a ten w sobotę był bardzo dobry a balety w nocy jeszcze lepsze :)

Nicki troche przesadza i szcególnie w sobotę mógł ten atak odpuścić, ale on chyba jak zakłada kask to ma odcinkę o rzeywistości. Ale ja go lubię nigdy na niego nie gwiżdżę bo jest kawał dobrego zawodnika. Zresztą mówliliśmy mu to o 5 rano pod jednym z klubów, robiąc sobie z nim fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Motoarenie w sobotę ;) Całkiem ciekawe zjawisko ten żużel, ale chyba pozostanę przy MotoGP i SBK :) Bardziej podobało mi się na Diverse Night of The Jumps (Ergo Arena Sopot)

 

Swoją drogą akcja w finale, powtórka finału, bieg dodatkowy całkiem, całkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zresztą mówliliśmy mu to o 5 rano pod jednym z klubów, robiąc sobie z nim fotkę

Widziałem, widziałem ;). Tą z Gollobem sprzed paru tygodni też. Polubiłeś Chudego? :D 

 

 

Swoją drogą akcja w finale, powtórka finału, bieg dodatkowy całkiem, całkiem

Poczekaj aż wrócą tłumiki przelotowe, a kluby może zdecydują się na bardziej przyczepne tory, wtedy akcji będzie dużo. Na razie to zazwyczaj jazda gęsiego od startu. I fajnie, że na Golęcinie znów zawarczą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kogo to widziałeś? No chodził Tomek taki biedny i nas męczył o fotkę aż w końcu wymęczył. Czekał na nas jak się rejestrowaliśmy do zawodów i stąd taka liczna grupa ;)

maniujr  ja żużel kocham, ale obowiązkowo mam w kalendarzu wyjazd do Brna na MotoGP, więc nie rezygnuj tak łatwo z czarnego sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe czy byś podszedł do Dzika prosząc o fotkę, gdyby jednak przegrał z Taiem walkę o brąz :D

A ja bym właśnie podszedł ;) Mała prowokacja mi by nie zaszkodziła :D

 

Ja w ogóle nie mogę pojąć dlaczego on jeszcze po mordzie nie dostał od nikogo. Matej był juz bardzo blisko tego wyczynu w tym roku, ale się jednak powstrzymał chłopak... Szkoda :twisted:

Tomek Gollob w 1995 jeździł może nie łagodniej, ale robił dużo mniej szkód i ran, a po ryju od Boyce'a dostał po ledwie kilku ostrzejszych akcjach. Ale się wie - Europa Zachodnia to nie to samo co "Eastern Europeans" jak zwykli na nas mawiać Ci bardziej "cywilizowani". Ehhh, nakręciłem się... sorki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy byś podszedł do Dzika prosząc o fotkę, gdyby jednak przegrał z Taiem walkę o brąz :D

Pewnie by wcale nie przyszedł na imprezę, ale i tak moment był nie za ciekawy, bo robiliśmy fotkę w przerwie jego słownej pyskówki z jednym z pomocników Taia. :)

 

 

Ja w ogóle nie mogę pojąć dlaczego on jeszcze po mordzie nie dostał od nikogo.

Gdyby Nicki dostał od kogoś to nie pozostałby dłużny a to mogłoby się źle skończyć dla wszystkich.

Edytowane przez lukciosti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdyby Nicki dostał od kogoś to nie pozostałby dłużny a to mogłoby się źle skończyć dla wszystkich.

To już inna sprawa. Nawet jeśliby oddał, może trafiłby na sprytniejszego/silniejszego? ;)

 

 

 

PS. Szkoda, że w przyszłym roku nie pojedzie Emil, Darcy, Grisza i Peter.

W tym cyrku wielu dobrych brakuje, ale ja nie rozumiem jednej rzeczy. Dlaczego my nadal tak łatwo przyjmujemy ich decyzje o pomijaniu Polaków? Najwięcej kasy z nas pompują, a do powiedzenia nie mamy nic. Ten rok może nie jest najlepszym przykładem, bo trzech grajków już mamy. Ale w przeszłości już nie raz bywało, że było trzech Dunów, a czwarty dostawał dzikusa. Albo w tym roku: z jakiej paki Batchelora nominowali, skoro dwóch kangurów już było? Dlaczego musi być ich trzech?

Ale wracając do Twojej uwagi, tak brakuje zwłaszcza tych trzech pierwszych. A Peter mógłby byc nominowany zamiast MJJ. Bo jeśli MJJ ma jeździć, to ja się pytam dlaczego nie Kołodziej czy Pawliccy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgłupsze to i tak to SGP Challenge. Niby trzech tylko wchodzi do GP, ale połowa stawki to jakieś wynalazki. Jakby nie powtórka jednego biegu to w przyszłym roku w 16stce byłby niejaki Covatti, który może tylko w rundzie w Lonigo byłby w stanie uciułać z 4 pkt, z czego połowę na trupach. I dzięki Challenge będzie znów Harriss - wańka wstań-ka. W SGP jedzie piach, a z Challengu zawsze wejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgłupsze to i tak to SGP Challenge. Niby trzech tylko wchodzi do GP, ale połowa stawki to jakieś wynalazki. Jakby nie powtórka jednego biegu to w przyszłym roku w 16stce byłby niejaki Covatti, który może tylko w rundzie w Lonigo byłby w stanie uciułać z 4 pkt, z czego połowę na trupach. I dzięki Challenge będzie znów Harriss - wańka wstań-ka. W SGP jedzie piach, a z Challengu zawsze wejdzie. 

 

Zgadza się. Powinien byc jakiś np. 2-letni ban dla tych, którzy się wożą przez cały sezon, jak Bomber Sromber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna się utrzymywać ósemka z cyklu, a kolejne siedem to powinny być nominacje, według jakiegoś klucza (KSM) lub wybór przez jakieś grono ekspertów (na pewno nie tylko przez BSI). Tylko obawiam się, że wtedy niestety byłoby to, co Łukasz napisał "jak nie wiadomo o co chodzi..."...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...