Skocz do zawartości

Żużel - są tu kibice?


Jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

...a ja jestem pod wrażeniem "Tajskiego", tak jak jeździł w sobotę GP oraz wczoraj w lidze, ręce same składają się do braw,szacun :bowdown: .

 

....no i skład drugiego półfinału Sajfutdinow, Woffinden, Ward, Pedersen, powiało Świeżością :thumbup: ,a stary wyjadacz musiał defektować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z zupełnie innej beczki: do czego służy ten dziwacznie skonstruowany przedni widelec? Muszę przyznać, że poszperałem trochę w internecie ale jedyne co znalazłem to opis motocykla. Z czego się ta maszyna składa to ja wiem od dziecka ale ten dziwny widelec?

 

Może źle się wyraziłem "do czego służy". W czym jest lepszy od typowego widelca?

Edytowane przez maf1evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi głównie o to że, przy tym rozwiązaniu przednie koło nie traci kontaktu z torem nawet na dużych nierównaościach i motocykl można łatwiej kontorlować.

 

Będę upierdliwy. A wiesz może jak to działa? Widzę, że amorek gazowy jest z lewej strony, typowo jak na "wyprzedzenie sworznia zwrotnicy" i dodatkowo jest ten dziwny widelec (czy jest on regulowany?) a z prawej jedynie ten widelec.

Wiesz coś bliżej o tej konstrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko też dokładnie nie wiem, ale poszukałem i piszą, że antig nie ma regulacji a czeska stuha jak widac na zdjęciach ma jakieś otwory do regulacji.

http://www.stuha-frames.cz/speedwayForks.html

http://www.speedway.hg.pl/sprzet/Podzespoly/przedni_widelec.htm

Swoją drogą muszę się zapytać dokładnie któregoś z zwadników jak to jest z tym patentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Unibax póki co jak czołg do przodu, ale jak te zwycięstwa mają cieszyć, kiedy ten pajac Gollob w składzie...

Oby tej mocy wystarczyło na play-offy. Jeśli chodzi o Golloba to facet jeździ na żużlu już 25 lat i robi to niezwykle skutecznie i widowiskowo. Owszem na początku kariery budził czasem skrajne emocje

ale jego obecność na torze zawsze dodawała smaku meczom. I tak jest do dziś. Ma jak każdy wpadki (fatalny występ w Pradze) ale tacy jak on są solą tej dyscypliny. To że Unibax idzie jak czołg to również zasługa Jego dwucyfruwek w każdym meczu. Można Go nie lubić ale nie można nazywać Go pajacem w składzie. Nie rozumiem "prawdziwych kibiców" jak sami o sobie piszą z pierwszego łuku Motoareny którzy obrażeni na klub za zakontraktowanie najlepszego od lat polskiego żużlowca nie przychodzą na mecze "u siebie". To jakiś megakoszmar. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibax póki co jak czołg do przodu, ale jak te zwycięstwa mają cieszyć, kiedy ten pajac Gollob w składzie...

Oby tej mocy wystarczyło na play-offy. Jeśli chodzi o Golloba to facet jeździ na żużlu już 25 lat i robi to niezwykle skutecznie i widowiskowo. Owszem na początku kariery budził czasem skrajne emocje

ale jego obecność na torze zawsze dodawała smaku meczom. I tak jest do dziś. Ma jak każdy wpadki (fatalny występ w Pradze) ale tacy jak on są solą tej dyscypliny. To że Unibax idzie jak czołg to również zasługa Jego dwucyfruwek w każdym meczu. Można Go nie lubić ale nie można nazywać Go pajacem w składzie. Nie rozumiem "prawdziwych kibiców" jak sami o sobie piszą z pierwszego łuku Motoareny którzy obrażeni na klub za zakontraktowanie najlepszego od lat polskiego żużlowca nie przychodzą na mecze "u siebie". To jakiś megakoszmar. :(

 

Również nie popieram tych z pierwszego łuku. Moim zdaniem przesadzają... ale nadal uważam, że Gollob to pomyłka w toruńskim składzie. Nie zamierzam umniejszać jego umiejętności, jego sukcesów itp. Zawsze uważałem go za dobrego żużlowca, ale nigdy nie chciałem go w składzie mojej drużyny. A dlaczego? A dlatego, że nigdy nie krył swojej nienawiści do Apatora Toruń. Z kibicami miał na pieńku od kiedy pamiętam. Nienawiść była obustronna - od niego do nas i od nas do niego. I dlatego uważam, że dla Golloba w Toruniu miejsca nie było, nie ma i nie będzie. Może przywozić nawet trzy cyfrowe zdobycze... to nic nie zmieni. Wolałbym przegrywać z Sullivanem niż wygrywać z Gollobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibax póki co jak czołg do przodu, ale jak te zwycięstwa mają cieszyć, kiedy ten pajac Gollob w składzie...

Oby tej mocy wystarczyło na play-offy. Jeśli chodzi o Golloba to facet jeździ na żużlu już 25 lat i robi to niezwykle skutecznie i widowiskowo. Owszem na początku kariery budził czasem skrajne emocje

ale jego obecność na torze zawsze dodawała smaku meczom. I tak jest do dziś. Ma jak każdy wpadki (fatalny występ w Pradze) ale tacy jak on są solą tej dyscypliny. To że Unibax idzie jak czołg to również zasługa Jego dwucyfruwek w każdym meczu. Można Go nie lubić ale nie można nazywać Go pajacem w składzie. Nie rozumiem "prawdziwych kibiców" jak sami o sobie piszą z pierwszego łuku Motoareny którzy obrażeni na klub za zakontraktowanie najlepszego od lat polskiego żużlowca nie przychodzą na mecze "u siebie". To jakiś megakoszmar. :(

 

Również nie popieram tych z pierwszego łuku. Moim zdaniem przesadzają... ale nadal uważam, że Gollob to pomyłka w toruńskim składzie. Nie zamierzam umniejszać jego umiejętności, jego sukcesów itp. Zawsze uważałem go za dobrego żużlowca, ale nigdy nie chciałem go w składzie mojej drużyny. A dlaczego? A dlatego, że nigdy nie krył swojej nienawiści do Apatora Toruń. Z kibicami miał na pieńku od kiedy pamiętam. Nienawiść była obustronna - od niego do nas i od nas do niego. I dlatego uważam, że dla Golloba w Toruniu miejsca nie było, nie ma i nie będzie. Może przywozić nawet trzy cyfrowe zdobycze... to nic nie zmieni. Wolałbym przegrywać z Sullivanem niż wygrywać z Gollobem.

Ja wolałbym wygrywać z Gollobem niż przegrywać z kimkolwiek. Może dlatego że nie lubię przegrywać.Pomyłka w składzie znacznie lepiej brzmi niż pajac w składzie.Byłem na trzech meczach na Motoarenie w tym sezonie i zauważyłem że ludzi dobrej woli którzy zniszczyli nienawiść w sobie jest znacznie więcej i dziwny ten świat nie zginie narazie z nienawiści.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trochę wymęczył awans do półfinału ale tam i w finale pojechał w pięknym stylu :puchar: Chyba trzeba będzie wrócić do starej punktacji za bieg finałowy bo w Gorzowie miała miejsce kuriozalna sytuacja

 

Zawodnik który zdobył najwięcej punktów zajął piąte miejsce i nie jechał w finale ;) Kasper po raz kolejny ładnie wypadł szkoda że nie pojechał w finale.Tomasz przeżywa chyba jakiś głębszy kryzys.

 

Piękne jest to że młode wilki skutecznie kąsają i wyniki są nieprzewidywalne. :evil2::wrrum: W tym roku mamy bardzo wyrównany poziom w Grand Prix choć wydaje się że Emila będzie ciężko dogonić :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma ochotę, czas i się "troszku" amatorsko interesuje fajne informacje :

 

Sprzęgło :icon_arrow:http://www.sportowefakty.pl/zuzel/356991/dariusz-sajdak-na-czesci-pierwsze-sprzeglo

 

Silnik :icon_arrow:http://www.sportowefakty.pl/zuzel/365993/dariusz-sajdak-na-czesci-pierwsze-silniki

 

Układ zapłonowy :icon_arrow:http://www.sportowefakty.pl/zuzel/353837/dariusz-sajdak-na-czesci-pierwsze-uklad-zaplonowy

 

 

trzeba śledzić bo zapewne będą kolejne artykuły....

Edytowane przez okeyten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cieślak słusznie zmienił Golloba na Dudka ponieważ Gollob nie bardzo lubi praską Marketę czego dał dowód w Grand Prix w Pradze. Hampel w roli kapitana oraz jako joker spisał się rewelacyjnie :thumbup: Pomysł że gospodarz wchodzi automatycznie do finału uważam za chybiony. W finale powinny jechać 4 najlepsze drużyny. No i trzeba też pamiętać o defekcie Pedersena. Nieszczęście Duńczyków stało się naszym szczęściem a że szczęście sprzyja lepszym to Polacy wygrali. BRAWO :puchar:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...