Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Subleo:

1 ha starego lasu absorbuje około 200 ton CO2 rocznie, zatem skoro rośnie u mnie na działce około 20 ar starej buczyny karpackiej, to absorpcja wynosi około 40 ton w roku. Ponadto produkowany jest tlen w ilości około 0.7 * 40 ton = 28 ton. Ergo, skoro mamy płacić kary za emisję CO2, dlaczego nie mamy otrzymać profitów za absorpcję?

 

Zeby miec czyste sumienie dosadze na wiosne na swoim ranczo jeszcze 1/2 ha lasu, razem bedzie ponad 1 ha. Do tego 1,5 ha boisk i trawnikow, trawa tez oddycha CO2. Sam tego nie przejezdze, mimo ze mam 4 diesle wiec podziele sie bezplatnie nadwyzka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subleo:

1 ha starego lasu absorbuje około 200 ton CO2 rocznie, zatem skoro rośnie u mnie na działce około 20 ar starej buczyny karpackiej, to absorpcja wynosi około 40 ton w roku. Ponadto produkowany jest tlen w ilości około 0.7 * 40 ton = 28 ton. Ergo, skoro mamy płacić kary za emisję CO2, dlaczego nie mamy otrzymać profitów za absorpcję?

 

Zeby miec czyste sumienie dosadze na wiosne na swoim ranczo jeszcze 1/2 ha lasu, razem bedzie ponad 1 ha. Do tego 1,5 ha boisk i trawnikow, trawa tez oddycha CO2. Sam tego nie przejezdze, mimo ze mam 4 diesle wiec podziele sie bezplatnie nadwyzka :mrgreen:

 

Tylko nie dziel sie z nawiedzonymi od elektrycznych pojazdow.

Oni twierdza ze ich pojazdy nie wydzielaja CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xanadu,

 

arkadias napisał(a):

Chyba ten swiat rozwija sie nie w tym kierunku co trzeba i kiedys przekroczy punkt krytyczny.

 

świat już dawno przekroczył ten punkt krytyczny...

ważne jest też, jak widzimy świat, a widzimy go niestety oczami mediów...

 

Dokladnie tak, a media realizuja czyjs plan. Sposobem ma zachowanie zdrowia psychicznego jest wlasciwe ograniczanie i selekcjonowanie informacji. Nie jestesmy smietnikiem i nie pozwalajmy sobie zanieczyszczac umyslu. Ale to nie jest latwe we wspolzyciu z innymi dla ktorych swiete jest to co powiedzieli w TV.

 

Milego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobił się lekki OFF...

pozwolę sobie jeszcze dorzucić, że media są od paru lat wybitnie nastawione na sianie negatywnych informacji - prawie nie ma nic pozytywnego...

oto parę headlinów z dzisiejszego Onetu:

"zamieszki w warszawie" , "spór w koalicji", "USA zaatakują Iran", "zderzenie tramwajów", "porwanie promu", "dramat mężczyzny", "będą dwucyfrowe podwyżki", "rozpadnie się jedna z największych firm" itd., itp.

90% negatywu!!! czy naprawdę nie mam nic fajnego dookoła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie jeszcze dorzucić, że media są od paru lat wybitnie nastawione na sianie negatywnych informacji - prawie nie ma nic pozytywnego...

90% negatywu!!! czy naprawdę nie mam nic fajnego dookoła?

Hmm...popatrzmy na nasze podwórko :roll: ...oto tytuły wątków w niniejszym podforum:

"Ile jest "żyjących" H6 z LPG ( 99-03)??", "Zaparowane reflektory OBK MY10", "Outback 2.0D - padnięta turbina (po gwarancji)", "Outback Diesel - silnik do wymiany - Ratunku!" itd.

 

Prośba do moderatora, aby część tego wątku przeniósł do działu Off-Topic. Senkju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xanadu,

 

arkadias napisał(a):

Chyba ten swiat rozwija sie nie w tym kierunku co trzeba i kiedys przekroczy punkt krytyczny.

 

świat już dawno przekroczył ten punkt krytyczny...

ważne jest też, jak widzimy świat, a widzimy go niestety oczami mediów...

 

Dokladnie tak, a media realizuja czyjs plan. Sposobem ma zachowanie zdrowia psychicznego jest wlasciwe ograniczanie i selekcjonowanie informacji. Nie jestesmy smietnikiem i nie pozwalajmy sobie zanieczyszczac umyslu. Ale to nie jest latwe we wspolzyciu z innymi dla ktorych swiete jest to co powiedzieli w TV.

 

Milego dnia

 

Kto widzi swiat oczami mediow to widzi. Jego strata i jego problem.

 

Niestety srednia inteligencji, w skali swiata, drastycznie spada.

Media maja coraz latwiej manipulowac zapodajac "szolowizne".

 

-- So lis 12, 2011 7:33 pm --

 

Myślałem, że to jest wątek o outbacku 2,0D MY10 ???

 

_pacz pan_ jak to pozory myla :)

 

Nie ma rzeczywistosci, sa tylko percepcje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jakie opony zakładacie na zimę? Będzie to moja 1sza zima w OBK i nie wiem co najlepiej dobrać. Czekają mnie wyjazdy w Alpy więc wolę się przygotować

 

W zeszłym roku był jakieś problem z kupnem opon w rozmiarze odpowiednim dla OBK tzn. 225/60/R17 nie wiem jak jest teraz, wiec kupiłem co było czyli Continental TS790 jedyny problem to większy hałas zeszłej śnieżnej zimy dawała radę. Jak teraz bym miał wybierać to może Dunlop SP 3D, Pirelli SottoZero, Nokian WR G2 SUV ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem Nokiany WR2 G2. Opinie w sieci maja niezłe.

Nie wiem jeszcze jak sprawują się na śniegu. Ale po pierwszych 2kkm mogę je tylko pochwalić. Wczoraj w nocy na autostradzie A2 przy -5 st. C 1/2 testu łosia przeszły wymienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden sezon za sobą na wspomnianych Nokianach WR G2, i nie mogę się doczekać kiedy je znowu założę :D

 

Popieram :) Od wielu lat jeżdżę zimą tylko na Nokianach.( dobry stosunek ceny do jakości)

Tylko zauważyłem, że te ostatnie, które kupowałem ( letnie i zimowe) produkowane są w Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważyłem, że te ostatnie, które kupowałem ( letnie i zimowe) produkowane są w Rosji.

 

Czy wg Ciebie ma to oznaczać spadek ich jakości :?: :wink:

 

Nie, jest odwrotnie.

Od dawna wiadomo ze sowieckie/radzieckie/rosyjskie opony sa najlepsze na swiecie.

Nie rozumiem jak inne firmy jeszcze moga funkcjonowac w obliczu takiej konkurencji.

 

Jakosc produktow gumowych z za Boga byla udowadniana nie raz.

Ostatnio w czasie budowy Palacu Kultury.

Wanka spadl z 30 pietra. Po Wance mokra plama a gumniaki cale. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważyłem, że te ostatnie, które kupowałem ( letnie i zimowe) produkowane są w Rosji.

 

Czy wg Ciebie ma to oznaczać spadek ich jakości :?: :wink:

 

Nie, jest odwrotnie.

Od dawna wiadomo ze sowieckie/radzieckie/rosyjskie opony sa najlepsze na swiecie.

Nie rozumiem jak inne firmy jeszcze moga funkcjonowac w obliczu takiej konkurencji.

 

Jakosc produktow gumowych z za Boga byla udowadniana nie raz.

Ostatnio w czasie budowy Palacu Kultury.

Wanka spadl z 30 pietra. Po Wance mokra plama a gumniaki cale. :P

 

Kolega się zdziebko zagalopował :wink: Nokian nie jest rosyjski a jedynie tam produkowany w calkiem nowej i nowoczesnej(jak nie najnowocześniejszej) fabryce :) Ja nie mam nic przeciwko ale na pewno wolałbym aby było Made in Poland :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na Nokianach WR G2 205/55R16 już 2 tygodnie i wyraźnie czuję, że autko gorzej się prowadzi niż na letnich RE050A 215/45R17. Na początku chciałem na lato też dać 16" ze względu na dziury, ale jednak zostaję przy profilu 45. Za dużo przyjemności się traci 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na Nokianach WR G2 205/55R16 już 2 tygodnie i wyraźnie czuję, że autko gorzej się prowadzi niż na letnich RE050A 215/45R17. Na początku chciałem na lato też dać 16" ze względu na dziury, ale jednak zostaję przy profilu 45. Za dużo przyjemności się traci 8) .

 

Jak to "zimówki" i profil inny, przyjdzie śnieg będzie lepiej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...