Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie czy to prawda i jaka jest naprawę kondycja silnika po takiej kuracji, że się da przejechać 50 kkm to inna sprawa.

niezależnie od aktualnych teorii "naukowych" lub zabiegów marketingowych, zawsze bezpieczniej wymienić olej za często, niż zbyt rzadko :wink:

 

a z innej beczki:

kiedy na wyłączonym silniku (kluczyk włożony do stacyjki) naciska się przycisk zmiany przebiegu (A/B, to ten z lewej strony :wink: ), to pokazują się jakieś 2 dodatkowe funkcje: 1 i 2, u mnie są ustawione na "ON", ale można je zmienić na "OFF" - do czego one służą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z innej beczki:

kiedy na wyłączonym silniku (kluczyk włożony do stacyjki) naciska się przycisk zmiany przebiegu (A/B, to ten z lewej strony :wink: ), to pokazują się jakieś 2 dodatkowe funkcje: 1 i 2, u mnie są ustawione na "ON", ale można je zmienić na "OFF" - do czego one służą?

 

Włączenie/wyłączenie ruchu wskazówek przy starcie silnika (funkcja 1) Nieco mętny opis jest w instrukcji obsługi, szczególnie chodzi o funkcję "2".

 

-- 25 wrz 2011, o 15:05 --

 

pytanie czy to prawda i jaka jest naprawę kondycja silnika po takiej kuracji, że się da przejechać 50 kkm to inna sprawa.

niezależnie od aktualnych teorii "naukowych" lub zabiegów marketingowych, zawsze bezpieczniej wymienić olej za często, niż zbyt rzadko :wink:

 

Dokładnie. Szczególnie jak weźmiemy pod uwagę wnioski z "wątku olejowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Włączenie/wyłączenie ruchu wskazówek przy starcie silnika (funkcja 1) Nieco mętny opis jest w instrukcji obsługi, szczególnie chodzi o funkcję "2".

 

 

Z tego co wyczytalem w oryginalej instrukcji w lengłydżu to funkcja 2 włącza/wyłącza pokazywanie aktualnego biegu na LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele glosow zatym ze dobrego syntetyka nie trzeba wymieniac wcale.

 

Nie pamietam teraz kiedy zapadla ta decyzja u mnie, ale zrobilem napewno wiecej niz 50 tys km Passatem TDI wymieniejac tylko filtr i uzupelniajac olej.

Fakt ze te silnik ma spory filtr i kazda wymiana wymaga okolo litra nowego oleju.

Czyli mimo woli wymienialem okolo 25% oleju.

 

Jest taka teoria głoszona swego czasu przez pana Henkde Groot'a :

 

http://www.wykop.pl/ramka/70734/zmowa-milczenia-nie-wymieniaj-oleju-w-samochodzie/

 

pytanie czy to prawda i jaka jest naprawę kondycja silnika po takiej kuracji, że się da przejechać 50 kkm to inna sprawa.

Jak zawsze trzeba pamietac o tym, co sie czyta, gdzie sie czyta, i tak dalej.

 

W artykule jest napisane;

"Świeży olej w silniku już po kilku dniach pracy silnika czernieje od cząsteczek sadzy."

Zgoda, ale tylko w dieslu!

Mamy wiec juz doczynienia z pewnym nagieciem parametrow.

To jedno.

A drugie czego kolwiek by kto kolwiek nie napisal ja wiem z doswiadczenia (i nie tylko) ze wymiana dino oliwy jest konieczna.

Dlaczego tak uwazam?

Widzialem nie raz auta/silniki pracujace na mineralnym bez wymian.

Zdejmujesz pokrywe zaworow i klawiatury nie widac. Wszystko obrosniete czarnym "kamieniem" podobnym do pumeksu.

Mineralny olej paruje i traci swoje wlasciwosci.

 

 

Wracajac do tej sadzy. Tak, jest tlusta i moze faktycznie smaruje... Ale gdyby byla takim swietnym dodatkiem smarnym do oleju to dodawano by ja juz przy produkcji :)

Ilosc sadzy rosnie, olej gestnieje, filtr sie zatyka, lej leci przez bypass, zanika filtrowanie....... wiec wymiana filtra jest konieczna :)

 

Wracajac do artykulu;

"wielkie obciążenie dla naszego środowiska" o tak!

Nie wiem czy to prawda ale ponoc to co sie wylalo Exxonowi na Alasce to pikus w porownaniu z tym co sie rocznie wylewa na kontynencie _NA_ wlasnie z wymian oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł mocno trąci "pseudonauką", podałem jako przykład takich co twierdzą że wymiana oleju nie jest konieczna - a my chcemy wymieniać max co 15kkm - bo olej traci swoje właściwości :) Z ochroną środowiska to prawda bo jest to poważny problem, przejdziemy na samochody elektryczne zamienimy go na inny ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejdziemy na samochody elektryczne

podczas tegorocznych wakacji zainstalowałem sobie napęd hybrydowy w rowerze - używając mięśni i wsparcia silnika elektrycznego można pomykać bez większego zmęczenia ok. 40 - 50 km/h :wink:

z drugiej strony rower waży ok. 16 kg więcej :(

chyba podobnie jest z samochodami - te elektryczne zdaje się sporo ważą, no i poważnym kosztem jest wymiana ogniw akumulatorów, kiedy już stracą swoje właściwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba podobnie jest z samochodami - te elektryczne zdaje się sporo ważą, no i poważnym kosztem jest wymiana ogniw akumulatorów, kiedy już stracą swoje właściwości

 

Na chwilę obecną jeszcze jednym problemem jest zasięg takiego samochodu do miasta może się nadaje, ale 60-160km to trochę mało ... z hybrydami już jest lepiej. Cenę samochodu pomijam bo to nowość, zima też mi się nie widzi ... Muszę zrobić wycieczkę bo zdaje się przed firmą pojawiło się stanowisko do ładowania takich samochodów a na parkingu zauważyłem i-MiEV'a ... Robi się trochę nie na temat, ale OBK podobny do Peugeot 508 RXH mógłby być ciekawym rozwiązaniem ... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka cena to jest dobra za ten olej?

http://www.ebay.co.uk/itm/Millers-5w30- ... 4cf2dfc6b4

 

 

Zdaje się że tak. Bierz smiało bo wg wielu fachowców "siedzących w temacie" to conajmniej jest b.dobry olej.

 

 

w UK podrabiają oleje ? Cena niższa o 15% niż u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w UK podrabiają oleje ? Cena niższa o 15% niż u nas.

 

 

Jest to olej made in UK a więc niższa cena na tamtym rynku mnie nie dziwi zwłaszcza u handlarza. Millers jest małym producentem olejów i rozlewanym wyłącznie w fabryce w UK a do tego mało popularny w Polsce. Ryzyko trafienia na podróbkę Millers-a jest raczej zerowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Motulu mówiono to samo a rzeczywistość pokazała coś całkiem innego. Gdzieś w sieci jest filmik pokazujący różnice między oryginałem i podróbkami.

 

Motul jest w tej chwili tak popularny że na każdym rogu go oferują :wink: Małe warsztaciki które serwisują quady i motocykle leją go nawet do chińskich sprzętów :) Z Millersem jest trochę inaczej :idea: Jednak oczywiście nie mogę być w 100% pewien że go nie podrabiają bo jak to w życiu "wszystko jest możliwe" :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul jest w tej chwili tak popularny że na każdym rogu go oferują :wink: Małe warsztaciki które serwisują quady i motocykle leją go nawet do chińskich sprzętów :) Z Millersem jest trochę inaczej :idea:

ale to nie znaczy, że Motul jest złym olejem, albo gorszym od Millersa :wink:

wychodząc z założenia, że wszystko, co jest dostępne, jest gorsze, możemy się nieźle pomylić :)

ja tam staram się patrzeć pozytywnie i dla mnie rosnąca obecność produktów Motul na naszym rynku, jest świadectwem dobrze zorganizowanej dystrybucji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł mocno trąci "pseudonauką", podałem jako przykład takich co twierdzą że wymiana oleju nie jest konieczna - a my chcemy wymieniać max co 15kkm - bo olej traci swoje właściwości :) Z ochroną środowiska to prawda bo jest to poważny problem, przejdziemy na samochody elektryczne zamienimy go na inny ... :)

 

Samochody elektryczne jawia sie dzis (dla niektorych) jakos czyste.

Dokladnie tak samo jak kilka dekad temu samochod spalinowy wydawal sie czystym w porownaniu z koniem.

Tak z koniem. Nie pamietam dokladnych liczb, ale kiedy sobie wyobrazimy dziesiatki ton konskiego lajna wywozonego dzienie z miast, potoki konskich sikow, no i padniete konie latem....

No to macie obraz.

 

Tyle ze dzis ludzie powinni byc nieco madrzejsi. Ale nie, stado baranow nakleja sobie na elektrycznym samochodzie "ZERO EMISSION". Dumni sa, obnosza sie ze swoja postepowoscia w TV, a zgraje nie mniej durnych politykow im klaszcza.

Swego czasu mialem okazje rozmawiac z tworcami elektrycznego pojazdu pewnej firmy.

Inzynierowie przyparci do muru wkoncu przyznali ze ich wynalazek nie ma nawet polowy sprawnosci zwyklego samochodu z silnikiem benzynowym.

 

-- Pn wrz 26, 2011 3:12 pm --

 

 

Na chwilę obecną jeszcze jednym problemem jest zasięg takiego samochodu do miasta może się nadaje, ale 60-

 

Na chwile obecna jest znacznie wiecej problemow niz tylko zasieg.

Na chwile obecna nie ma z czego zrobic baterii dla wszystkich samochodow.

To jedno.

A drugie nie ma jak wyprodukowac tyle energii elektrycznej.

Swiat ma trwajacego juz 74 lata kaca po jednym sterowcu. BMW samodzielnie nie przelanie tego tredu.

Agela wpadla w histerie (nie tylko ona) po doniesieniach z Fukushimy. A ja mam watpliwosci co do walorow zdrowotnych ruskiego gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze dzis ludzie powinni byc nieco madrzejsi. Ale nie, stado baranow nakleja sobie na elektrycznym samochodzie "ZERO EMISSION". Dumni sa, obnosza sie ze swoja postepowoscia w TV, a zgraje nie mniej durnych politykow im klaszcza.

Swego czasu mialem okazje rozmawiac z tworcami elektrycznego pojazdu pewnej firmy.

Inzynierowie przyparci do muru wkoncu przyznali ze ich wynalazek nie ma nawet polowy sprawnosci zwyklego samochodu z silnikiem benzynowym.

 

Dokładnie tak, zwykle nie liczy się całkowitego kosztu/sprawności pozyskania energii.

 

Na chwile obecna jest znacznie wiecej problemow niz tylko zasieg.

Na chwile obecna nie ma z czego zrobic baterii dla wszystkich samochodow.

To jedno.

A drugie nie ma jak wyprodukowac tyle energii elektrycznej.

Swiat ma trwajacego juz 74 lata kaca po jednym sterowcu. BMW samodzielnie nie przelanie tego tredu.

Agela wpadla w histerie (nie tylko ona) po doniesieniach z Fukushimy. A ja mam watpliwosci co do walorow zdrowotnych ruskiego gazu...

 

Jak napisałem jednym z problemów jest zasięg, jest więcej trzeba poczekać jeszcze 10-15lat może będzie lepiej. No tak świat boi się wodoru, energii atomowej itp. boi się tego czego nie zna i nie chce poznać :-). Wątek o samochodach elenktycznych robi się już nie na temat, trzeba by założyć nowy o przyszłości motoryzacji (w tym Subaru) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie rozperdzieli Polska elektrownia atomowa (ktorej cale szczescie jeszcze nie ma) i napromieniuje polowe kraju to bedziecie inaczej gadac :mrgreen:

 

Nooo Taaak;

Wągiel oczywista ze nie dobry, bo wszyscy wiedza... ale malo kto wie ile promieniowania dostarcza :)

Gas moze nieco lepszy ale to samo.,

Ropa, tylko wsciekly chce na nia stawiac,

Wiatraki? nie wolno bo zabijaja ptaki,

Slonko i photovoltaic? pokryj sahare bateriami to zobacysz co sie stanie... no i na ile to wystarczy...

 

Gasisz swiatlo jako pierwszy na ochotnika? :P

 

Widzisz z elektrownia nuklearna jest jak z samolotem.

Raz na kilka lat, spada jeden, ginie 100 osob i swiat sie onanizuje faktem przez miesiace.

W samochodach rocznie gina grube tysiace, ale jakos nikt sie nie boi samochodu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz wybuchnie i mozna na 20 tys lat spakowac manatki. U mnie pod nosem (40 km) zamykaja jedna i strasznie sie z tego ciesze.

 

jak sie rozperdzieli Polska elektrownia atomowa (ktorej cale szczescie jeszcze nie ma) i napromieniuje polowe kraju to bedziecie inaczej gadac :mrgreen:

 

Nooo Taaak;

Wągiel oczywista ze nie dobry, bo wszyscy wiedza... ale malo kto wie ile promieniowania dostarcza :)

Gas moze nieco lepszy ale to samo.,

Ropa, tylko wsciekly chce na nia stawiac,

Wiatraki? nie wolno bo zabijaja ptaki,

Slonko i photovoltaic? pokryj sahare bateriami to zobacysz co sie stanie... no i na ile to wystarczy...

 

Gasisz swiatlo jako pierwszy na ochotnika? :P

 

Widzisz z elektrownia nuklearna jest jak z samolotem.

Raz na kilka lat, spada jeden, ginie 100 osob i swiat sie onanizuje faktem przez miesiace.

W samochodach rocznie gina grube tysiace, ale jakos nikt sie nie boi samochodu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz wybuchnie i mozna na 20 tys lat spakowac manatki. U mnie pod nosem (40 km) zamykaja jedna i strasznie sie z tego ciesze.

 

 

 

 

Taka propaganda.

Mowisz ze od jutra chodzisz spac z kurami, a kompa napedzasz dynamem na pedaly?

 

No mozna i tak.

 

Ale wiecie co jest rozwiazanie, moze nie po calosci ale jest.

Przypomnial mi sie pomysl genialnego radzieckiego akademika.

Trzeba porobic tunele pomiedzy miastami. Im wieksza odleglosc tym lepiej, bardziej efektywniej.

Tunel ma byc prosty, ma stanowic soba cieciwe promienia ziemi.

U wlotu tunel bedzie wygladal jak lekko nachylona studnia.

W tunelu bedzie jezdzil pociag ktoremu nie potrzeba lokomotywy.

Bedzie go napedzala i wychamowywala grawitacja.

I to jest rozwiazanie na kryzys paliwowy :mrgreen: nie tam jakies atomy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka cena to jest dobra za ten olej?

http://www.ebay.co.uk/itm/Millers-5w30- ... 4cf2dfc6b4

 

 

Zdaje się że tak. Bierz smiało bo wg wielu fachowców "siedzących w temacie" to conajmniej jest b.dobry olej.

 

 

w UK podrabiają oleje ? Cena niższa o 15% niż u nas.

 

Jak to liczyłeś?? 39,99 GBP = 203 zł , a w PL oficjalna cena to 178 zł http://millersoils.pl/catalog/product.p ... roduct=212

a więc w PL olej jest tańszy o niemal 15% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK jest inny vat - 17,5% - nie da sie policzyc w ten sposob, bo w okresiie jednego tygodnia cena funta spadnie i wtedy w UK bedzie taniej - teraz srednia jest w okolicach 5 pln za funta wiec jest na niekorzysc UK, ale miesiac temu bylo odwrotnie :mrgreen:

Lepiej jest przeliczac ile czasu pracy potrzeba aby kupic ten olej... Mi zajmuje to 3 roboczogodziny... Biorac pod uwage ten sam zawod w Polsce potrzeba na to 14 roboczogodzin... :wink:

Gdzie jest taniej? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...