Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Oddaję samochód do serwisu, który podaje mi cenę za usługę. I potem ten sam serwis ma być obrażony, ze za mało zapłaciłem?

 

zbyt poważnie potraktował Pan ostatnie dwa posty.... :mrgreen:

 

Swoją droga ile powinna kosztować w takim razie wymiana oleju, filtrów i podotykanie kilku miejsc w samochodzie?

 

w serwisie można zgłosic tylko wymiany (bez dotykania :wink: ) będzie sporo taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt poważnie potraktował Pan ostatnie dwa posty.... :mrgreen

 

Rozumiem, ze na pracownika serwisu bym się nie nadawał? ;)

 

-- N sie 05, 2012 8:07 pm --

 

Swoją droga ile powinna kosztować w takim razie wymiana oleju, filtrów i podotykanie kilku miejsc w samochodzie?

 

w serwisie można zgłosic tylko wymiany (bez dotykania :wink: ) będzie sporo taniej...

 

...a wtedy zupełnym przypadkiem mechanik jednak zauważy cieżko pracujące sprzęgło, a akurat mamy dobra promocję proszę pana :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo za malo kosztuje przeglad.

 

w zasadzie mozna sie z tym zgodzić.... :roll: :mrgreen:

 

Hehe, wiedzialem ze tu znajde poparcie :)

 

-- Pn sie 06, 2012 2:40 am --

 

Oddaję samochód do serwisu, który podaje mi cenę za usługę. I potem ten sam serwis ma być obrażony, ze za mało zapłaciłem?

Albo mechanik ma nie mieć motywacji? To za co bierze pensję?

Swoją droga ile powinna kosztować w takim razie wymiana oleju, filtrów i podotykanie kilku miejsc w samochodzie?

 

zapytaj tego ktory napisal

 

"a dlaczego? a ktp go zmotywuje, żeby tak robił? a kto go rozliczy, jak tego nie zrobi?"

 

-- Pn sie 06, 2012 2:44 am --

 

w serwisie można zgłosic tylko wymiany (bez dotykania :wink: ) będzie sporo taniej...

 

Potraficie wymienić olej w silniku bez dotykania samochodu ? :mrgreen:

 

Alez to takie elementarne...... czy ssawki sa nadal modne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaję samochód do serwisu, który podaje mi cenę za usługę. I potem ten sam serwis ma być obrażony, ze za mało zapłaciłem?

Albo mechanik ma nie mieć motywacji? To za co bierze pensję?

Swoją droga ile powinna kosztować w takim razie wymiana oleju, filtrów i podotykanie kilku miejsc w samochodzie?

 

zapytaj tego ktory napisal

"a dlaczego? a ktp go zmotywuje, żeby tak robił? a kto go rozliczy, jak tego nie zrobi?"

rozmawiamy o 2 różnych rzeczach... ja o zarządzaniu personelem, a Ty o kosztach :wink:

jeżeli wyjdziemy z założenia, że zmotywowany pracownik kosztuje więcej niż olewający oraz równocześnie, że posiadając tych zmotywowanych właściciel nie zarobi automatycznie więcej dzięki budowie pozytywnego wizerunku firmy - to masz rację, że trzeba podnieść ceny usług :P

 

-- 6 sie 2012, o 06:22 --

 

jak mawiał znajomy "co rok są nowe maturzystki" :roll: więc ci młodzi prawdopodobnie wprowadzą jakiś "prawie idealny" system który zadowoli część :idea: tych niezadowolonych obecnie...trzeba czekać :P...albo samemu spróbować.... :mrgreen:

Panie Andrzeju, ja żartowałem - przecież jest idealnie i nic nie trzeba zmieniać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju, ja żartowałem - przecież jest idealnie i nic nie trzeba zmieniać :wink:

 

jak mawiał znajomy "co rok są nowe maturzystki" :roll: więc ci młodzi prawdopodobnie wprowadzą jakiś "prawie idealny" system który zadowoli część :idea: tych niezadowolonych obecnie...trzeba czekać :P...albo samemu spróbować.... :mrgreen:

 

czekam... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj tego ktory napisal

"a dlaczego? a ktp go zmotywuje, żeby tak robił? a kto go rozliczy, jak tego nie zrobi?"

rozmawiamy o 2 różnych rzeczach... ja o zarządzaniu personelem, a Ty o kosztach :wink:

jeżeli wyjdziemy z założenia, że zmotywowany pracownik kosztuje więcej niż olewający oraz równocześnie, że posiadając tych zmotywowanych właściciel nie zarobi automatycznie więcej dzięki budowie pozytywnego wizerunku firmy - to masz rację, że trzeba podnieść ceny usług :P

 

 

Czy uwazasz ze poziom wynagrodzenia nie przeklada sie na poziom motywacji?

 

Zapytales kto go zmotywuje? Np. Ty placac wiecej za usluge.

Padlo tu na tym forum ze ludzie za malo zarabiaja...... :P

 

Rozmawiamy o tym samym.

Moze najpierw trzeba godziwie wynagrodzic a potem wymagac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytales kto go zmotywuje? Np. Ty placac wiecej za usluge.

Padlo tu na tym forum ze ludzie za malo zarabiaja...... :P

Rozmawiamy o tym samym.

Moze najpierw trzeba godziwie wynagrodzic a potem wymagac.

a wiesz, że płaca jest na 3, albo nawet 4 miejscu na liście motywatorów :wink: :?:

z innej strony, to nie ludzie nie zarabiają za mało, ale rządzący za dużo im kradną :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytales kto go zmotywuje? Np. Ty placac wiecej za usluge.

Padlo tu na tym forum ze ludzie za malo zarabiaja...... :P

Rozmawiamy o tym samym.

Moze najpierw trzeba godziwie wynagrodzic a potem wymagac.

a wiesz, że płaca jest na 3, albo nawet 4 miejscu na liście motywatorów :wink: :?:

z innej strony, to nie ludzie nie zarabiają za mało, ale rządzący za dużo im kradną :wink:

 

A Ty jak zwykle stawiasz konie przed wozem.

 

Naprawde placa to taki slaby motywator?

Ja tam idealista nie jestem.

Spadku nie dostalem.

 

Wiem, wstretny materializm ze mnie wylazi.....

 

Facet, jak kradna? Co Ty w epoce Gierka sie zatrzymales? Te Stasine wycieczki do fryzjera w Paryzu tak wiele nie kosztowaly.....

 

A moze jestes przekonany ze za telefony poslow mozna by autostrady wybudowac?

Pewnie masz racje, mozna. Pytanie tylko ile metrow tej autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet, jak kradna? Co Ty w epoce Gierka sie zatrzymales? Te Stasine wycieczki do fryzjera w Paryzu tak wiele nie kosztowaly.....

A moze jestes przekonany ze za telefony poslow mozna by autostrady wybudowac?

Pewnie masz racje, mozna. Pytanie tylko ile metrow tej autostrady.

no i znowu zrobił się OT :wink:

gdybyśmy porównali ostatnie 23 lata osiągnięć naszego kraju do innych krajów, które w 1989 r. były gorzej rozwinięte, to wnioski się same nasuwają :wink: z jednej strony zawsze można powiedzieć, że przecież jest dużo lepiej niż było, ale znowu z drugiej zapytać, a czemu to nie może być 2 - 3 razy lepiej niż jest :wink:

Kolega być może wie, ilu jest radnych np. w Cambridge Massachusetts w USA, bo w porównywanym ilością mieszkańców Koszalinie jest ich 25 :wink:

do tego oczywiście dochodzi cała masa urzędników związanych z burmistrzem i prezydentem miasta...

Koszalin dzieli się również na 17 jednostek pomocniczych, a w każdej wybiera się 15 członków rady jednostki, czyli kolejne 255 osób...

dodatkowo w Koszalinie jest 5 biur poselskich i 2 senatorskie (90% to wiadoma partia) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znowu zrobił się OT :wink:

 

Ciekawe jak to sie stalo? :P

 

-- Wt sie 07, 2012 3:03 pm --

 

Kolega być może wie, ilu jest radnych np. w Cambridge Massachusetts w USA, bo w porównywanym ilością mieszkańców Koszalinie jest ich 25 :wink:

do tego oczywiście dochodzi cała masa urzędników związanych z burmistrzem i prezydentem miasta...

Koszalin dzieli się również na 17 jednostek pomocniczych, a w każdej wybiera się 15 członków rady jednostki, czyli kolejne 255 osób...

dodatkowo w Koszalinie jest 5 biur poselskich i 2 senatorskie (90% to wiadoma partia) :wink:

 

Pojecia nie mam. Moge poszukac tej informacji jesli jest istotna.

 

Ale chyba nie powiesz mi ze chcesz cos kopiowac od durnych Jankesow.

Zobacz co pisa.....

subleo zapodal

W głupocie i absurdalności przepisów powoli gonimy Jankesów:

W hrabstwie Memphis oraz stanach Nowy Orlean i Alabama kobieta może kierować samochodem pod warunkiem, że jest mały oraz biegnie przed nim mężczyzna wymachujący czerwoną chorągiewką.

 

Wracajac jednak choc troszeczke, ile autostrady dalo by sie wybudowac za pieniadze jakie poszly na telefony dla poslow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac jednak choc troszeczke, ile autostrady dalo by sie wybudowac za pieniadze jakie poszly na telefony dla poslow?

pojęcia bladego nie mam, ile autostrady wyszłoby za 15 mln zł :P

tyle wydali na telefony posłowie poprzedniej kadencji - teraz będzie pewnie jeszcze lepiej :wink:

 

-- 7 sie 2012, o 14:15 --

 

Ale chyba nie powiesz mi ze chcesz cos kopiowac od durnych Jankesow.

oj skopiowałoby się to i owo, albo nawet więcej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac jednak choc troszeczke, ile autostrady dalo by sie wybudowac za pieniadze jakie poszly na telefony dla poslow?

pojęcia bladego nie mam, ile autostrady wyszłoby za 15 mln zł :P

tyle wydali na telefony posłowie poprzedniej kadencji - teraz będzie pewnie jeszcze lepiej :wink:

 

-- 7 sie 2012, o 14:15 --

 

Ale chyba nie powiesz mi ze chcesz cos kopiowac od durnych Jankesow.

oj skopiowałoby się to i owo, albo nawet więcej :wink:

 

Zacznijmy od tej czerwonej choragiewki... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju wiem,że nie ten wątek ale będę kibicował Panu w Rzeszowie

Rajd Rzeszowski rusza, dzisiaj 1 OS

Wczoraj cały dzień zapoznawania z trasą , dzisiaj od 6 do 10 więc już jestem wykończony :shock: .....a jeszcze dwa dni rajdu... :mrgreen: Pozdr. AK

ps. może moderator przeniesie do wątku "rajdowego" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obiecalem ze bede informowal o stanie klockow.

Wlasnie wykorzystalem kupon na darmowy przeglad.

Przebieg 52k km.

Pomimo powszechnego (podobno) tredu szybko wycierajacych sie klockow w pojazdach z AT, umnie sa w bardzo dobrym stanie.

:D

 

Chyba jednak sprzedano mi wadliwy samochod.

Tylko jak reklamowac takie dziadostwo. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do raportu klockowego dobijam do 70kkm i nadal te same klocki zobaczymy kiedy trzeba będzie wymienić :-).

Za to padła mi bateryjka w kluczyku/transponderze ok. 2 lata wytrzymała na szczęście w domu wiec nie było problemu z opaleniem samochodu. Co ciekawe przed padem baterii podczas wyłączania silnika pojawiało się co jakiś czas "piśnięcie" może OBK chciał powiedzieć, że bateria kończy żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do raportu klockowego dobijam do 70kkm i nadal te same klocki zobaczymy kiedy trzeba będzie wymienić :-).

Za to padła mi bateryjka w kluczyku/transponderze ok. 2 lata wytrzymała na szczęście w domu wiec nie było problemu z opaleniem samochodu. Co ciekawe przed padem baterii podczas wyłączania silnika pojawiało się co jakiś czas "piśnięcie" może OBK chciał powiedzieć, że bateria kończy żywot.

 

Mowisz dwa lata...... zauwazylem ze chyba zasieg sie zmniejszyl...

Czesto szukam samochodu na parkingu wlasnie tym "kluczykiem".

Bede nasluchiwal pikania.

 

 

Zobaczymy jak dlugo te klocki wytrzymaja :)

Przy nastepnej rotacji zrobie zdjecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo powszechnego (podobno) tredu szybko wycierajacych sie klockow w pojazdach z AT, umnie sa w bardzo dobrym stanie.

na nic złośliwości :wink:

wszystko zależy od techniki jazdy - ostatnio jechałem całkiem przyzwoitą drogą z dopuszczalną prędkością 90 km/h, a przede mną 2 samochody wlokące się ok. 55 - 60 km/h - to pewnie byli oszczędzacze klocków :wink:

kiedy ich wyprzedziłem w CB usłyszałem: "chyba Ci rozum odjęło kolego, skoro się tak spieszysz"...

pozostawiłem to bez komentarza :wink:

w AT wymieniałem klocki co ok. 30 tys. km, w MT wymieniam co ok. 45 tys. km...

podobnie jest z zużyciem paliwa - celebrytom w wywiadach do Plejad SBD palą 5,5 - 6 l/100 km, a mnie średnio nie udaje się zejść poniżej 7,2 l/100 km :wink:

przyznaję, że jestem zupełnie niekompatybilnym piratem drogowym i pewnie nie zasługuję na kolejne Subaru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo powszechnego (podobno) tredu szybko wycierajacych sie klockow w pojazdach z AT, umnie sa w bardzo dobrym stanie.

na nic złośliwości :wink:

wszystko zależy od techniki jazdy - ostatnio jechałem całkiem przyzwoitą drogą z dopuszczalną prędkością 90 km/h, a przede mną 2 samochody wlokące się ok. 55 - 60 km/h - to pewnie byli oszczędzacze klocków :wink:

kiedy ich wyprzedziłem w CB usłyszałem: "chyba Ci rozum odjęło kolego, skoro się tak spieszysz"...

pozostawiłem to bez komentarza :wink:

w AT wymieniałem klocki co ok. 30 tys. km, w MT wymieniam co ok. 45 tys. km...

podobnie jest z zużyciem paliwa - celebrytom w wywiadach do Plejad SBD palą 5,5 - 6 l/100 km, a mnie średnio nie udaje się zejść poniżej 7,2 l/100 km :wink:

przyznaję, że jestem zupełnie niekompatybilnym piratem drogowym i pewnie nie zasługuję na kolejne Subaru :wink:

 

Jakie tam znowu zlosciwosci? :o

Kiedys ktos mi powiedzial ze wyslali go na kurs jazdy z AT.

Nie bardzo moglem zrozumiec czego mogli tam uczyc.

Ale Ty potwierdzasz ze jednak niektorym by sie przydalo.

 

To ze Tobie sie cos nie udaje to wcale nie takie " :wink: " ja bym sie zastanowil nad przyczyna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi np. sie udaje bylo 5,2 L/100 km ale na koncu troche poszalalem :P . Z droga powrotna wyszlo na 6.0 l/100km na odcinku 1200 km. Tak na serio to trasa Stuttgart - Savona troszke z gorki no i bylismy duzo za wczesnie i nie chcialo mi sie w porcie 4 godziny w upale czekac wiec sie wloklem troche szybciej od ciezarowek i tak duzo pozniej nie bylem moze z 30 min. za to wrazenia z jazdy niesamowite ... calkowity brak stresu no i oszczednosci :D szkoda ze na codzien tak sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi np. sie udaje bylo 5,2 L/100 km ale na koncu troche poszalalem :P . Z droga powrotna wyszlo na 6.0 l/100km na odcinku 1200 km.

 

- celebrytom w wywiadach do Plejad SBD palą 5,5 - 6 l/100 km,
:)

 

Bardzo ładny wynik. Wskaźnik spalania masz skalibrowany czy ustawiony fabrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty potwierdzasz ze jednak niektorym by sie przydalo.

To ze Tobie sie cos nie udaje to wcale nie takie " :wink: " ja bym sie zastanowil nad przyczyna :P

wybacz Kolego, ale nie zamierzam się zastanawiać, ani nic specjalnie zmieniać w mojej technice jazdy - parę milionów bezwypadkowych kilometrów jest dla mnie ważniejsze niż jedna czy druga wymiana klocków :P

a swoją drogą, to ciekawe, jak uzasadnisz dlaczego Tobie zużywa klocki później niż mnie w AT :?:

 

-- 26 sie 2012, o 20:32 --

 

fabryczny. w rzeczywistosci wychodzi kolo 0,5 litra wiecej.jezeli jednak sie jedzie ze stala predkoscia to wskazuje dosyc dokladnie zawaza jedynie przy bardzo zmiennej jezdzie :!:

największe znaczenie ma prędkość - SBD przy szybkości rzędu 90 - 100 pali bardzo przyzwoicie, a prawdziwy dramat zaczyna się powyżej 140 - 150 km / h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...