Skocz do zawartości

z cyklu pytania do: konto bankowe


pmlody

Rekomendowane odpowiedzi

No ale chyba warto mieć i visę i mastercard ... czasami za granicą się to przydaje :roll:

to znaczy? mam w planie płacić kartą w Grecji i we Włoszech, bo tam planuję się wybrać... któraś nie jest akceptowana? :? zresztą mogę wybrać tylko jedną :P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oplaca sie placic karta za granica.... bo przewalutawania sa drogie.

 

Taaa :roll: ... Asia wybiera się pewnie na zakupy 8) ... i ma płacić za wszystko gotówką :?: :o

 

Już widzę jak wyciąga z kieszeni przy kasie zwitek kilkuset ojro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie biore kredytowej, ale platniczą nazwali debetową :? :roll: raz miałam debet - wynosił 0,21zł :twisted::mrgreen:

 

mastercarda

dzięks

 

darmowa wyplate z bankomatow

mi proponują 5zł miesięcznie za wypłatę ale ja tylko raz w życiu wyplacilam kase w bankomacie :mrgreen: tak to tylko przelewy :roll: brać to w takim razie czy olać?

 

-- Śr paź 12, 2011 10:08 pm --

 

Już widzę jak wyciąga z kieszeni przy kasie zwitek kilkuset ojro :mrgreen:

:oops: a żebyś wiedziała :mrgreen: myślisz ze dlaczego ja zgubiłam? :mrgreen::mrgreen: bo od 2 lat jej nawet w reku nie mialam, praktycznie prawie odkad mi ja przyslali to z niej nie korzystałam :mrgreen::mrgreen: wolę papierki :twisted: 8) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi proponują 5zł miesięcznie za wypłatę ale ja tylko raz w życiu wyplacilam kase w bankomacie :mrgreen: tak to tylko przelewy :roll: brać to w takim razie czy olać?

 

jezeli nie wyplacasz to po co ?

 

dowiedz sie jeszcze jak jest z wyplatami z subkonta walutowego za granica.

czy jest taka mozliwosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi proponują 5zł miesięcznie za wypłatę

 

W mBanku wypłaty w euronecie, bzwbk i gdzieś tam jeszcze, nie pamiętam teraz, są za darmo :wink:

5 zł płacisz jak chcesz mieć opcję wypłaty we wszystkich bankomatach.

 

wolę papierki :twisted: 8) :mrgreen:

 

Ja za granicę też biorę papierki... ale zawsze za mało :roll: :twisted::mrgreen:

 

-- 12 paź 2011, o 22:15 --

 

Za wypłatę z konta w mbanku w greckim bankomacie żadnej prowizji nie płaciłam, tak mi się przypomniało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedz sie jeszcze jak jest z wyplatami z subkonta walutowego za granica.

czy jest taka mozliwosc...

ok, poszukam info, dzięki

 

5 zł płacisz jak chcesz mieć opcję wypłaty we wszystkich bankomatach.

a widzisz :idea: no to mi nie jest potrzebne :wink:

 

Ja za granicę też biorę papierki... ale zawsze za mało :roll: :twisted::mrgreen:

:shock: ja też :? coś z tą zagramanicą jest nie tak :twisted::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie jak wygląda kwestia kredytów bez zaświadczeń o zarobkach? Będzie z czego spłacać, uczę się, no ale nie mam stałej pracy... Da mi ktoś taki? Suma ok. 1200zł - na prawko...

 

Załóż jakieś konto studenckie, poobracaj pieniędzmi i wyrób kartę kredytową.

Tylko spłacaj kwotę minimalną w terminie.

 

Bez zaświadczeń możesz dostać kredyt w banku, w którym posiadasz konto na podstawie obrotów na rachunku.

A jak nie dostaniesz, to zrób obrót na koncie a ja resztę ogarnę w innym banku. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się.

Sprawdziłem w Turcji i wyszło taniej gdy wybrałem liry z bankomatu ,niż gdy kupiłem euro w Polsce i na miejscu wymieniłem na liry.

 

Nie zgodze sie

 

Taniej by bylo kupic liry w Polsce :roll:

 

Bez zaświadczeń możesz dostać kredyt w banku, w którym posiadasz konto na podstawie obrotów na rachunku.

A jak nie dostaniesz, to zrób obrót na koncie a ja resztę ogarnę w innym banku. ;-)

 

 

jestes pewien ?

 

-- 13 paź 2011, o 08:20 --

 

imgw napisał(a):

Urabus napisał(a):

Podatkowego nie ma, ale może być problem w umowie z bankiem i dobrze byłoby to sprawdzić...

 

az przeczytalem umowe, no i nic nie ma na ten temat

 

to dobrze, ale nie jest tak w każdym banku...

 

 

jak prowadzilem dzialanosc to nigdy sie tym nie przejmowalem :roll:

po prostu zglaszalem ror osobisty i tyle, ze strony banku nigdy nie mialem problemow :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna7f,

mastercarda

 

Też polecam! Mastercardem Debit można rezerwować bilety na samolot, Visą electron nie:P Za granicą też bywają kłopoty z Electronem(moja 2 połówka np. nie mogła płacić Visą Electron w sklepie, musiała wypłacać w bankomacie przed sklepem i płacić gotówką) z Mastercardem nie miałem takich kłopotów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna7f,
mastercarda

 

Też polecam! Mastercardem Debit można rezerwować bilety na samolot' date=' Visą electron nie:P Za granicą też bywają kłopoty z Electronem(moja 2 połówka np. nie mogła płacić Visą Electron w sklepie, musiała wypłacać w bankomacie przed sklepem i płacić gotówką) z Mastercardem nie miałem takich kłopotów :)[/quote']

Dzięki :) 8)

 

Mastercard zamówiony, teraz uzbrajam się w cierpliwość na max 10dni :roll: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie duzo poduzuje to trzeba miec obie karty(Visa i MasterCard). Kilkakrotnie przydarzylo mi sie ze ktoras nie byla honorowana, np nie moglem zaplacic visa za mosty ze Szwecji do Dani a masterem na stacji benzynowej w Holandii.

 

Jesli chodzi o bank to polecam Alior(tanio, szeroka oferta), dwa lata temu porzucilem Inteligo gdzie mialem konto osobiste i firmowe. Najbardziej doskwieraly ciagle awarie systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi napisał(a):

Bez zaświadczeń możesz dostać kredyt w banku, w którym posiadasz konto na podstawie obrotów na rachunku.

A jak nie dostaniesz, to zrób obrót na koncie a ja resztę ogarnę w innym banku.

 

 

 

jestes pewien ?

 

 

 

Od półtora roku ogarniam tematy do 200 tyś. na oświadczenie, na podstawie obrotów na rachunku w innym banku. 8)

 

Teraz niestety się trochę zaostrzyło. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od półtora roku ogarniam tematy do 200 tyś. na oświadczenie, na podstawie obrotów na rachunku w innym banku. 8)

 

Teraz niestety się trochę zaostrzyło. :(

 

 

Hogi Platyny w PKO BP juz nie chodza tak jak w ubieglym roku. :twisted:

Dlatego zapytalem czy jestes pewien :wink:

Teraz na podstawie samych obrotow nie chca dawac - rekomendacja T ze stycznia wszystko zmienila :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest pozytywny BIK i obroty a nie ma zaświadczenia, to jest coś do ugrania?

 

ja moge pomoc jak sa wplywy wynagrodzenia na ror, a nie wplaty wlasne. wtdy moze byc bez zaswiadczenia, lub z samym zaswiadczeniem bez wplywow na ror , ale tutaj zalezy od kwoty.

 

I jeszcze jedno, czy spłacając kredyt dużo wcześniej ma to wpływ na BIK

 

 

tak , punktacja nie rosnie :P

im dluzej splacasz terminnowo raty tym punktacja w biku rosnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...