Skocz do zawartości

Instrukcja montażu Anti-lift kit


Dyzio_d

Rekomendowane odpowiedzi

ALK pomaga jak umarłemu kadzidło,a najbardziej na grubośc portfela. Szczególnie Whiteline jest firmą godną zaufania,jakością przypomina produkty chińskie. :facepalm::toobad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś ALK w Warszawie lub okolicach? - chciałbym sobie to obejrzeć na żywo.

Może coś ciekawego się uda z tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALK pomaga jak umarłemu kadzidło,a najbardziej na grubośc portfela. Szczególnie Whiteline jest firmą godną zaufania,jakością przypomina produkty chińskie. :facepalm::toobad:.

Własnie się zastanawiałem czy nie załżyć tego "cudu" techniki, ale chyba lepiej zainwestuje w porządny zawias.BTW ogólna opinia o whiteline jest smutno-przygnębiająca...

Edytowane przez Pawlo20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ALK pomaga jak umarłemu kadzidło,a najbardziej na grubośc portfela. Szczególnie Whiteline jest firmą godną zaufania,jakością przypomina produkty chińskie.  :facepalm:  :toobad:.

 

 

Własnie się zastanawiałem czy nie załżyć tego "cudu" techniki, ale chyba lepiej zainwestuje w porządny zawias.BTW ogólna opinia o whiteline jest smutno-przygnębiająca...

 

Parę słów ode mnie bo wiem jak to wygląda od kuchni i to od dobrych kilku lat  - Whiteline jest jedną z niewielu firm na rynku które przywiązują tak dużą uwagę do tego co sprzedają,jakiej to jest jakości oraz czy to działa.  Uważam iż wiele problemów które się pojawiały wynikało z niedostosowania rozwiązania do zastosowania - nie  słyszałem żeby komukolwiek rozleciał się ALK z serii motorsport przy użytkowaniu sportowym samochodu,  zwykłe owszem - dlaczego? Tuleje są wykonane z innego materiału,  podobnie seria comfort która w jeździe na codzień sprawdzi się lepiej ale przy zabawach sportowych się rozpadnie.  Czy ALK zdziałą cuda w prowadzeniu - nie niezdziałą, to tylko kolejny element poprawiający prowadzenie ale  podstawa to w pełni sprawne zawieszenie, odpowiednia geometria (negatywy)  i grubsze stabilizatory bo to dla mnie był najbardziej odczuwalny mod zawieszenia w każdym Subaraku jakiego miałem.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALK Whiteline'a działa w GC - auto lepiej wjeżdża w zakręt, to jest zauważalne

 

Staby Whiteline'a również działają w GC - zarówno przedni jak i tylny (wymieniałem oddzielnie I zauważyłem różnicę przy każdym)

 

Wszystkie 3 modyfikacje zawieszenia coś dają. Na ulicy GC na zawieszeniu type r jeździ bez zarzutu w serii, ALK I staby skracają czas przejazdu prób na czas. Na asfalcie.

Edytowane przez kons6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost ALK to syf. Najprościej i najtaniej poprawicie zawieszenie dobrymi oponami i ich prawidłowym ćiśnieniem,odpowiednią (negatywy) geometrią-pomogą śruby HR,Eibach itp ,zestawem sprężyny + staby(polecam eibacha),wzmocnione łączniki stabów też nie zaszkodzą. To rozwiązanie budżetowe - jak komuś mało powinien zarezerwować od 12000 do +-60000 w zależności od potrzeb i zastosowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie zastosowanie?


Powiem wprost ALK to syf. [..]-pomogą śruby HR,Eibach itp ,zestawem sprężyny + staby(polecam eibacha),wzmocnione łączniki stabów też nie zaszkodzą.

 

a to czasem nie jest dyskusja czy Whiteline, czy Eibach? 

Edytowane przez kons6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem wprost ALK to syf.

Dlaczego? 

 

Bo jak nie wydasz pierdyliona luidorów i nie wymienisz połowy zawiasu, to nie poczujesz różnicy.

 

Ale to i tak na nic, bo jak mówi przysłowie: Kiepskiej baletnicy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytam o inne rozwiązania - pytam dlaczego ALK to "syf".

Psuje coś?

Gorzej się na tym jeździ?

Większą siłę do kierownicy trzeba przyłożyć?

 

Chcę się dowiedzieć konkretnie o ALK, a nie o innych rozwiązaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Psuje coś?

 

Bynajmniej, oszczędza się klocki.

 

 

 

Gorzej się na tym jeździ?

 

Szybciej.

 

 

 

Większą siłę do kierownicy trzeba przyłożyć?

 

Nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a jakie zastosowanie ?

 

 

torowo-drogowe

 

a tor to bardziej Kielce czy Poznań?

 

Może inaczej... bardziej chodzi mi o producenta. Jak napisze, że chce na Kielce, to do Poznania już nie mam wstępu z tym zawiasem? :) Zapewnie chodzi o charakterystyke toru, ale to musi być jakiś kompromis, nie będe wymieniac zawieszenia na różne tory  :P  Pogodziłem się już dawno z komfortem i tak nie jeżdżę tym autem na co dzień, ale na ten tor jakoś musze dojechać ;)  Obecnie mam HKSa na grubej sztycy, bardzo podobny do Bilsteina B14. Zaczął stukać i problem w tym, że nikt tego nie chce serwisować. 

Edytowane przez Pawlo20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym:

- potwierdził na 100%, że stuka amortyzator, a nie górne mocowanie (tam się łożyska psują)

- jeżeli amortyzator upside-down to spróbowałbym metody ze smarem litowym, stukający amortyzator upside-down to niekoniecznie niesprawny amortyzator

- jeżeli nie pomoże, to znalazłbym zwykły dobry zakład regeneracji amortyzatorów I tam zregenerował - tak zrobiłem ze swoimi amortyzatorami oryginalnymi z type r

 

jeżeli miałbym coś polecić na tor typu Poznań (typowy tor wyścigowy w przeciwieństwie do Kielc, które mają swoją własną unikalną specyfikę) to byłoby to AST, do rajdów widziałem jak działa Reiger I na pewno nikt się na nim nie zawiedzie

 

ja mam 3 budżetowe komplety zawieszeń: type r seria na asfalt, ultra sr new age na szuter I wrx seria new age na śnieg, ale to auto toru nie ogląda

aha, dodatkowo ALK Whiteline I oba stabilizatory Whiteline

Edytowane przez kons6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...