Skocz do zawartości

Akcje Tauron - kupić nie kupić?


gourmet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wczoraj gdzieś w radiu jakiś ekonomista mowił że każdy kto kupił maksymalną ilość akcji na debiucie zarobi około 200 zł :wink:

To albo mówił o hipotetycznej sytuacji - bez redukcji, albo już trafił szóstkę w totka, że życie pozwala mu być takim optymistą 8) .

 

Przy maksymalnej liczbie akcji jaką można było dostać - 25 szt. - zarobek 200zł (dla ułatwienia z pominięciem wszelkich prowizji maklerskich, belki, kosztu mrożenia pieniądza itd.) oznacza wzrost o ponad 18,5% na debiucie. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć (nawet przy tym dużym zainteresowaniu instytucjionalnych), choć widziałem już też prognozy mówiące o wzroście do ~55zł w dniu debiutu :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze jednak odpuscilem GPW i oszczedzilem sobie cyrku z nimi.

 

 

ktos sie pytal o forexa, ja mialem z nim stycznosc, gralem, poczatek mialem slaby, pozniej dlugo nie gralem a jak zaczalem znów to odkulem sie to co stracilem i wyszedlem na zero. na tym skonczyla sie przygoda. troche to hazard jesli nie ogarnia sie gospodarek panstw ktore waluty aktualnie mamy zamiar kupic/sprzedac. ale co kto lubi.

 

duzo lepiej mi idzie na gieldzie ale wirtualnej :P na real nie mam odwagi narazie no i szkoda mi blokowac kase bo jak przyjdzie czas na subaru to musze miec czym placic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowizje i koszty przelewów zjedzą spodziewane zyski z inwestycji 1000 zl.

 

prowizja w dmpko 5 zł, przelew za darmo 8)

x 2? 5 za zakup, 5 za sprzedaż :mrgreen:

 

-- 7 lis 2010, o 12:34 --

 

W aliorze przy 3 poleconych nie biorą nic ;)
Alior jest dla kawiorów :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ktos sie pytal o forexa, .

 

Ja się pytałem. Nie bawię się analizą fundamentalną rynku tylko analizą techniczną wykresu. Z resztą wiadomości makro mają niewiele wspólnego zachowaniem poszczególnych cen walorów. Wiem z doświadczenia, że aby zarabiać pieniądze na forex'ie, to trzeba się do tego solidnie przygotować, tak mniej więcej 3 lata nauki "czytania" wykresu, do tego zmiana podejścia do pewnych spraw, przemyślenie swojej sytuacji psychicznej i psychologicznej :P i dopiero wtedy można ZACZĄĆ zarabiać. A najważniejsze jest bycie konsekwentnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs akcji Giełdy Papierów Wartościowych wzrósł na otwarciu, w pierwszym dniu notowań, o 18,02 proc. - do 50,75 zł. W ciągu pierwszych trzydziestu minut handlu wartość obrotów akcjami GPW przekroczyła 450 mln zł. O 14.40 kurs akcji spółki rósł o ok. 23,4 proc. i wynosił 53,05 zł.

 

W sumie nieźle. Na bak paliwa mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sprzedałem. I tak zrealizowałem wyraźnie większy "zysk" niż zakładałem, a na 25 akcjach kokosów nie zrobię. ;-)

Na bak paliwa do frytkownicy, którą obecnie się przemieszczam, będzie (i jeszcze coś powinno zostać). :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak, sprzedaliście czy trzymacie? :D

 

trzymam i jeszcze dokupuje ;)

 

a niech se leza - nie wiem czy dobrze rozumuje, ale przy tej stabilnosci zlotowki to oplaca sie jak na razie u nas inwestowac, wiec GPW powinna sie czuc dobrze

 

poza tym nawet jak zacznie spadac to te 4 tys to i tak nie powod do strachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wlazłem w to, redukcja gigantyczna, a potencjalne zyski niewielkie.

 

Ale debiut imponujący, obroty i wzrost robią wrażenie.

 

PS jutro wyniki mojego ulubieńca, zobaczymy co oni tam zdziałali, jak będzie słabiej to chyba wyjdę na moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...