Skocz do zawartości

Fajny film wczoraj widziałem, a momenty były?


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Breaking Bad jest na prawdę dobry. Sa momenty :-) ja zaczynam 3 sezon

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

Zwolnijcie z oglądaniem bo dziady później tak wkręcają intrygę, że szok

a w 5 sezonie zrobili mega wał tj. napięcie dosięga apogeum iiiii zrobili przerwę w połowie finalnego sezonu tj. 5 sezon odc 1-8 puszczali w tv amerykańskiej w już w czerwcu 2012-a za kręcenie 9 odc z 16 odcinkowego sezonu wzięli się w grudniu, a puszczą go dopiero w lipcu 2013r...

Edytowane przez Dymian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zaproszenie na "Wrog numer jeden" do Luny na przedpremiere. Dam znac czy warto

 

Jak ktos lubi tematy "sluzb specjalnych/wywiadowczych" to warto. Mimo, ze jest to film USA to nie jest tak napompowany amerykanskim patrityzmem i naszkrajjestnajlepzyzmem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dziś na Lincolnie,świetny film,uwielbiam dbałość o szczegóły z epoki,świetna gra DD Lewisa.

Nie oglądałem, ale czytałem, że jak zawsze pięknie nakręcony przez naszego rodaka Janusza Kamińskiego.

Może będzie trzeci Oscar.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zero Dark Thirty" (w polskiej wersji "Wróg Numer Jeden")

 

MV5BMTQ4OTUyNzcwN15BMl5BanBnXkFtZTcwMTQ1NDE3OA@@._V1_SX214_.jpg

 

Film opowiadający o okolicznościach w jakich poszukiwano i zabito Osamę Bin Ladena (właściwie Usamę Ibn Ladena). Przyznam, że kiedy obejrzałem pierwszy raz zwiastun, pierwsze pytanie jakie mi się nasunęło to: jak będzie oglądało się film, którego finał już znamy :question:

 

http://www.youtube.com/watch?v=cAtWcvCxPhc

 

Film został wyreżyserowany przez Kathryn Bigelow - autorkę "K-19" czy "Hurt Locker". Na początku od razu zaznaczam, że film trwa dwie i pół godziny i jest pozbawiony akcji w stylu "Helikoptera w Ogniu" itp. Ma bardziej charakter filmu kryminalnego, jak to ktoś trafnie ujął - proceduralnego. Bo przedstawienie pracy operacyjnej jakie wykonują poszczególne grupy/jednostki jest na bardzo wysokim poziomie.

 

Fabuła trzyma w napięciu. Rozpoczyna go prawdziwa rozmowa telefoniczna pomiędzy kobietą uwięzioną w budynku World Trade Center w chwilę po zamachu, z operatorką linii alarmowej. Dalej możemy zobaczyć na czym polega Wojna z Terroryzmem. Wojna bez konwencji Genewskich, Haskich itp. Są "wzmocnione techniki przesłuchań", bohaterowie, po których widać jak ciężkim psychicznym ciężarem są poszukiwania wroga nr 1. Jest nawet polski wątek, ale jako że film jest oparty na faktach nie polecam traktować go poważnie.

 

Polecam osobom lubiącym fabularyzowane rekonstrukcje. Nie jest przy tym płytki jak rekonstrukcje znane z National Geographic, Discovery Channell czy programu 997 :) . Ale na pewno do postawienia na półce w ramach lekcji współczesnej historii. No i jest Subaru (ale tylko przez chwilę :mrgreen: )

 

i563369.jpg

 

Film w kinach od jutra tj. 8-ego lutego.

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, dlaczego zabili go bez sądu.

Skoro nie była to akcja typu, wiemy gdzie jest spada bomba i zabija gościa, tylko podeszli do niego na wyciągnięcie ręki.

Mogli go porwać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, dlaczego zabili go bez sądu.

Skoro nie była to akcja typu, wiemy gdzie jest spada bomba i zabija gościa, tylko podeszli do niego na wyciągnięcie ręki.

Mogli go porwać.

Pozdrawiam.

 

O tym jest właśnie film.

 

 

@, byles na wtorkowiej przedpremierze w kinie Luna? Jezeli tak, to siedzielismy w tej samej sali ;)

 

BTW - film godny polecenia!

 

W Atlanticu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj na Django ... nie pamiętam, kiedy ostatnio wszystkie miejsca w kinie były zajęte!!! :huh:

 

Klima działała całe szczęście :biglol:

 

 

Film, jak dla mnie, bardzo fajny. Polecam :)

Poszłabym jeszcze raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...