Skocz do zawartości

Quickshift


Piotor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sory moze mnie zle zrozumiales . W zwiazku z tym ze nie chce stracic gwarancji to nie mam wyboru i jesli chcialbym zmienic na short shifta to tylko moge sie zdecydowac na tego co oferuja salony Subaru. A moje pytanie to co wy o tym short shiftcie sadzicie?? Czy to dobry sprzet czy nie ?? Czy lepiej poczekac i moze jakiejs innej firmy?? Nie wiem , nie znam sie wiec pytam was fachowców. Dzieki z gory. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle po co Ci short shifter?

 

Po pierwsze jak czasem mam okazje sie przejechac Leszka SPRT to poprostu zmiana biegow to sama przyjemnosc.

Po drugie tak mi sie wydaje ze szybsza zmiana biegow ma takze wplyw na czas w jakim auto sie rozpedza od 1 do 5 biegu. Wiem ze to minimalnie i prawie sie tego nie czuje no ale :neutral:

Po trzecie cos bym chcial zrobic w aucie a przy okazji nie stracic gwarancji wiec pytam . Nie mowie ze to dobry pomysl bo moze mi go odradzicie. Tak wiec chetnie poslucham. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak czasem mam okazje sie przejechac Leszka SPRT to poprostu zmiana biegow to sama przyjemnosc.

 

Skrzynia 6MT to inna bajka.

 

Po drugie tak mi sie wydaje ze szybsza zmiana biegow ma takze wplyw na czas w jakim auto sie rozpedza od 1 do 5 biegu. Wiem ze to minimalnie i prawie sie tego nie czuje no ale

 

Skok lewarka nie wpływa na czas zmiany biegów. Szczególnie w 5MT Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skok lewarka nie wpływa na czas zmiany biegów. Szczególnie w 5MT Subaru.

 

U mnie miał, bo żeby wrzucić piątkę musiałem wstawać z fotela... a teraz sięgam na siedząco :)

No to masz chyba złą pozycję za kierownicą - jeździsz na leżąco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy nie, Jak tak to, jaki, ile procentowo mocy więcej żeby było bezpiecznie? Jaki czas wtrysku?

 

I czy w ogóle ktoś już bawił się w takie cos w subaru sti

 

[ Dodano: Pon Kwi 21, 2008 11:06 pm ]

sory pomylka

 

[ Dodano: Pon Kwi 21, 2008 11:08 pm ]

to nie mialo tu trafic

 

[ Dodano: Pon Kwi 21, 2008 11:09 pm ]

Teraz na temat:

 

Jak Short Shift nic by nie dawał to raczej nikt by tego nie montował do swojego auta.

Naprawdę dobra rzecz. Szybsza zmiana biegów, ściągasz rękę z kierownicy na krótszy okres czasu, z ta precyzja jest rożnie, a w sti do zmiany biegów musisz włożyć ciut więcej siły, ale to detal. Więcej plusów niż minusów.

 

A co do wypowiedzi ze krótszy skok skrzyni nie przyspiesza zmiany biegów to jakąś bzdura. Każdy wie ze, jeżeli chcesz przebiec dystans 100 metrów to potrzebujesz więcej czasu niż na 60 metrów. Im krótszy dystans tym szybszy czas dotarcia do celu, w tym przypadku szybsza zmiana biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Short Shift nic by nie dawał to raczej nikt by tego nie montował do swojego auta.

 

 

Zdziwiłbyś się jak wiele rzeczy nic nie daje a ludzie je montują i chcą montować, często za grubą kasę.

 

w sti do zmiany biegów musisz włożyć ciut więcej siły, ale to detal.

 

Porównywanie skrzyni biegów STi z innymi modelami Subaru jest bez sensu bo to inne konstrukcje.

 

 

A co do wypowiedzi ze krótszy skok skrzyni nie przyspiesza zmiany biegów to jakąś bzdura. Każdy wie ze, jeżeli chcesz przebiec dystans 100 metrów to potrzebujesz więcej czasu niż na 60 metrów. Im krótszy dystans tym szybszy czas dotarcia do celu, w tym przypadku szybsza zmiana biegu

 

80% tego dystansu pokonujesz dowolnie szybko, 20% dystansu pokonujesz zoporem proporcjonalnym do siły jaką włożysz - innymi słowy nie zmienisz biegu szybciej niż potrafi synchronizator (w synchronizowanej skrzyni). Próby robienia tego szybciej skończą się conajwyżej uszkodzeniem skrzyni. Zdaje się już mamy forumowicza który wie ile kosztują złamane widełki wybieraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A co do wypowiedzi ze krótszy skok skrzyni nie przyspiesza zmiany biegów to jakąś bzdura. Każdy wie ze, jeżeli chcesz przebiec dystans 100 metrów to potrzebujesz więcej czasu niż na 60 metrów. Im krótszy dystans tym szybszy czas dotarcia do celu, w tym przypadku szybsza zmiana biegu

ok, badzmy precyzyjni... sam krotszy skok lewarka nic nie zmienia (taki efekt mozna, np., uzyskac skracajac gorna czesc drazka zmiany biegow :mrgreen: )

w short shift'erze podstawa do dluzsza dolna czesc drazka (dluzsza w porownaniu do serii)

 

shifter1pe5ry6.jpg

 

 

p.s.

(...) Zdziwiłbyś się jak wiele rzeczy nic nie daje a ludzie je montują i chcą montować, często za grubą kasę (...)

+ zylion :!: :mrgreen:

tyle ze troche dziwi taka wypowiedz czlowieka, ktory pracuje w barnzy tjuningu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze troche dziwi taka wypowiedz czlowieka, ktory pracuje w barnzy tjuningu

 

Mnie tjunink nie nie interesuje zbytnio, ani tworzenie rzeczywistości alternatywnej w której rzeczy, które nie działają, działają. Short shifter jest fjany w aucie które ma metrowy skok lewarka. Jest to tez fajna opcja jak seryjny lewarek mamy zużyty, ale sam krótki skok nie przyspiesza niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

topowe N-ki jeżdżą z seryjnym lewarkiem

 

Nie do końca; poduszkę gumową mocowania wybieraka zamienia się na teflon (sztywność po promieniu), poduszkę mocowania podpory wybieraka na skrzyni też na teflon (sztywność osiowa), nooo... i czasem, tego...., jak homologacji za literalnie się nie bierze, gałkę (łoże) manetki zamienia się na łożyskowane, lub na uni ball.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...