Jump to content

Impreza STi, a sprawa bezpieczenstwa.

Flipper
 Share

Recommended Posts

Jak wszyscy widzielismy w nowej Imprezie mamy bardzo duzy wlot powietrza. Chcialbym wlasnie o ten wlot zapytac - jak ma sie on do bezpieczenstwa pieszych w momencie zderzenia?

W mercedesie taki element (znaczek) zostal (z wymogow bezpieczenstwa wlasnie) schowany ( chowa sie powyzej chyba 40km/h).

Sorka że się troche wtrącam, ale w jakim mercu usunięto znaczek ?? ( w Imprezie to prędzej przy 40 się rozszerzy jeszcze bardziej niż schowa ;) )

pozdr.

Wojtek

Sorka że się troche wtrącam, ale w jakim mercu usunięto znaczek ?? ( w Imprezie to prędzej przy 40 się rozszerzy jeszcze bardziej niż schowa ;) )

pozdr.

Wojtek

Juz jakis czas temu znaczek - nie tyle usunieto co chowa sie przy predkosci (ile dokladnie nie wiem). No wlot ja mysle, ze sie nie schowa w imprezie :wink: :twisted:

W końcu znaczek merca jest do ozdoby wlot na komary nie służy do łapania komarów :P

A jeśli chodzi o bezpieczeństwo pieszego napewno niemiecka prasa się burzyć jaki to zabójczy samochód z tej imprezy. Przypominam sobie tekst o Hondzie CRV podobno położono nacisk na bezpieczeństwo pieszego ... no iii w jakiejś prasie niemieckiem pisali kto będzie płacił na połamane wycieraczki podczas wypadku z pieszym ...

Wydaje mi się, że zachód nie chce przyjąć do wiadomości żę samochody japońskie są lepsze ... ciekawe czy np. BMW serii 3 przejedzie się bez żadnej awarii 200 tyś km

Ech zniosło mnie na inny temat ;)

• Dyrekcja SIP

Co do wyników crash-testów Impreza jest wiodaca w swej klasie (NCAP 2002). Pieszym grozi przede wszystkim, także bez bliskiego spotkanie 3-go stopnia, uszkodzenie kręgów szyjnych, gdy w pobliżu przejedzie STI :lol:

A teraz serio. Pokrywa silnika, jak wiadomo jest wykonana z aluminium, co w przypadku kolizji powoduje optymalna amortyzację siły uderzenia.

Wlot powietrza wykonany z tworzywa sztuczne w takim przypadku ulega po prostu zniszczeniu (trwałość mniejsza, niż głowy pieszego). ponadto w przypadku kolizji złamaniu ulegają mocowania wycieraczek w przewidzianych do tego punktach.

• 1 month later...

Znaczek? W Mercedesie? Chowa? No myślę, że wątpię. Dawno nie jechałeś Mercedesem ;-)

Co nie zmienia faktu że to chyba rozwiązanie specjalnie na Polskę co by się chował na postoju, znaczki od Jaga kradną na potęge od STI z resztą też :-(

Azrael

No tak, bo to taki szpan, jak koledzy "w paski" przyjda do goscia, a on im pokaze swoja kolekcje znaczkow :D

Pozdrawiam Was,

ThanJu

Legenda:

koledzy "w paski" - inaczej:dresiarze, czyli osoby mlode w wieku 20-30 lat ubierajace sie glownie w stroje zwane dresami. Haslo kojarzone raczej niemile. :D

No tak, bo to taki szpan, jak koledzy "w paski" przyjda do goscia, a on im pokaze swoja kolekcje znaczkow :D

Ty sie śmiejesz a ja znam gościa który na "koty" do swojego Jaga wydał już kilka tys. PLN. To tragiczne, a Jaguar bez kociaka na masce traci swój urok :-(

Azrael

Ty sie śmiejesz a ja znam gościa który na "koty" do swojego Jaga wydał już kilka tys. PLN. To tragiczne, a Jaguar bez kociaka na masce traci swój urok :-(

Jaguary od ladnych paru lat nie maja figurki skaczacego kota na atrapie chlodnicy. Montowanie ich do Jagow niewyposazonych seryjnie (czyli od poprzedniego XJ w gore) w taka figurke jest niezgodne z przepisami.

Jaguary od ladnych paru lat nie maja figurki skaczacego kota na atrapie chlodnicy. Montowanie ich do Jagow niewyposazonych seryjnie (czyli od poprzedniego XJ w gore) w taka figurke jest niezgodne z przepisami.

Ten ma chyba seryjnie i ma parę lat, i jest to V8 więcej o nim nie wiem, na Jagach sie nie znam :-(

Azrael