Skocz do zawartości

Impreza STi, a sprawa bezpieczenstwa.


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy widzielismy w nowej Imprezie mamy bardzo duzy wlot powietrza. Chcialbym wlasnie o ten wlot zapytac - jak ma sie on do bezpieczenstwa pieszych w momencie zderzenia?

W mercedesie taki element (znaczek) zostal (z wymogow bezpieczenstwa wlasnie) schowany ( chowa sie powyzej chyba 40km/h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka że się troche wtrącam, ale w jakim mercu usunięto znaczek ?? ( w Imprezie to prędzej przy 40 się rozszerzy jeszcze bardziej niż schowa ;) )

 

pozdr.

Wojtek

 

Juz jakis czas temu znaczek - nie tyle usunieto co chowa sie przy predkosci (ile dokladnie nie wiem). No wlot ja mysle, ze sie nie schowa w imprezie :wink: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znaczek merca jest do ozdoby wlot na komary nie służy do łapania komarów :P

A jeśli chodzi o bezpieczeństwo pieszego napewno niemiecka prasa się burzyć jaki to zabójczy samochód z tej imprezy. Przypominam sobie tekst o Hondzie CRV podobno położono nacisk na bezpieczeństwo pieszego ... no iii w jakiejś prasie niemieckiem pisali kto będzie płacił na połamane wycieraczki podczas wypadku z pieszym ...

Wydaje mi się, że zachód nie chce przyjąć do wiadomości żę samochody japońskie są lepsze ... ciekawe czy np. BMW serii 3 przejedzie się bez żadnej awarii 200 tyś km

Ech zniosło mnie na inny temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Co do wyników crash-testów Impreza jest wiodaca w swej klasie (NCAP 2002). Pieszym grozi przede wszystkim, także bez bliskiego spotkanie 3-go stopnia, uszkodzenie kręgów szyjnych, gdy w pobliżu przejedzie STI :lol:

A teraz serio. Pokrywa silnika, jak wiadomo jest wykonana z aluminium, co w przypadku kolizji powoduje optymalna amortyzację siły uderzenia.

Wlot powietrza wykonany z tworzywa sztuczne w takim przypadku ulega po prostu zniszczeniu (trwałość mniejsza, niż głowy pieszego). ponadto w przypadku kolizji złamaniu ulegają mocowania wycieraczek w przewidzianych do tego punktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No tak, bo to taki szpan, jak koledzy "w paski" przyjda do goscia, a on im pokaze swoja kolekcje znaczkow :D

 

Pozdrawiam Was,

ThanJu

 

 

Legenda:

 

koledzy "w paski" - inaczej:dresiarze, czyli osoby mlode w wieku 20-30 lat ubierajace sie glownie w stroje zwane dresami. Haslo kojarzone raczej niemile. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo to taki szpan, jak koledzy "w paski" przyjda do goscia, a on im pokaze swoja kolekcje znaczkow :D

 

Ty sie śmiejesz a ja znam gościa który na "koty" do swojego Jaga wydał już kilka tys. PLN. To tragiczne, a Jaguar bez kociaka na masce traci swój urok :-(

 

 

Azrael

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sie śmiejesz a ja znam gościa który na "koty" do swojego Jaga wydał już kilka tys. PLN. To tragiczne, a Jaguar bez kociaka na masce traci swój urok :-(

 

Jaguary od ladnych paru lat nie maja figurki skaczacego kota na atrapie chlodnicy. Montowanie ich do Jagow niewyposazonych seryjnie (czyli od poprzedniego XJ w gore) w taka figurke jest niezgodne z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaguary od ladnych paru lat nie maja figurki skaczacego kota na atrapie chlodnicy. Montowanie ich do Jagow niewyposazonych seryjnie (czyli od poprzedniego XJ w gore) w taka figurke jest niezgodne z przepisami.

 

Ten ma chyba seryjnie i ma parę lat, i jest to V8 więcej o nim nie wiem, na Jagach sie nie znam :-(

 

Azrael

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...