Skocz do zawartości

Nowy serwer Forum SIP


Flipper

Kiedy przełączyć serwer na nową platformę  

63 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł ten moment, kiedy trzeba się zebrać w sobie i ustalić termin kiedy wyłączymy forum SIP. :mrgreen:

teraz tak poważnie... jako, że termin przepięcia serwera (wynikający z naszych ustaleń z providerem) wypada w okres Rajdu Elomot, proszę wszystkich Was o informacje czy przełączenie na nową platformę powinniśmy wykonać PRZED rajdem czy już PO rajdzie.

Pytam, ponieważ przełączenie wiąże się z przerwą w dostępie do Forum SIP, a jak każda duża zmiana - mogą wystąpić komplikacje. :sad:

 

Robię ankietę aby było wygodniej zebrać odpowiedzi. Niestety mamy bardzo mało czasu na podjęcie decyzji (kilka dni) :cool:

 

To poniżej to foteczki naszej nowej maszynki... ładna, prawda? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystkie moje mądre posty, or spam forumowych spammerów, maja się zmieścić w takim małym pudełeczku :shock: .

...a kto powiedział, że Twoje mądre posty tam wrzucimy? To droga maszyna - teraz za przeniesienie tam postów (szczególnie tych mądrych, które dobrze świadczą o piszącym... czyli autopromocja) będziemy zbierać kasiorę :mrgreen::twisted: he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że Twoje mądre posty tam wrzucimy? To droga maszyna - teraz za przeniesienie tam postów (szczególnie tych mądrych, które dobrze świadczą o piszącym... czyli autopromocja) będziemy zbierać kasiorę :mrgreen::twisted: he he

 

Żebym przypadkiem nie wystawił faktury za zakup pozostawionej tu wartości intelektualnej - byście se mogli kupić za tę kwotę serwerownię, jak w CERNie :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flipper, Co to za host? W sensie parametrów i vendora?

Ja co prawda nie Flipper, ale wygląda mi to na którąś z platform serwerowych Intela. Chassis podobne do SR2500, a co siedzi w środku to nie wiem.

 

Na pierwszy rzut oka (front) wygląda mi na 5 dysków, co mnie (przyznam) zastanawia - w jakiej konfiguracji? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy należy ten post traktować jako przyrzeczenie publiczne autora, że Forum przestanie mulić... i samoczynnie wylogowywać piszących... i uniemożliwiać znalezienie czegokolwiek... i... i... ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się na testy.

W razie czego...

:cool: :mrgreen:

Będziemy pamiętać... przecież jakby coś poszło nie tak jak trzeba to będzie wina "testujących" więc dobrze, że się chociaż sami zgłaszają. Jak długo można losować winnych? :mrgreen: :wink:

 

SR2500

Prawie :mrgreen: z małymi "dodatkami" :wink:

 

Na pierwszy rzut oka (front) wygląda mi na 5 dysków, co mnie (przyznam) zastanawia - w jakiej konfiguracji? :mrgreen:

Powiedzmy tak - w wystarczającej i trochę z zapasem :cool:

 

... i... i...

...a tego to nie mogę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 dysków (...) w jakiej konfiguracji? :mrgreen:

Powiedzmy tak - w wystarczającej i trochę z zapasem :cool:

Nie znam warunków w jakich to musi pracować, ale samo zastosowanie (forum/baza) nie wygląda mi na dobrego kandydata na RAID5/6 - stąd strzelam co następuje: 10 +spare? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze serwery mają właściciele domen XXX - nigdy nie szwankują. Tak słyszałem :oops:

...bo pobierają opłaty od odwiedzających... czy mam to traktować jako sugestię? :twisted::mrgreen:

przecież nielegal na tym forum jest za darmo :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

junasz napisał/a:

... i... i...

 

...a tego to nie mogę

 

Znaczy, te zwykłe takie... że zacytuję "przestanie mulić... i samoczynnie wylogowywać piszących... i uniemożliwiać znalezienie czegokolwiek" mamy traktować jako obiecane, rozumiem. :cool: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam warunków w jakich to musi pracować, ale samo zastosowanie (forum/baza) nie wygląda mi na dobrego kandydata na RAID5/6 - stąd strzelam co następuje: 10 +spare? :cool:

Oj tam, nie wdawajmy się w szczegóły. "Będzie Pan zadowolony" :mrgreen:

 

przecież nielegal na tym forum jest za darmo :cool:

Jeszcze? :twisted::mrgreen:

 

No chyba, że nowy serwer też bedzie zamulał :razz:

To zależy tylko od Was... jak mocno go... wykorzystacie? Sądzę jednak, że nie ma nas tylu abyśmy tą maszynę mogli zmęczyć.

 

Znaczy, te zwykłe takie... że zacytuję "przestanie mulić... i samoczynnie wylogowywać piszących... i uniemożliwiać znalezienie czegokolwiek" mamy traktować jako obiecane, rozumiem. :cool: :mrgreen:

Obietnicę ciężko dawać (chociażby ze względu na powyższą odpowiedź), ale myślę że też "Pan będzie zadowolony" :mrgreen:

 

Znaczy się....nowa kuweta???!!!

...jasssssne! Tylko tą będzie gorzej ogarnąć... bo większa jeszcze :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...