Jump to content

Nowy serwer Forum SIP

Flipper

Kiedy przełączyć serwer na nową platformę  

63 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nadszedł ten moment, kiedy trzeba się zebrać w sobie i ustalić termin kiedy wyłączymy forum SIP. :mrgreen:

teraz tak poważnie... jako, że termin przepięcia serwera (wynikający z naszych ustaleń z providerem) wypada w okres Rajdu Elomot, proszę wszystkich Was o informacje czy przełączenie na nową platformę powinniśmy wykonać PRZED rajdem czy już PO rajdzie.

Pytam, ponieważ przełączenie wiąże się z przerwą w dostępie do Forum SIP, a jak każda duża zmiana - mogą wystąpić komplikacje. :sad:

Robię ankietę aby było wygodniej zebrać odpowiedzi. Niestety mamy bardzo mało czasu na podjęcie decyzji (kilka dni) :cool:

To poniżej to foteczki naszej nowej maszynki... ładna, prawda? :mrgreen:

Pytam, ponieważ przełączenie wiąże się z przerwą w dostępie do Forum SIP, a jak każda duża zmiana - mogą wystąpić komplikacje. :sad:

Zgłaszam się na testy.

W razie czego...

:cool: :mrgreen:

I wszystkie moje mądre posty, or spam forumowych spammerów, maja się zmieścić w takim małym pudełeczku :shock: .

...a kto powiedział, że Twoje mądre posty tam wrzucimy? To droga maszyna - teraz za przeniesienie tam postów (szczególnie tych mądrych, które dobrze świadczą o piszącym... czyli autopromocja) będziemy zbierać kasiorę :mrgreen::twisted: he he

najlepsze serwery mają właściciele domen XXX - nigdy nie szwankują. Tak słyszałem :oops:

...bo pobierają opłaty od odwiedzających... czy mam to traktować jako sugestię? :twisted::mrgreen:

że Twoje mądre posty tam wrzucimy? To droga maszyna - teraz za przeniesienie tam postów (szczególnie tych mądrych, które dobrze świadczą o piszącym... czyli autopromocja) będziemy zbierać kasiorę :mrgreen::twisted: he he

Żebym przypadkiem nie wystawił faktury za zakup pozostawionej tu wartości intelektualnej - byście se mogli kupić za tę kwotę serwerownię, jak w CERNie :mrgreen:.

Flipper, Co to za host? W sensie parametrów i vendora?

Ja co prawda nie Flipper, ale wygląda mi to na którąś z platform serwerowych Intela. Chassis podobne do SR2500, a co siedzi w środku to nie wiem.

Na pierwszy rzut oka (front) wygląda mi na 5 dysków, co mnie (przyznam) zastanawia - w jakiej konfiguracji? :mrgreen:

Czy należy ten post traktować jako przyrzeczenie publiczne autora, że Forum przestanie mulić... i samoczynnie wylogowywać piszących... i uniemożliwiać znalezienie czegokolwiek... i... i... ? :mrgreen:

Zgłaszam się na testy.

W razie czego...

:cool: :mrgreen:

Będziemy pamiętać... przecież jakby coś poszło nie tak jak trzeba to będzie wina "testujących" więc dobrze, że się chociaż sami zgłaszają. Jak długo można losować winnych? :mrgreen: :wink:

SR2500

Prawie :mrgreen: z małymi "dodatkami" :wink:

Na pierwszy rzut oka (front) wygląda mi na 5 dysków, co mnie (przyznam) zastanawia - w jakiej konfiguracji? :mrgreen:

Powiedzmy tak - w wystarczającej i trochę z zapasem :cool:

... i... i...

...a tego to nie mogę :razz:

5 dysków (...) w jakiej konfiguracji? :mrgreen:

Powiedzmy tak - w wystarczającej i trochę z zapasem :cool:

Nie znam warunków w jakich to musi pracować, ale samo zastosowanie (forum/baza) nie wygląda mi na dobrego kandydata na RAID5/6 - stąd strzelam co następuje: 10 +spare? :cool:

najlepsze serwery mają właściciele domen XXX - nigdy nie szwankują. Tak słyszałem :oops:

...bo pobierają opłaty od odwiedzających... czy mam to traktować jako sugestię? :twisted::mrgreen:

przecież nielegal na tym forum jest za darmo :cool:

Wow nowy serwer :shock:

Ale trochę szkoda, że padnie wątek Forrrruuuuuuuuummmmmmmmm zzzzzaaaammmmuuuullllaaaaaa :cry:

No chyba, że nowy serwer też bedzie zamulał :razz:

junasz napisał/a:

... i... i...

...a tego to nie mogę

Znaczy, te zwykłe takie... że zacytuję "przestanie mulić... i samoczynnie wylogowywać piszących... i uniemożliwiać znalezienie czegokolwiek" mamy traktować jako obiecane, rozumiem. :cool: :mrgreen:

Nie znam warunków w jakich to musi pracować, ale samo zastosowanie (forum/baza) nie wygląda mi na dobrego kandydata na RAID5/6 - stąd strzelam co następuje: 10 +spare? :cool:

Oj tam, nie wdawajmy się w szczegóły. "Będzie Pan zadowolony" :mrgreen:

przecież nielegal na tym forum jest za darmo :cool:

Jeszcze? :twisted::mrgreen:

No chyba, że nowy serwer też bedzie zamulał :razz:

To zależy tylko od Was... jak mocno go... wykorzystacie? Sądzę jednak, że nie ma nas tylu abyśmy tą maszynę mogli zmęczyć.

Znaczy, te zwykłe takie... że zacytuję "przestanie mulić... i samoczynnie wylogowywać piszących... i uniemożliwiać znalezienie czegokolwiek" mamy traktować jako obiecane, rozumiem. :cool: :mrgreen:

Obietnicę ciężko dawać (chociażby ze względu na powyższą odpowiedź), ale myślę że też "Pan będzie zadowolony" :mrgreen:

Znaczy się....nowa kuweta???!!!

...jasssssne! Tylko tą będzie gorzej ogarnąć... bo większa jeszcze :twisted:

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...