Skocz do zawartości

Olsztyńskie spotkania


emotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

A masz w nim gniazdo OBD2? Jeśli tak, to może ecuExplorer z kablem VAG KKL wystarczy. Jeśli nie, to nie wiem czy ktoś w Olsztynie (poza ASO oczywiście) ma komputer ogarniający "stare" Subaru.

 

(chyba) Zawsze możesz błędy wymrugać, bez komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorsz914, fajna zabawka. Fajnie gra, zupełnie nie jak wolny ssak. ;)

 

pablonas (albo ktoś inny ;)), co byś powiedział na świecący się check i brak błędów (aktualnych i historycznych) w ecuExplorerze? (po resecie ECU oczywiście check zgasł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorsz914, fajna zabawka. Fajnie gra, zupełnie nie jak wolny ssak. ;)

 

pablonas (albo ktoś inny ;)), co byś powiedział na świecący się check i brak błędów (aktualnych i historycznych) w ecuExplorerze? (po resecie ECU oczywiście check zgasł)

 

A dzięki wielkie :) Co do tgo checka. Może jest to spowodowane przez wlew paliwa ? W książecce wyczytałem że niby przez niedomkniety korek może się błąd wyświetlić, no ale sprawdzałem i korek mam domkniety. Za to problemy zawsze z tankowaniem go mam, bez lejka się nie obejdzie bo pistolet strzela. Plus do tego niby on powinien mieć 50 litrów bak a wczoraj zalałem mu 52 litry gdzie nie był do końca pusty. Czy może ja mam błędne informację i bak ma 60 litrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas (albo ktoś inny ), co byś powiedział na świecący się check i brak błędów (aktualnych i historycznych) w ecuExplorerze? (po resecie ECU oczywiście check zgasł)

Standard w new age`ach wolnossących :)

 

Trzeba przez EOBD się łączyć, znaczy uniwersalnym testerem. Wtedy będzie widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Standard w new age`ach wolnossących :)

 

Trzeba przez EOBD się łączyć, znaczy uniwersalnym testerem. Wtedy będzie widać :)

 

Czy chodzi o coś takiego ?

 

http://allegro.pl/obdmate-om500-diagnostyka-jobd-obdii-eobd-gwaranc-i3594365407.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard w new age`ach wolnossących :)

 

Trzeba przez EOBD się łączyć, znaczy uniwersalnym testerem. Wtedy będzie widać :)

 

Cholera, ale to w końcu GC... Nie myślałem, że one rozumiały OBD, dlatego nawet nie pomyślałem o podpinaniu ELM-a z Torque do niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w US GC też się tak zdarza.

 

Najwyraźniej to New Age w starej budzie. ;)

Człowiek uczy się całe życie.

 

Jednak nie ma tego złego - jeśli znów check wyskoczy (a jeśli to nie był jakiś "przypadkowy", to prędzej czy później wróci), to w tej sytuacji dowolny mechanik z komputerem powinien być w stanie błędy odczytać. W razie czego mogę też wpiąć swojego ELM-a z Torque. U mnie w bugu WRX działa (choć akurat błędów nim nie czytałem, tylko bieżące parametry, których z kolei Subaru po OBD wystawia jak na lekarstwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najwyraźniej to New Age w starej budzie. ;)

Człowiek uczy się całe życie.

 

Jednak nie ma tego złego - jeśli znów check wyskoczy (a jeśli to nie był jakiś "przypadkowy", to prędzej czy później wróci), to w tej sytuacji dowolny mechanik z komputerem powinien być w stanie błędy odczytać. W razie czego mogę też wpiąć swojego ELM-a z Torque. U mnie w bugu WRX działa (choć akurat błędów nim nie czytałem, tylko bieżące parametry, których z kolei Subaru po OBD wystawia jak na lekarstwo).

 

Dzięki za informacje no i za pomoc :) Check jak na razie po resecie się nie zaświecił, więc może naprawdę przez korek od paliwa to było, ale pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...