Skocz do zawartości

[Wrocław] Spotkania


Witek

Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo duzy skrot, bo nic o akcji ratunkowej i golfie ;)

Akcje ratunkowe były w sumie dwie.. W obu przypadkach dotyczyło to wpadnięcia w śnieżną bandę. Raz wyleciał Mazi666 do tego stopnia, że przód w ogóle mu się nie kręcił, a za drugim razem wyleciał pod koniec Arti, który zrobił to raz a dobrze, bo przyhaczył się jakimś elementem podwozia o coś, co było pod śniegiem, więc wyciąganie go było bardziej skomplikowane, ale to musiałby ktoś opowiedzieć, kto w tym uczestniczył, bo ja byłem wtedy na górze, a pomagałem wcześniej w wyciąganiu Maziego666.

A z golfem było jakieś nieduże puknięcie na placyku na szczycie.. też musiałby ktoś inny opowiedzieć, bo ja byłem wtedy na trasie.. :)

 

pozdro!

 

Reefer - wolność dla ośnieżonych tras! Zróbmy blokadę, przykujmy się do... śniegu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie bylismy wczoraj podlamani,bo warunki jak w ausrii...wszedzie snieg naokolo, a droga czarna lub z takim gownianym mokrym sniegiem i pod spodem od razu asfalt...dramat! a co za tym idzie przejscia ze sliskiego na przyczepne i odwrotnie...troszke niebezpiecznie. a kamionki sliczne, jeszcze noc jasna byla. piekne te zakrety,szeroko,ale coz z tego ? ;(;(

brat mi sie zawiesil,podobnie jak Arti, wczoraj na kamionkach i tez bez linki sie nie obeszlo:) i tez mu przod nie krecil:P myslalem na poczatku,ze sie subaru zepsulo! ale przeciez one sie nie psuja :D ja glupi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, ZIMA WRÓCIŁA. :mrgreen:

Byłem na zwiadach na Jodłowniku. Dopadało duuużo śniegu, podłoże jest lekko zmrożone, więc jest tak jak powinno być. Jest ślisko - nigdzie nie wystaje przyczepny asfalt spod białego. Na poboczu są jeszcze bandy z ostatnich opadów śniegu - mokre i masywne - zatrzymają każego, kto przed zakrętem zapnie 4ke zamist 2ki. :mrgreen: Temperatura na szczycie 0 st. C - mogłoby być lepiej ale zawsze lepsze to niż np + 5 st. C. Ciągle pada śnieg i to bardzo mocno. Nawet jeśli przejedzie pług to i tak powinno być dobrze - wystarczająco dużo śliskiego na jezdni. A, cały czas piszę o górnej partii naszego OSu - od parkingu pod Czeszką do przełęczy. Niżej niestety mocno roztopiony śnieg i dużo mazi na jezdni na której nie bardzo chce auto skręcać.

 

Tak więc, szanowni upalacze, kto chętny!? :-D

 

(gg mi nie działa - nie piszcie)

 

Dokumentacja fotograficzna:

 

 

Przełęcz:

 

dscn4164wp5.jpg

 

Przełęcz w stronę Nowej Rudy:

 

dscn4165tm5.jpg

 

Nawierzchnia - całkiem przyjemna ilość lekko przymarzniętego śniegu:

 

dscn4166ns1.jpg

 

Ostatnia prosta przed szczytem:

 

dscn4168gl7.jpg

 

Ulubiony zakręt Sidora (do obracania :giggle: :mrgreen: ) czyli ostatni prawy przed szczytem:

 

dscn4169vu9.jpg

 

Lewy do prawego, dnem:

 

dscn4170we4.jpg

 

Spadanie do parkingu:

 

dscn4171ci3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu relacja jest na kresce, a nie tutaj?

Ponieważ forum z kreską ma większy potencjał niż forum z kropką, którego nikt nie ma chęci rozwijać, baa! jeszcze je celowo "duszą". Ale o tym jest inny wątek... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, to ja wiem... pytanie było raczej, czemu tam relacja, skoro Arti ciągle wrzuca fotki do tego wątku, a tu nagle wyskoczył z tamtym.. :) "Trailera" w postaci fotek odcinka wrzucił w niedzielę rano, ale relacje już tam... o to mi chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że zima nie zwinie się zbyt prędko, co chwilę pada śnieg, jest zimno, prognoza obiecująca i wszystko wskazuje na to, że będą jutro warunki do jazdy. Jeśli ktoś jest chętny jutro przyjechać i pobawić się w miejscu wiadomym piszcie. :cool: :wink:

 

Jutro mija kolejna rocznica śmierci Janusza Kuliga. Na Jodłowniku jest zakręt na którym miał on potężnego dzwona * - moglibyśmy przystanąć na chwilę i powspominać mistrza a jeśli będzie chęć będziemy mogli przejechać się na kostki Walimskie i na pomniku** zapalić znicza.

 

 

PS.

*)

img0002zw3.jpg

 

**)

dsc05527va3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...