Skocz do zawartości

Pytanie o filtr powietrza


Bigos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzabny mi jest filtr powietrza do SI 02r. na stronie firmy FILTRON ich wyszukiwarka znalazła oto taki filtr cena 30 zł. ap154-1.jpg

Moje pytanko jest takie czy moge zalozyc taki zamiennik czy to musi byc filtr kupiony w SIPie :roll: a moze wy macie jakies zaminniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny filtr jets jak najbardziej zwyklym filtrem. Wkładki mokre to już sportowe wynalazki.

 

hmm, no to już nie wiem, jak to jest w znanym mi WRXie, ale filtr powietrza oryginalnie jest ewidentnie mokry i był taki poprzednio a kupiony jako oryginalna część zamienna również jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no to już nie wiem, jak to jest w znanym mi WRXie, ale filtr powietrza oryginalnie jest ewidentnie mokry i był taki poprzednio a kupiony jako oryginalna część zamienna również jest.

 

 

Jaki mokry tam jest zwykły filtr z resztą zamienny z Corsą diesel. :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

zeby nie zakladac nowego watku, skorzystalem z szukajki, i wygrzebalem ten temat... :mrgreen:

bo akurat tez mam pytanie o filtr powietrza

 

przy okazji wymiany oleju i filtrow odkrylem, ze w GT'eku bylo zalozone takie cus :arrow: klik

 

zalozylem oryginalny filtr, ale zastanawiam sie, co zrobic z ta wkladka JR:

1. przy nastepnej wymianie filtra wymyc, naoleic i zalozyc z powrotem (jezeli tak, to czy mozna skorzystac z zestawu regeneracyjnego np. K&N, czy musi byc olejek firmy JR? chyba nie ma zadnej roznicy?)

2. wyrzucic won :lol: (bo ponoc przeplywki w GT MY'99-00 sa b. czule i zle wspolzyja z takimi filtrami)

 

 

p.s. btw, po zalozeniu oryginalnego filtra nie odczulem zadnej roznicy :roll:

p.p.s. moze by tak przeniesc na Techniczne? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat filtra powietrza jest tak prosty ze az trudny. Rok temu z lenistwa kupilem zamiennik filtra do Forestera ( z lenistwa, bo do salonu Subaru mam prawie 30 km, a filtr kupilem na miejscu). No i kilka dni temu kupilem orginal, przy wymianie okazalo sie ze rura ssaca jest delikatnie przykurzona od wewnatrz... Z orginalnym filtrem takie rzeczy sie nie zdarzaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mokry tam
Filtr zakupiony w ASO jest oryginalnie zapakowamy w folię, po zdjęciu której ma się wrażenie, że jest nasączony jakimś olejkiem :wink: jest wilgotny, zarówno ramka jak i część filtrująca i o dziwo dość długo zachowuje taki charakter, nawet do 7, 8 kkm użytkowania.

 

Zamienniki filtrona są nieco mniej precyzyjnie wykonane i nieco "latają" w obudowie oryginał "siedzi" bardziej pasownie. Niemniej jednak uważam, że spokojnie można je stosować. Jak kto ostrożny najwyżej częściej zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra skoro o filtrach mowa to ja mam pytanie o stożki APEXi - to są suche czy mokre filtry bo stożki są z reguły mokre ale gdzieś słyszałem że APEXi jest filtrem suchym. Pytanie nr 2: Jeśli rzeczywiście stożek APEXi jest suchy to jak się go czyści (wodą?) i jak często?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Magdziarz, no tak ja sponsorów nie mam i zarabiam na to sam więc chyba zostanę przy tradycyjnym mokrym stożku bo i tak przepływki nie mam więc nie mam się czym martwić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kashmere, tak się zastanawiam nad różnicami pomiędzy filtrami suchymi i mokrymi. O suchych pomyślałem sobie dlatego bo wydawało mi się że ich obsługa polega po prostu na myciu jak się zabrudzi bez konieczności stosowania olejków ale jak się je po prostu wymienia jak się zabrudzą to chyba wolę sobie myć i oliwić normalny stożek. W końcu jakie to ma znaczenie jak nie mam przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...