Skocz do zawartości

Autokosmetyka - czyli co robić aby nasze auta lśniły :)


mile

Rekomendowane odpowiedzi

plasma555, odradzam bo choćbyś nie wiem jakim pedantem nie był, to w zime auto zawsze się rysuje od śniegu itp. Chcesz zabezpieczyć lakier przed zimą to umyj go dokładnie, wyglinkuj, przeleć cleanearem i na to wrzuć trwały wosk. A na wiosne dopiero polerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mile - wyrazy uznania dla Twoich porad i poradników.

W sprawie pielęgnacji auta, okazuje się, jestem ignorantem. Dbam o to by było czyste (czarny Forester), ale o glince dowiedziałem się dopiero czytając ten wątek. :?

Co oznacza skrót "AP"? Piszesz o tym przy temacie myjki ciśnieniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/pianownica-prof-do-myjki-piana-z-woskiem-kastor-i1198665212.html

 

Pierwsza z brzegu. Nie wiem jaki masz model myjki, musisz znaleźć pasująca. I nie patrz na takie poniżej 100 zł, to tylko strata kasy bo piana robi się bardzo słaba i szybko spływa. Ale jak mówiłem, ostrożnie z tą pianą, IMO robi więcej złego niż dobrego. Samą pianą auta i tak nie umyjesz i trzeba potem myć szamponem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez problemu. Z Subaru pod tym względem jest o tyle dobrze że mają ultra miękki lakier i jakakolwiek korekcja szybko idzie, nawet ręcznie. Choć co za tym idzie, łatwo się rysują :roll:

 

Kup Meguiars SwirlX i piankowy aplikator, da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście jeśli to tylko hologramy. I pracuj tą żółtą stroną, jest twardsza i ostrzejsza, ale nie na tyle żeby sama robiła rysy. A jeśli jakimś cudem będzie jednak robiła to przerzuć się na czarną stronę.

 

Pracujesz max na fragmencie 40x40cm, 1-2 krople na aplikator, wcierasz kolistymi ruchami ze średnim naciskiem aż do momentu kiedy produkt zacznie zanikać i robić się przezroczysty. Resztke ścierasz szmatką z mikrofibry ( do dostania w pierwszym lepszym markecie na dziale z gosp. domowym) i oceniasz czy starczy czy jeszcze raz przejechać fragment.

 

Z góry uprzedzam, to dość meczaca i czasochłonna operacja, zarezerwuje sobie conajmniej 3-4h. Choć może się uda szybciej bo to miękki lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od tego roku mam poważna modyfikacje wodno-kanalizacyjną w swoim budynku, i wreszcie będzie opcja na mycie w zime auta :D Ale to i tak nie zmienia faktu że będe sie ograniczał do mycia tylko, bo żaden wosk nie zwiąże w takich temperaturach,a poza tym przy tym co mam teraz na lakierze, temat wosku mam z głowy na całą zime. Jak ktoś ma zabezpieczone auto woskiem, i brak warunków w zime do mycia, to polecam opłukiwania samą wodą zdemineralizowaną na BP, bez aktywnego proszku. Wiadomo że auta to w 100% nie doczyści, ale będzie dużo lepiej i bez naruszania warstwy wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko rotacją. DualAction auto robiłem tylko raz, w kwietniu i można znaleźć chyba foty z tego procesu na KA,już nie pamiętam. i wiem że nigdy do swojego auta nie wróce z taką maszyną. Ale np. do Subaru czy do miśków jak najbardziej by się nadawała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Ci mile maszynki! Nie wiem co mam sobie kupić dobrego ale nie kawiorowego do robienia sobie amatorsko 4 aut w domu. Nie mogę znaleźć też żadnych odpowiednich padów ani past.... a od tego czytania mnie już łeb boli ...

 

To jest efekt moich ręcznych wypocin. Zdjęcia z iPhone'a więc sorry.

 

img0982rp.jpg

By plasma555 at 2010-09-05

 

img0983my.jpg

By plasma555 at 2010-09-05

 

img0984h.jpg

By plasma555 at 2010-09-05

 

img0985s.jpg

By plasma555 at 2010-09-05

 

img0986a.jpg

By plasma555 at 2010-09-05

 

img0987ri.jpg

By plasma555 at 2010-09-05

 

img0988o.jpg

By plasma555 at 2010-09-05

 

img0989o.jpg

By plasma555 at 2010-09-05

 

img0990j.jpg

By plasma555 at 2010-09-05

 

img0991ne.jpg

By plasma555 at 2010-09-05

 

Efekt ogólny:

img0992x.jpg

By plasma555 at 2010-09-05

 

Czy wosk Turtle do dobry wosk na zimę ? http://www.turtlewax.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...