Skocz do zawartości

Awaria mojego PCta


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

slowem robisz konkurencje dla clusterix'a :twisted: Dobrze :!: :!: Forum Subaru ma byc najlepsze :lol: Robiles obliczenia, albo sprawdzales ile flopsow to wyciaga ?

 

Jeszcze nie, niby gotowy i czeka, ale ostatnio mam dużo pracy zawodowej, więc ta naukowa musi poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam bardzo złą wiadomość... Własnie byłem światkiem sfajczenia mi sie płyty gł. oraz dysku systemowego. Procesora jeszcze nie sprawdzilem poniewaz nie mam za bardzo na czym. Wiem jedynie ze działa karta graficzna, pamieci RAM, oraz karta muzyczna. Jak tylko uporam sie z problemem na pewno pojawie sie ponownie na forum, ale do tej pory niestey bede "poza zasiegiem operatora"

 

Pozdrawiam drugi nieszczęśnik... :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatni przestały fascynować komputery potwory! Świecące w mroku i służące do podniecania się 3Dmarkiem. Wyzwaniem ostatnio stało się zrobić nowoczesny wydajny komputer ale CICHY! Obecnie mam problem tylko z głośno klikajaca myszą! Jak ktoś zna mysz do komputera która niema charakterystycznego Klick to czekam na poradę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael Widzę ze Twój już martwy Komputer to zestaw Dual... Ty chyba uwielbiasz wynalazki....

 

 

Znowu żyje :-) Z niego postuję ;-)

 

 

Ja nawet kiedys miałem mieć swoją rubryke o dualach w internetowym czasopiśmie :-) Dwa procki to zawsze lepiej niż jeden z różnych powodów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatni przestały fascynować komputery potwory! Świecące w mroku i służące do podniecania się 3Dmarkiem. Wyzwaniem ostatnio stało się zrobić nowoczesny wydajny komputer ale CICHY! Obecnie mam problem tylko z głośno klikajaca myszą! Jak ktoś zna mysz do komputera która niema charakterystycznego Klick to czekam na poradę !

Ostatnio w tv'shopie sprzedaja super ciche skladane klawiatury foldable :lol: ( W wielu pieknych kolorach :!: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatni przestały fascynować komputery potwory! Świecące w mroku i służące do podniecania się 3Dmarkiem. Wyzwaniem ostatnio stało się zrobić nowoczesny wydajny komputer ale CICHY! Obecnie mam problem tylko z głośno klikajaca myszą! Jak ktoś zna mysz do komputera która niema charakterystycznego Klick to czekam na poradę !

Ostatnio w tv'shopie sprzedaja super ciche skladane klawiatury foldable :lol: ( W wielu pieknych kolorach :!: )

 

Z klawiatura nie problem :) Polecam BTC z podswietlanymi klawiszami super cicha na nocne eskapady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie... Powracam chociaż w poważnie okrojonych możliwościach jeżeli chodzi o wydajność komputera...

Cytat:

z poziomu telefonu komorkowego wchodzisz na wap.google.com --> opera i mozesz byc z nami mobilnie

 

OGS powiem Ci, że próbowałem ale niestety pisanie postu na klawiaturze telefonu to istna udręka...

 

PS. Mam pytanie, skoro już siedzimy w temacie komputerów. Czy ktoś wie jaki procesor max można wsadzić do płyty shuttle AV42 ATX jak bym nie próbował to nigdzie nie mogę tego znaleźć a w serwisie mi skubani powiedzieli ze zapraszają na konsultację i oni mi spasują taki sprzęt i SPRZETADZĄ żebym był zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael Widzę ze Twój już martwy Komputer to zestaw Dual... Ty chyba uwielbiasz wynalazki....

 

 

Znowu żyje :-) Z niego postuję ;-)

 

 

Ja nawet kiedys miałem mieć swoją rubryke o dualach w internetowym czasopiśmie :-) Dwa procki to zawsze lepiej niż jeden z różnych powodów :-)

 

E..tam Dual procesor... trzy aplikacje na krzyż co je obecnie wykorzystają, a jak go kupowałeś to pewno z jedna... WindowsNT ;) Balszaki technologia z 75 roku... 64bit wchodzi,a jak podczas odczytu wyjmiesz CD to tak wszystko stanie... AMIGI to miały system ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie... Powracam chociaż w poważnie okrojonych możliwościach jeżeli chodzi o wydajność komputera...

Cytat:

z poziomu telefonu komorkowego wchodzisz na wap.google.com --> opera i mozesz byc z nami mobilnie

 

OGS powiem Ci, że próbowałem ale niestety pisanie postu na klawiaturze telefonu to istna udręka...

 

PS. Mam pytanie, skoro już siedzimy w temacie komputerów. Czy ktoś wie jaki procesor max można wsadzić do płyty shuttle AV42 ATX jak bym nie próbował to nigdzie nie mogę tego znaleźć a w serwisie mi skubani powiedzieli ze zapraszają na konsultację i oni mi spasują taki sprzęt i SPRZETADZĄ żebym był zadowolony...

 

Shuttle AV42 VIA P4X333 Socket 478 ATX Motherboard

 

Supported Processors:

Intel Pentium 4 processor (Willamette or Northwood

core) and Intel Celeron.....

.....with 533 or 400MHz FSB (100 Mhz

Quad-Datarate-Process)

 

Wszelkie celerony na podstawke Socket 478 powinny chodzić :) spiesz sie bo już się kończą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet kiedys miałem mieć swoją rubryke o dualach w internetowym czasopiśmie :-) Dwa procki to zawsze lepiej niż jeden z różnych powodów :-)

 

Dzisiaj rownolegle procesy rozwiazuje technologia HT... a w ogole to trzeba sie przezucic na 64 bity ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ogole to trzeba sie przezucic na 64 bity

 

ja jako laik kompletny w tych sprawach mam pytanko.Czy z punktu widzenia przecietnego użytkownika kompa (internet,troche grania itp.) warto zainwestować w technologie 64 bitową?Czy odczuję jakąś znaczną róznicę?Czy warto zainwestować niejako "na zapas" bo wiadomo że ta technologia sie dopiero rozwija?Pytam bo czeka mnie zmiana sprzętu na jesień i chcę sie troche zorientować w tym temacie.A wogóle to AMD czy Intel? 8)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, nie warto ;-) ... na razie jest to nowosc - droga nowosc ... Chociaz AMD 64 jest juz w dobrych cenach ... Do internetu wystarczy KAZDY komputer na rynku... a do grania lepiej zainwestowac w dobra karte graficzna niz procesor. AMD jest tansze ale mniej stabilne ... zaleta jest to, ze latwo sie kreca... Tobie polecam Intela... kup sobie jakies szybkie PIV - do tego mocna grafike i nie ma mocnych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jako laik kompletny w tych sprawach mam pytanko.Czy z punktu widzenia przecietnego użytkownika kompa (internet,troche grania itp.) warto zainwestować w technologie 64 bitową?Czy odczuję jakąś znaczną róznicę?Czy warto zainwestować niejako "na zapas" bo wiadomo że ta technologia sie dopiero rozwija?Pytam bo czeka mnie zmiana sprzętu na jesień i chcę sie troche zorientować w tym temacie.A wogóle to AMD czy Intel? Cool

AMD 64 spakuje ci szybciej plik, albo zakoduje szybciej film do div-x'a, w grach jest praktycznie niewidoczny, problem lezy gdzie indziej, za niedlugo maja wejsc formaty wideo wymagajace procesora 64 bit. Jezeli chodzi o "rozwijanie sie" technologii to kiedy ostatnio bylem w temacie amd kombinowalo z wypuszczeniem procesorow 2 rdzeniowych. Zasadniczo teraz o ile nie bawisz sie w robienie filmow i nie potrzebujesz zeby kompresowal sie 2 godzinny film w 15 minut, amd64 nie jest ci potrzebne, lepiej te pieniadze zainwestowac w dobra grafike o porzadny zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, nie warto ;-) .AMD jest tansze ale mniej stabilne ... zaleta jest to, ze latwo sie kreca...

 

O Jezu :!: :!: :!:

Jak cos takiego słyszę to....

Pożycz mi tę kosę z twojego obrazka :!: :!: :!:

 

To tak jak taksówkarz mi mówił ze auta 4x4 to syf bo ten wał co idzie do tylnich kół to tak hałasuje ze się rozmawiać nie da....

 

Kurcze nie mam czasu, ale jutro Ci wyjaśnię skąd lamerzy maja takie zabobony...

 

Lecę bo mnie Graża zabije !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatni przestały fascynować komputery potwory! Świecące w mroku i służące do podniecania się 3Dmarkiem. Wyzwaniem ostatnio stało się zrobić nowoczesny wydajny komputer ale CICHY! Obecnie mam problem tylko z głośno klikajaca myszą! Jak ktoś zna mysz do komputera która niema charakterystycznego Klick to czekam na poradę !

 

Intak, znalazłeś już jakąś? Bo ja też mam małą obsesję na tym punkcie. Szukałem w paru sklepach, ale każda jakiś tam KLIK wydawała. Może to jest nisza rynkowa? Z Intakiem mamy pomysł, kto da kapitał? Zrobimy niebieskie myszki z żółtymi gwiazdkami bezklikowe !

 

A co do AMD 64, to mam takowy i różnicy nie widzę. Ale to może dlatego, że przeskoczyc na coś lepszego jest łatwo i szybko się przyzwaczajamy. Ale kumpel "co się zna" mówi, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Tobie polecam Intela... kup sobie jakies szybkie PIV

A na co mu to p4 :?: Chyba ze nie ma grzania w pokoju...

\

 

Zakladam, ze bedzie na Microsofcie pracowal... wiec co by mial maksymalnie stabilny systemik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, nie warto ;-) .AMD jest tansze ale mniej stabilne ... zaleta jest to, ze latwo sie kreca...

 

O Jezu :!: :!: :!:

Jak cos takiego słyszę to....

Pożycz mi tę kosę z twojego obrazka :!: :!: :!:

 

To tak jak taksówkarz mi mówił ze auta 4x4 to syf bo ten wał co idzie do tylnich kół to tak hałasuje ze się rozmawiać nie da....

 

Kurcze nie mam czasu, ale jutro Ci wyjaśnię skąd lamerzy maja takie zabobony...

 

... hmm ... mowisz lamerzy ... no to OK :wink:

 

w adnotacji dopisze, ze sam uzywam AMD ... i nastepnego tez kupie AMD,

ale... robilem pewne testy na stabilnosc procesora (na poziomie asm-a)

i niestety fakt, ze w wiekszosci aplikacje sa dedykowane Intelowi nie jest mitem.

Dlatego kazdemu "mniej wtajemniczonemu" polecam Intela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w adnotacji dopisze, ze sam uzywam AMD ... i nastepnego tez kupie AMD,

ale... robilem pewne testy na stabilnosc procesora (na poziomie asm-a)

i niestety fakt, ze w wiekszosci aplikacje sa dedykowane Intelowi nie jest mitem.

Dlatego kazdemu "mniej wtajemniczonemu" polecam Intela...

 

Wstępnie zakładam, że większość pisze tu o Windows.

 

Bredzisz i to strasznie. Dzisiaj mało kto pisząc programy stosuje bezpośrednie wstawki asemblerowe. Kompilator podczas obróbki kodu wsadza zależnie od optymalizacji kod pod konkretny procek, ale z wieloma warunkami, tak by dało się program z optymalizacjami pod SSE3 z PIV odpalić na innym PIV ktry SSE3 nie obsługuje. Podobnie jest z 3dnow. Znakomita większość aplikacaji jest kompiolowana ostatnio z zestawem minimalnych rozkazów pod i586 - czyli praktycznie działa na wszystkich kompach zdolnychg odpalić WinXP. Chyba ostatnią rzeczą do której się można przyczepić jeżeli idzie o stabilność pracy jest procesor i to jak jest wewnątrz wykonany. Podstawą stabilnej pracy jest:

 

1) Dobry zasilacz (nie może mieć za małej mocy, nie może mieć też zbyt dużej, bo niepotrzebnie się tylko grzeje)

2) Prawidłowe chłodzenie elementów komputera

3) Porządna płyta główna (chipset też jest ważny) z dobrą wersją BIOS (tam też jest sporo publikowanych poprawek)

4) Sterowniki do urządzeń z certyfikatem na zgodność z systemem operacyjnym

5) Oczywiście nie mniej ważne są pamięci - niby są jakieś standardy, ale kość kości nie równa i producenci publikują, które pamięci na 100% spełniają wymagania płyty.

 

Przypadkiem w pracy zajmuję sie badaniem różnych komputerów pod kątem stabilności i na zgodność z Windows XP - nie ma różnić pomiędzy AMD a Intelem jeżeli idzie o stabilność. Być może ludzie opierają wierzenia na sporadycznych przypadkach jakie miały miejsce prawie 10 lat temu. Ale to już Historia! Podobnie jak to, że AMD się grzeje, bo akurat na tym polu najmocniej grzeje Intel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...