Skocz do zawartości

Awaria mojego PCta


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Aflinta ja byl bym bardzo wdzieczny gdybys ty mi powiedzial o jakiejs karcie tv ktora odbiera normalnie sygnal i obraz daje jak na tv, bo mialem dwie, coprawda pare lat temu, obie z najwyzszej polki i byly g**no warte :!: :evil:

 

Nie ma takiej karty, zawsze karta wsadzona do kompa będzie gorzej odbierała obraz od TV ze wzgędu na kosmiczny poziom zakłóceń generowanych przez wnętrzności kompa. Nawet zakładając, że karta jest dobra i otrzymuje wystarczająco mocny sygnał, to monitor komputerowy bezlitośnie wytknie wszystkie wady obrazu telewizyjnego - po prostu potrafi wyświetlić w przeciwieństwie do telewizora bardzo ostry obraz. Niedoskonałości obrazu telewizyjnego (wraz z jego zakłóceniami) są maskowane w TV przez relatywnie kiepski kineskop.

W swoim kompie używałem PixelView II Pro, czy jakoś tak, obraz TV był całkiem OK - przynajmniej pod Linuxem, bo pod Windowsem nie udało mi się uzyskać nic sensownego (jakieś idiotyczne sterowniki były).

Jeżeli idzie o jakość TV, być może jakimś rozwiązaniem są tunery zewnętrzne - ale nie testowałem, niemniej logika nakazuje przypuszczać, że taki tuner powinien być lepszy od karty :)

Tak mi się jeszcze pałęta po głowie, ze przecież konsola potrafi na eurozłączu wystawić sygnał RGB, a na sieci gdzieś widziałem przelotkę z wyjściem na monitor :) więc kartę TV można sobie ostatecznie darować :) A jak nie, to jeszcze można użyć karty graficznej z VIVO i użyć magnetowidu (z głowicą TV) jako źródła sygnału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aflinta ja byl bym bardzo wdzieczny ....

... warte :!: :evil:

 

Nie ma takiej karty, zawsze karta wsadzona do ....

..... więc kartę TV można sobie ostatecznie darować :) A jak nie, to jeszcze można użyć karty graficznej z VIVO i użyć magnetowidu (z głowicą TV) jako źródła sygnału :)

 

aflinta Jak zwykle ma racje. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest LCD z opcją telewizora, ktoś już to wspominał. Dobry tuner to 200 zł, a LCD z TV z 250 zł więcej , wygoda większą i efekt gwarantowany, no i konsole można podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...