Skocz do zawartości

cel znowu


zoowty

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie przed chwila zaswiecil mi sie znowu cel

myslalem ze to znowu czujnik polozenia walu ale terza silnik na biegu jalowym strasznie sie buja , czuc wyrazne wibracje , pozatym cel sobie miga potem swieci i znow zaczyna migac jak sobie stoje na swiatlach

poradzcie co sie stanelo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i po do dodaniu gazu silnik juz nie drga

To może wskazywać na problem z kompresją np. z powodu niedomykajacego/nadpalonego zaworu lub peknietego tłoka. Auto z LPG ?

 

dokladnie tak jak mowisz

no to chyba mam problem co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie ile przelatane?

Przy zbyt ubogiej mieszance to i 10tyś wystarczy na podpalenie zaworów.

dokladnie tak jak mowisz

no to chyba mam problem co ??

Jak najszybciej na kompa i zdiagnozować na którym garze pojawia sie misfire i potem sprawdzić w kolejności świece, cewki, kompresja. Jak kompresja to przed wyjęciem silnika (trzeba do regulacji zaworów) zdjąć dekle zaworowe i zobaczyć jakie są luzy zaworowe. Jak małe lub prawie ich nie ma to jest szansa że regulacja pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoowty,

tak, jak pisze lukass, jak źle zestrojona instalka LPG (za ubogo) to bardzo szybciutko następuje proces wypalania gniazd zaworowych, co skutkuje coraz mniejszym luzem zaworów (zwłaszcza wydechowych) aż do całkowitego ich podparcia. Dodatkowo, jeżeli zatankowałeś słabiutki jakościowo gaz to CEL ma szanse się zaświecić, mi się w każdym razie świecił, jak zatankowałem dramatyczne ścierwo :twisted:

Acha, czy CEL i bujanie motorkiem na jałowym występuje również przy zasilaniu benzynkowym ?

Na ten moment :

1. spróbuj wypuścić, gdzieś na mocno otwartej przestrzeni, LPG, który masz obecnie zatankowany, zatankuj nowy z innej stacji (może jakiejś bardziej znanej niż U Pana Zdzicha :mrgreen: ) ,

2. skontaktuj się z użytkownikiem jako, przydałaby się wizyta w stolnicy i diagnoza instalacji LPG oraz stanu całego auta (zawory).

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek_67, gaz tankuje tylko na shelu albo bp

co do instalacji byla montowana u jako w czerwcu , a z wizyta to bedzie maly peoblem bo ja w londku mieszkam ale zaraz poszukam jakiegos warsztatu co serwisuje bigasa bo gdzies juz widzialem takowy

pozdrawiam

aha czy mozna takim samochodem jezdzic czy nie bardzo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoowty,

e, to jak u jako była robiona instalka i to bigasowska, LPG z pewnego źródło to nie kwestia zasilania gazem. Niby lepiej ale chyba gorzej, bo to oznacza, że problemu trzeba szukać dalej.

 

Ja bym podjechał do jakiegoś serwisu Subaru podłączył się pod SSM i zdiagnozował problem. Ze świecącym się CELem i bujającym motorem bym nie jeżdził !

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe obserwacje obiektu badan :

na benzynie jezdzi normalnie i silnik sie nie buja ale cel swieci nadal

po przelaczeniu na gaz problem bujania silnika wraca no i cel pomiguje

pytanko :

jezeli odlacze akumulator na godzine i nie bede wlanczal gazu czy cel zniknie ??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu akumulatora cel powinien zniknąć. Do czasu diagnozy/naprawy jeździj tylko na PB i obserwuj zachowanie silnika. Wyglada na to że obędzie sie bez kosztownych napraw.

gaz tankuje tylko na shelu albo bp

To niestety i tak nie gwarantuje 100% sukcesu - niestety :sad: . Może więc warto zrobić tak:

spróbuj wypuścić, gdzieś na mocno otwartej przestrzeni, LPG, który masz obecnie zatankowany, zatankuj nowy z innej stacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, dzieki bardzo za wskazowki , jutro jade do garazu gdzie serwisuja lpg bigosowy , a ferelny gaz sie wlasnie dzis skonczyl przy jezdzie testowej a jutro jade na ta stacje co zawsze tankowalem wiec jeszcze jutro sprawdze , jeszcze raz wielkie dzieki za rady dla wszystkich

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoowty, a robiłeś jakiś przegląd tej instalki od momentu założenia?

Zrobiłeś już 16 tyś, wymieniałeś jakieś filtry? itp.

 

no wlasnie nie :oops:

bylem tylko u jako po 1000 km

jakos mi szybko te 16 tys zlecialo

jade po nowym roku bo dzis dwonilem i niestety maja zajety dzis caly dzien :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...